Od konce loňského roku se lidé v Česku potýkají se zdražováním prakticky všeho. Nejedné rodině se zvýšily náklady na chod domácnosti, a tak se hledají způsoby, jak a na čem šetřit. Zdražování může udělat čáru přes rozpočet všem, kteří navíc splácejí více půjček najednou. Řešením pro ně může být sloučení půjček neboli konsolidace.

Ceny se zvyšují a rodiny hledají způsob, jak šetřit

Za poslední měsíce se zvýšily ceny elektřiny a plynu, některých potravin a také benzínu i nafty. Zatímco loni se lidé obávali pandemie, letos je trápí extrémní zdražování některých položek. Mnoho rodin si proto sepsalo přehled příjmů a výdajů, na kterých vidí, jak si v současné situaci stojí. Asi u každého přijde po takovém přehledu na přetřes otázka šetření. Obědy z restaurací se nahrazují obědy, které si lidé uvaří doma, místo cestování automobilem se cestuje hromadnou dopravou a na provozu domácnosti Češi šetří třeba jednoduchou výměnou klasické žárovky za LED variantu.

V mnoha rodinných rozpočtech jsou nezanedbatelnými položkami výdajů také splátky. Věděli jste, že i u nich existuje způsob, jak ulevit měsíčním výdajům? Stačí, když více splátek spojíte do jedné.

S konsolidací ulevíte rodinnému rozpočtu

Konsolidace je jednoduše řečeno sloučení několika půjček. Výhodou je, že rodina, která splácí několik půjček s různými daty splatnosti, po sloučení platí pouze jednu pravidelnou splátku. Díky tomu odpadají nejrůznější poplatky, které se pojí s dalšími úvěrovými účty. V rodinném rozpočtu tak můžete ušetřit i stovky korun měsíčně.

Které půjčky lze sloučit? To záleží především na podmínkách konkrétního poskytovatele, ale obecně je možné konsolidovat:

●     půjčky na spotřební zboží včetně automobilů,
●     hotovostní půjčky,
●     kreditní karty,
●     kontokorenty,
●     finanční úvěry.

Maximální výši pro spojení půjček si určuje každý poskytovatel podle sebe. Díky konsolidaci vám certifikovaní nebankovní poskytovatelé umožní i sjednání další finanční půjčky, a to v případě, že splácení neohrozí chod vaší domácnosti. O konsolidaci mohou zažádat lidé starší 18 let, kteří mají stálý příjem a v jejichž historii splácení nejsou zásadní nedodržení podmínek. Vše se dá vyřídit pohodlně po telefonu nebo přes interaktivní formulář na webových stránkách poskytovatele.

reklama