Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francie začne pokutovat firmy, které nedorovnají rozdíly v mzdách

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Cliqjobs.com

Paříž - Společnosti působící ve Francii budou mít tři roky na to, aby smazaly rozdíly ve mzdách mezi ženami a muži. Podle francouzské vlády budou jinak čelit možným pokutám.

Plán dnes představil před zástupci odborů a zaměstnavatelů francouzský premiér Édouard Philippe.

Podle francouzských statistik dostávají muži v zemi v průměru o devět procent vyšší platy než ženy, přestože ve Francii platí zákon vyžadující stejné odměny za stejnou práci už 45 let. Nové opatření se má dotknout firem s více než 50 zaměstnanci, které budou mít povinnost nainstalovat do svých mzdových počítačových programů software, jenž nespravedlivé odměňování u stejných pracovních funkcí ihned vystopuje.

Pokuty mají dosahovat výše až jednoho procenta mzdových nákladů postižené firmy.

Témata:  Francie mzdy zaměstnání

Související

Aktuálně se děje

14. září 2025 9:42

Dojemné přiznání Ondřeje Brzobohatého. Má pořád tátovo číslo v mobilu

Poslední dny se nesly v duchu vzpomínek na Radoslava Brzobohatého. Chybět u toho samozřejmě nemohl jeho syn Ondřej, který dojemně přiznal, že má tatínkovo telefonní číslo stále uložené. A mazat ho rozhodně nehodlá. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy