Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americké firmy začaly trhat vazby s držiteli zbraní

Zbraně
Zbraně
Foto: Pixabay

Washington - Dvě velké americké letecké společnosti United a Delta se připojily k rozrůstajícímu se seznamu firem, které po masakru na floridské střední škole přerušily vztahy s Národní asociací držitelů zbraní (NRA).

United a Delta Airlines oznámily, že již nebudou nabízet členům NRA slevy. Studenti z napadené školy vyzvali turisty, aby bojkotovali jejich domovský stát, dokud Florida nepřijme opatření zpřísňující kontrolu zbraní, napsala agentura AP.

Vyloučený student Nikolas Cruz minulý týden zabil v areálu střední školy ve městě Parkland na Floridě 17 lidí. Jeho čin obnovil ve Spojených státech debatu o možné přísnější kontrole zbraní; v kampani za takové zpřísnění hrají vůdčí úlohu přeživší žáci z postižené školy.

Aktivisté požadující omezení střelných zbraní vyzývají k bojkotu firem, které spolupracují s mocnou lobbistickou organizací NRA. V posledních dnech se od Národní asociace držitelů zbraní distancovaly například známé autopůjčovny Hertz a Enterprise a další společnosti.

Témata:  USA firmy zbraně

Související

Aktuálně se děje

11. června 2026 14:46

Charlotte Gottová poprvé zaujala v cizině. Nepřekvapí, o jakou zemi jde

Není žádným tajemstvím, že náš nejslavnější zpěvák Karel Gott byl úspěšný i za hranicemi Česka, respektive Československa. A protože se jeho dcera Charlotte rozhodla zpívat v angličtině, tak by se s největší pravděpodobností také ráda dostala do povědomí lidí v cizině. Možná už má našlápnuto. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

KFC, ilustrační fotografie.

Komentář

Tvrdý restart KFC v Česku. Firma hraje vabank za desítky milionů, říká expert

Česko dnes na trhu rychlého občerstvení zažívá situaci, kterou tuzemský maloobchod nepamatuje. Nadnárodní řetězec KFC se rozhodl k radikálnímu kroku: úderem ranní otevírací doby nechal zamčené dveře všech svých 140 poboček po celé České republice. Provoz se plošně zastavil. Zaměstnanci místo smažení kuřat fasují školící manuály a programátoři narychlo nahazují nový digitální systém pro kontrolu bezpečnosti potravin.