Od firmy Apple už máte další zařízení

Jedním z nejčastějších důvodů, proč lidé sahají po jablečných počítačích, je, že již některá zařízení od firmy Apple vlastní. Není to jen kvůli tomu, že jsou s těmito produkty spokojeni. Jednotlivá zařízení s logem nakousnutého jablka spolu totiž umí dokonale komunikovat. Plynule můžete přecházet od jednoho k druhému a pokračovat v práci, kterou jste rozdělali například na tabletu, na svém MacBooku.

Vlastníte-li například iPhone, můžete i svůj MacBook používat k posílání iMessage, nebo dokonce k přijímání hovorů. Když vám někdo volá na mobil, uvidíte notifikaci i na svém počítači. Kliknete na zelené tlačítko a hovor můžete ihned uskutečnit. A to i v případě, že váš telefon je zrovna v jiné místnosti. Na tuto úroveň propojení si velice rychle zvyknete. Žádná konkurence se jí přitom nemůže ani náznakem rovnat.

Patříte mezi kreativní profesionály

Počítače od firmy Apple historicky preferují umělci, programátoři, designéři a další profesionálové. Kromě toho, že tito lidé dokážou ocenit unikátní design těchto zařízení, jsou na macOS dostupné mnohé nástroje, které na Windows nebo Linuxu zkrátka nenajdete. Některé nástroje jsou přímo od firmy Apple, jiné jsou pro macOS exkluzivně vyvíjeny vývojáři třetích stran.

Je to i z toho důvodu, že majitelé jablečných počítačů zpravidla patří k movitějším a jsou ochotni za tyto aplikace adekvátně zaplatit.

Preferujete kvalitu a dlouhou životnost

I u konkurence samozřejmě naleznete precizně zpracované počítače. Apple je ale pověstný tím, že používá nejlepší materiály a myslí na každý detail. MacBooky jsou proto velice odolné a mají dlouhou životnost. Díky líbivému designu vypadají i starší Macy skvěle, notebook od Applu nezastará ani po stránce vizuální.

Jestliže patříte k průměrně náročným uživatelům (a nepotřebujete tedy často měnit staré zařízení za nové s vyšším výkonem), MacBook vám může bez problémů sloužit 10 let. Ostatně to je i přibližná doba, po kterou se můžete spolehnout, že Apple bude poskytovat vašemu zařízení aktualizace softwaru.

Nejste konzervativní

Apple je znám tím, že se nebojí přijít s řešeními, která si konkurence nemůže dovolit. Mezi prvními začal ve velkém používat klasické USB-A a v posledních letech i USB-C. Na většině MacBooků dnes nenajdete žádný jiný konektor. Mezi prvními Apple přestal dávat do počítačů DVD mechaniku nebo upustil od uživatelsky vyměnitelných baterií. Přijímáte-li tyto mnohdy revoluční novinky s nadšením, svět Apple je pro vás ideální.