„Pokračovali jsme v investicích do obchodních domů, příkladem je celková rekonstrukce v Brně. Spustili jsme službu Skenuj a nakupuj a představili novou mobilní aplikaci,“ dodal McCabe. Finanční rok 2022 skončil v srpnu.

Franšízu na obchody IKEA poskytuje společnost Inter IKEA, která má na starosti i jejich zásobování. Firma oznámila, že tržby ve všech obchodech IKEA a na internetu za finanční rok stouply o 6,5 procenta na rekordních 44,6 miliardy eur. V místních měnách se zvýšily o 3,5 procenta. K růstu přispělo zvýšení cen a zmírnění dopadů pandemie, což vykompenzovalo nedostatek dodávek, oslabení spotřebitelské důvěry a odchod firmy z Ruska.

Firma také pokračuje v plnění svého klimatického cíle, kdy chce do roku 2030 zredukovat více emisí skleníkových plynů, než vyprodukuje celý řetězec IKEA, a to zároveň s rozvojem podnikání. V rámci iniciativy firma urychlila investice do větrných a solárních projektů v Německu, Španělsku, Švédsku a Polsku, rozšířila postupy odpovědného hospodaření v lesích a zakoupila pozemky na Novém Zélandu a na Floridě, kde vysadí nové lesy a zajistí zvýšenou biologickou rozmanitost.

reklama