Musk už podepsal dohodu o koupi Twitteru za 44 miliard dolarů (přes bilion Kč). Jeho krok vzbudil dohady mezi zaměstnanci firmy a veřejností, kteří se ptali, jakou strategii pro vedení sociální sítě miliardář zvolí.

"Chci, aby se toho účastnilo mnohem větší procento země a zapojilo se do dialogu," řekl Musk, který se akce navštěvované celebritami zúčastnil se svou matkou, modelkou Maye.

Twitter podle poslední výsledkové listiny společnosti aktuálně ve zhruba 330milionové zemi denně používá 40 milionů lidí. Pro Muska bude měřítkem úspěchu, zda se tento počet podaří výrazně navýšit. Chce, aby síť byla pro všechny, aby byla důvěryhodná a "aby si na ní v ideálním případě povídala polovina Ameriky." Hodlá také prosadit, aby Twitter byl transparentní ohledně řazení příspěvků a aby byl jeho software přístupný veřejné kritice.

Na otázku ohledně možného odlivu zaměstnanců podnikatel odpověděl, že USA jsou svobodná země. "Určitě, pokud se to někomu nebude líbit, půjde po dohodě jinam. To je v pořádku," řekl Musk.