Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čínští internetoví prodejci na rozdíl od Česka masivně snižují ceny zboží

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Velcí čínští internetoví prodejci masivně snižují ceny svého zboží, aby přilákali zákazníky, kteří čelí ekonomické nejistotě a hledají výhodné nabídky. Tato strategie přinesla významné výsledky firmám jako Alibaba a JD.com, které ve druhém čtvrtletí předčily očekávání analytiků, informoval americký deník The Wall Street Journal (WSJ).

Velké čínské online obchody se letos více angažují v slevových akcích a aktivně podněcují své obchodní partnery, aby se k nim připojili. V květnu spustila vlajková loď společnosti Alibaba, platforma Taobao, akci nazvanou "Taobao dobrá cena", kde si uživatelé mohou zakoupit levné zboží, například máslové sušenky za 40 centů (přibližně 9 Kč) za krabičku nebo gumové rukavice za 14 centů za pár.

Během nákupní akce, kterou Taobao pořádá každý rok 18. června, žádala platforma od obchodníků, aby poskytli alespoň 10% slevu na své produkty. Zboží s nižšími cenami nebo výraznějšími slevami pak bylo platformou preferováno.

Společnost JD.com odstartovala v průběhu roku program podpory v hodnotě 1,4 miliardy dolarů (přibližně 31 miliard Kč) s názvem "každý den nízká cena", který poskytuje slevy na různé produkty. Současně intenzivně pracovala na přilákání nových obchodníků, kteří nabízejí své zboží na její platformě.

Generální ředitelka Taobao a Tmall Group, čínské odnože Alibaby, Trudy Dai, v rozhovoru s analytiky uvedla, že se snaží ukázat uživatelům, že kvalitní zboží nemusí být drahé." Zaznamenala růst počtu kupujících z menších měst, kteří jsou citliví na ceny, a také mezi mladými a staršími lidmi.

Témata:  Čína ekonomika

Aktuálně se děje

14. července 2024 19:16

Je to monstrum. Trumpová nešetřila atentátníka, který střílel na jejího muže

Byli jsme na pokraji zdrcující změny, vyjádřila se jménem rodiny Melania Trumpová. Manželka bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, která málokdy prolomí mlčení, se v neděli vyjádřila k neúspěšnému atentátu na svého muže. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy