Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Gazprom a Naftogaz začnou jednat o zrušení dohody o plynu

Zpracování plynu
Zpracování plynu
Foto: Pixabay

Moskva/Kyjev - Ruský dodavatel plynu Gazprom chce v příštích dnech zahájit jednání s ukrajinskou státní energetickou společností Naftogaz o ukončení smluv o dodávkách a tranzitu plynu.

Gazprom dnes uvedl, že mu Naftogaz potvrdil připravenost jednání zahájit. Naftogaz později podle agentury Reuters oznámil, že od Gazpromu očekává, že bude plnit jak smluvní závazky, tak i ty, které mu nařídil soud.

"Naftogaz a Gazprom se sejdou, aby projednaly stav věcí. Naftogaz nevidí potřebu rušení kontraktů (a) očekává, že Gazprom zavede opatření nařízená arbitráží," uvedl Naftogaz.

Ruská agentura RIA Novosti dnes napsala, že generální ředitel Gazpromu Alexej Miller na setkání s premiérem Dmitrijem Medveděvem prohlásil, že se Gazprom rozhodl ukončit smlouvy po rozhodnutí arbitrážního soudu ve Stockholmu, aby se vyhnul případným dalším pokutám. Pokračování smlouvy by pro Gazprom bylo nerentabilní.

Témata:  Gazprom Naftogaz zemní plyn

Související

Aktuálně se děje

8:18

Metro B nejezdilo kvůli technické závadě. Problémy se podařilo vyřešit

Metro v úterý brzy ráno nejezdilo v části linky B. Příčinou omezení provozu byla technická závada na trakčním vedení. Pražané museli do tramvají či autobusů. Od půl sedmé je provoz obnoven. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy