reklama

1. Najděte si levné ubytování

Ubytování je obvykle nejdražší položkou každé dovolené, dá se na něm ale výrazně ušetřit. Pokud neprahnete po nocování v luxusních hotelech, můžete zkusit levnější alternativu. Velmi oblíbené jsou například služby Airbnb a couchsurfing. Zatímco první zmíněná vám umožní ubytovat se levně u místních, druhá vám zajistí nocleh zcela zdarma kdekoliv na světě.

Pro skutečné dobrodruhy pak připadá v úvahu i stanování, a to ať už v kempech nebo mimo ně. Jestliže se pro tuto variantu rozhodnete, dopředu si ale zjistěte, zda je možné stanovat ve volné přírodě i ve vámi zvolené dovolenkové destinaci.

2. Letenky kupujte chytře a s předstihem

Pro nákup levných letenek platí několik pravidel, pokud se jich budete držet, získáte letenky do celého světa za skvělé ceny. A jak tato pravidla zní?

  • Letenky hledejte dva až tři měsíce před odletem.
  • Při hledání letenek používejte anonymní okno.
  • Je-li to možné, vyvarujte se populárním termínům a svátkům.
  • Vyzkoušejte různé jazykové mutace vyhledávačů.
  • Poohlédněte se po letech z okolních letišť.

3. Porovnávejte ceny ubytování, letenek i zájezdů

Ať už se rozhodnete kupovat zájezd jako balíček nebo zvlášť ubytování a zvlášť letenky, vždy si porovnejte aktuální nabídku. Možná zjistíte, že konkurenční cestovka nabízí dovolenou za mnohem lepší ceny, stejně tak můžete narazit na výhodnější ubytování i letenku.

Pokud proto tápete nad tím, jak se levně ubytovat a jak nezaplatit za zájezd majlant, pamatujte na to, že ne vždy musíte brát první, co se namane. S porovnáním nabídek vám pomohou online srovnávače.

4. Buďte otevření first minute a last minute nabídkám

Nepatříte k ostříleným cestovatelům, kteří by si dovolenou sestavili sami? Hledat ubytování, letenky a zařizovat si jídlo není nic pro vás? Řešením mohou být levné zájezdy nabízené jako komplexní balíček se vším všudy. I dovolenou zařízenou od cestovní kanceláře lze totiž získat za skvělé ceny.

Výhodné zájezdy je možné pořídit v akcích first minute a last minute. Zatímco u včasného nákupu je zapotřebí si dovolenou dobře naplánovat dlouho dopředu, u pozdního pořízení není čas na velké plány a rozhodování.

S first minute zájezdy ušetříte zhruba 25 % z ceny zájezdu a navíc získáte lákavé bonusy v podobě letenky pro dítě zdarma, fakultativního výletu zdarma nebo možnosti změnit bez poplatku datum či destinaci ještě pár dní před odletem. S last minute zájezdem žádné benefity neočekávejte, na druhou stranu je možné mít dovolenou se slevou až 70 %.

reklama