Zdražování podpořilo tržby společnosti, které se v prvním čtvrtletí zvýšily o 7,6 procenta. Šéf podniku Mark Schneider uvedl, že pokračující růst nákladů si během roku vyžádá další opatření v oblasti tvorby cen. Upozornil, že firma zvyšuje ceny "zodpovědným způsobem" a registruje pokračující poptávku ze strany spotřebitelů.

Kromě tyčinek KitKat a cereálií Nesquik Nestlé vyrábí také například kávy Nescafé a Nespresso, kořenicí směsi Maggi nebo potravu pro domácí mazlíčky Purina Pro Plan a Friskies. V České republice patří do skupiny Nestlé továrny Zora Olomouc a Sfinx Holešov se značkami Orion, Margot, Kofila, Bon Pari či Jojo.

Ceny potravin se nyní výrazně zvyšují po celém světě. Podle Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) se globální index cen potravin v březnu zvýšil téměř o 13 procent na rekordních 159,3 bodu.

Prezident Světové banky (SB) David Malpas v rozhovoru s BBC varoval, že válka na Ukrajině zdraží potraviny až 37 procent a že nastupující potravinová krize způsobí v mnoha chudších zemích lidskou katastrofu. Pokud se krizi nepodaří zastavit, hrozí podle něj chudoba a podvýživa stovkám milionů lidí.