Několik tisíc produktů napříč sortimentem nabízí ode dneška se slevou až 70 procent hypermarkety Globus. Výše slev se podle mluvčí společnosti Anety Turnovské liší u jednotlivých prodejních kategorií. Výprodej podle ní potrvá až do posledního lednového týdne.

I v pražském obchodním centru Galerie Harfa podle jeho ředitele Pavla Hradce jednotliví prodejci postupně po vánočních svátcích zahajují výprodeje. "Naplno se pak rozběhnou v lednu a potrvají do konce ledna. Vzhledem k pandemickým vlnám a omezením v letech 2020 a 2021 se může zboží rychleji vyprodávat a slevové nabídky se tak mohou v průběhu času měnit," uvedl. Na návštěvnosti Galerie Harfa se podle Hradce nyní podepisuje omezený provoz O2 areny, která s centrem sousedí a přiváděla účastníky akcí i do obchodní pasáže.

Povánoční slevy začaly dnes také v obchodech Tesco, týkají se hlavně vánočních dekorací, domácích potřeb a balicích papírů. Tyto produkty lidé podle manažera spotřebního zboží Tesco pro ČR a Slovensko Aleše Pavlíka pořídí až o 75 procent levněji. Zákazníci ode dneška za nižší ceny nakoupí i vybrané oblečení, boty a doplňky privátní značky F&F. Od úterý budou podle Pavlíka ve slevě 30 procent některé hračky, od 5. ledna Tesco nabídne slevy až 50 procent na vybrané zboží z kategorie elektro.

Obchodníci ve Freeport Fashion Outlet v Hatích u Znojma letos poprvé podle ředitele centra Jana Procházky slevy nabízeli od posledního předvánočního víkendu. Důvodem dřívějšího spuštění výprodejů byly podle něj vysoké přebytky uskladněného zboží vzniklé v důsledku pandemie. "Čekáme, že i v dalších týdnech obchodníci budou pokračovat ve zbavování se zásob. Na druhou stranu v příštím roce lze očekávat i částečný nedostatek některého zboží, a to v návaznosti na problémy s výrobou a dopravou zboží především z Asie," řekl Procházka.

Nábytkářských řetězec IKEA spustil zimní výprodej 15. prosince, potrvá do 13. ledna nebo do vyprodání zásob. Ve všech obchodních domech IKEA byl dnes dopoledne podle informací na webu společnosti mírný provoz, kapacita se zdaleka nenaplnila.