Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kellnerova PPF koupí od Švédů bulharskou televizi Nova

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: COMEFLEX CONSULTING

Praha - Investiční skupina PPF se dohodla se švédskou Modern Times Group (MTG), že od ní koupí 95 procent bulharské mediální společnosti Nova Broadcasting Group. PPF zároveň koupí i zbylých pět procent od společnosti Eastern European Media Holdings.

Uzavření transakce podléhá schválení příslušnými regulatorními orgány, rozhodnutí se očekává během prvního pololetí roku 2018. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Cenu neuvedla.

Nova je největší bulharskou komerční mediální skupinou, kterou tvoří sedm televizních stanic a 19 firem poskytujících on-line mediální služby. Nova zaměstnává v Bulharsku kolem 650 lidí.

Témata:  PPF Group Bulharsko ekonomika

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí o víkendu bude opět tropické, ukazuje předpověď

O víkendu nás opět čeká tropické počasí. Podle ČHMÚ.cz denní maxima překonají třicítky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.