Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

PayPal umožní přesouvat kryptoměny do externích peněženek

Bitcoin
Bitcoin
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Americký poskytovatel platebních služeb PayPal Holdings umožní přesouvat kryptoměny do externích peněženek. Funkce bude ode dneška dostupná pro vybrané americké uživatele, všem uživatelům ve Spojených státech se zpřístupní v příštích měsících. Firma to dnes oznámila na svém webu.

PayPal umožnil uživatelům nakupovat bitcoin, ethereum, litecoin a bitcoin cash v říjnu 2020. Nesměli ale kryptoměny stahovat mimo tuto platformu.

Kryptoměnový trh zaznamenal od loňského roku prudký nárůst zájmu investorů. Investice do kryptoměn v některých případech zdvojnásobili velcí investoři, celebrity a velké firmy. Ceny digitálních měn ale zůstaly kolísavé, což oslabilo jejich přitažlivost jako prostředku pro zajištění proti inflaci. Například cena bitcoinu z rekordních téměř 69.000 dolarů, kde byla loni v listopadu, klesla o více než 50 procent.

Dvě americké senátorky dnes představily návrh zákona, který stanoví nová pravidla pro kryptoměny a který by předal většinu dohledu nad nimi Komisi pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC). Předpokládalo se, že by kryptoměny mohla regulovat Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), která toto odvětví velmi kritizuje.

Kryptoměny podle senátorek fungují spíše jako komodity než cenné papíry. Menší CFTC je obecně vnímána jako přátelštější regulátor pro kryptoměny, uvedla agentura Reuters.

PayPal uvedl, že přidáním nové funkce reaguje na žádost uživatelů.

Témata:  kryptoměny Bitcoin

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy