Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pětina firem v Česku má adresu na virtuálním sídle

Firmy, ilustrační foto
Firmy, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Každá pátá firma v ČR má adresu na virtuálním sídle a jejich počet se zvyšuje. Aktuálně jich je 95.815, což je o šest procent více než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to z databází a výpočtů poradenské společnosti Bisnode.

"Popularita virtuálních sídel je na vzestupu, a to hlavně mezi podnikateli, kteří firmu založili v posledních letech. Podíl nově založených firem s adresou na virtuálním sídle se blíží třiceti procentům," uvedla analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Dodala, že výjimečný byl rok 2013, kdy virtuální adresu zvolilo 32 procent z nově vzniklých firem. V loňském roce to bylo 28 procent. Firma s virtuální adresou může představovat zvýšené riziko v rámci obchodního styku, upozornila Štěpánová.

Nejvíc virtuálních sídel nabízí Praha, s odstupem následují Brno a Ostrava. Víc než polovina firem, které mají virtuální sídlo, podniká ve službách, obchodu nebo oblasti nemovitostí. Rekordmanem mezi virtuálními sídly je pražská ulice Rybná, kde papírově podniká 4740 firem, uvedla Bisnode.

Témata:  firmy

Související

Aktuálně se děje

25. července 2026 21:56

Hasičům vyberou nového šéfa. Vlček je vedl pět let

Tuzemští hasiči se mohou těšit na nového šéfa. Po pěti letech skončil ve funkci generálního ředitele generálporučík Vladimír Vlček. Informovalo o tom ministerstvo vnitra. O Vlčkově nástupci se rozhodne ve výběrovém řízení. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

IKEA

IKEA chystá bláznivé soutěže: V obchodě se poběží maraton, Češi si budou moci odnést zboží zdarma

Navštívit obchodní dům s nábytkem IKEA nemusí představovat pouze zdlouhavé nakupování, ale i neobvyklý sportovní zážitek. V britské pobočce se totiž uskuteční vůbec první oficiální maraton vedený výhradně v prodejních prostorách. S myšlenkou uspořádat takový závod přišel Jay McCardle, který se organizování běžeckých akcí na netradičních místech věnuje dlouhodobě.