Svinos se přidává k řadě dodavatelů, které současná situace na energetickém trhu donutila ukončit dodávky energií.

Po Bohemia Energy, která dodávala energie asi 900.000 klientům, skončily také firmy Kolibřík energie s 28.000 klienty, A-PLUS Energie se 150 odběrnými místy, Ray Energy, která dodávala zhruba 3000 klientů a Microenergy, která dodávala energie více než 760 zákazníkům. Patřil mezi ně například i Energetický regulační úřad (ERÚ). Činnost ukončila také společnost Energie pro Tebe, která dodávala plyn více než třem stovkám odběratelům a Český Energetický Dodavatel, který měl více než 7000 odběratelů.

Skončila i společnost Františkovy energie, která elektřinou a plynem zásobovala na 5000 odběratelů. Firma upravila své původní vyjádření na webu, kde uváděla: "Vážení zákazníci, je nám líto, ale jsme nuceni ukončit naší činnost," nyní na webu firmy stojí vyjádření, že se konec dodávek týká pouze plynu, který dodávala 2350 zákazníkům, kteří skončili v režimu DPI. Zákazníci, kteří od firmy odebírají elektřinu, zatím v DPI nejsou.

Odběratelům zajistí dodávky plynu a elektřiny dodavatelé poslední instance, bez energií tedy nezůstanou. Energie jim dodá dominantní dodavatel v daném regionu. Dodavatelem poslední instance jsou v případě elektrické energie v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části ČR), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever ČR). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek ČR).