Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

USA a Kanada údajně brzy uzavřou dohodu NAFTA

Kanada, Vancouver
Kanada, Vancouver
Foto: Pixabay

Spojené státy a Kanada by se během příštích 48 hodin mohly dohodnout na reformě Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA).

Uvedl to podle agentury AFP mexický ministr hospodářství Ildefonso Guajardo. Změna obchodní dohody zahrnující USA, Kanadu a Mexiko byla jedním z klíčových volebních slibů nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Spojené státy a Mexiko již koncem srpna oznámily, že se spolu dohodly na znění nové dohody s tím, že pokud bude mít Kanada zájem, může se k nim připojit. V pátek USA a Mexiko plánovaly zveřejnění textu své obchodní dohody, podle Guajarda byl ale tento krok odložen kvůli "velmi seriózní" snaze Ottawy a Washingtonu o dosažení dohody, píše agentura Reuters.

"Během příštích 48 hodin budeme vědět, jestli budeme mít trilaterální text, nebo zda budeme muset předložit text bilaterální dohody," řekl v pátek Guajardo mexickému Senátu.

Témata:  USA Kanada NAFTA (Severoamerická dohoda o volném obchodu)

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2025 12:25

StarDance poprvé opustila Prahu. ČT vysvětlila, co byl stěžejní důvod

StarDance letos chyběla na televizních obrazovkách, ale historicky poprvé se taneční show vydala přímo za diváky do měst. Ze strany lidí, kteří se do arén a sálů nedostali, se ozvala kritika faktu, že se nic nevysílá. To ale není tak úplně pravda. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy