"Během uplynulých 24 hodin ruské síly pokračovaly s údery vedenými ze vzduchu a moře vysoce přesnými zbraněmi dlouhého dosahu na ukrajinské vojenské a energetické objekty," sdělil dnes podle agentury Interfax mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov. "Všechny stanované objekty byly zničeny," prohlásil také ruský mluvčí.

Moskva opakovaně popřela, že by na Ukrajině útočila na civilní cíle, přestože ukrajinští představitelé denně informují o ruských útocích na města a úmrtích civilistů. Útoky na energetickou soustavu, které dnes Moskva přiznala, už v září Zelenskyj v souvislosti se zasažením tepelné elektrárny u Charkova označil za terorismus.

Po dnešním zásahu obytného domu v Kyjevě zemřeli podle zástupce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Kyryla Tymošenka nejméně tři lidé, 19 osob se zatím podařilo zachránit. V Sumské oblasti na severu země způsobily ruské útoky zranění zatím blíže neurčenému počtu lidí, informovala agentura Unian. V Dněpropetrovské oblasti na východě Ukrajiny byl podle šéfa oblastní správy Valentyna Rezničenka zasažen objekt energetické infrastruktury. Ruské ostřelování dnes také přerušilo vnější napájení Záporožské jaderné elektrárny, uvedla ukrajinská energetická společnost Enerhoatom.

"Celou noc a celé ráno nepřítel uskutečňuje teror na civilistech. Kamikadze drony a rakety útočí na celou Ukrajinu," okomentoval dnešní útoky ukrajinský prezident.