reklama

Obklady moderně

Potřebujete třeba právě na terase vyřešit obložení stěny? Asi jako první vás napadnou nejrůznější obklady. Pokud jde o klasickou keramiku, tak ta je relativně křehká a můžete mít problém s pracnou údržbou. Existují ale moderní materiály, které dokáží klasické obklady více než dobře nahradit. Pro své obložení terasy tak můžete vybrat obkladové desky, které nabízejí opravdu univerzální využití. Nahradíte jimi sádrokarton, MDF desky i keramické dlaždice. Vyřešíte s nimi libovolnou příčku. Kromě toho nabídnou:

  • Snadnou instalaci
  • Odolnost proti poškození a vodě
  • Utlumení hluku

Již jsme hovořili o tom, že tyto obkladové desky jsou velice univerzální, a tak se bez problému dají využít rovněž třeba při rekonstrukci nebo realizaci nové koupelny. Právě to je v moderních objektech jejich stále častější využití.

Terasa zaslouží pohodlí

Na terase to ale není pouze o tom, co vás bude obklopovat, ale také jaké si uděláte pohodlí. Pokud máte exteriérový nábytek, který bude zároveň chráněn před povětrnostními vlivy, na terase typicky přístřeškem či pergolou, může se vám hodit zakoupit koženku metráž. Můžete si tak na metry koupit látku přesně tak, jak potřebujete pro váš současný nábytek. Stávající posezení tak zmodernizujete a uděláte jej komfortnější.

Hluk není žádoucí

Pokud jste si vytvořili pohodový prostor, kde můžete odpočívat nebo třeba také pracovat v příjemném prostředí, rozhodně k tomu nepatří hluk. Již u zmiňovaných obkladových desek jsme se bavili o tom, že jsou schopny redukovat hluk. Existují totiž technické místnosti nebo zařízení, které mohou v našem objektu určitý hluk vytvářet. Možná jste si domů pořídili třeba klimatizaci, a tak budete pravděpodobně potřebovat odhlučnění klimatizace. Klimatizační jednotka může vytvářet nepříjemné zvuky a vibrace, které mohou rušit. Pokud si pozvete specializovanou firmu, jsou vám schopni realizovat odhlučnění na míru.

Dokonalý relax v bazénu

Máte skvělou terasu, příjemné prostředí k odpočinku, ale ještě tomu něco chybí. Máte-li zahradu, rozhodně stojí za to zvážit pořídit bazény Bestway, které vám umožní jednoduchou instalaci naprosto kdekoliv. Takové bazény mohou být nejčastěji:

  • Nafukovací
  • S konstrukcí

Je na vás, kterou variantu vyberete. Každopádně se zaměřte při nákupu bazénu také na dodávané příslušenství, konkrétně filtraci, abyste měli vždy vodu připravenou, jak má být a ideální ke koupání.

Není septik jako septik

U domu je potřeba nepochybně myslet také na technické zázemí. To jsou nejen všechny možné rozvody inženýrských sítí, ale také nakládání s odpadními vodami. Pokud jste se pustili třeba do rekonstrukce chaty, můžete narazit na problém, že neexistuje kanalizace. V takovém případě je potřeba pro pohodlné bydlení také zabezpečit septik. Septiky mohou být klasické plastové, ale stále populárnější jsou ty betonové. Kromě toho je lze totiž využít v celé řadě dalších případů. Nemusíte pomocí takové betonové jímky totiž řešit pouze odpadní vody, ale můžete ji použít třeba pro zachytávání dešťové vody, kterou následně využijete na zahradě, případně může posloužit jako základ pro vybudování sklepa.