Část provozovatelů zdražila už v minulém roce, další navýšení cen letos plánují podle toho, jak se bude vyvíjet cena materiálu a dalších nákladů, uvedla asociace. Na službách se podle ní klienti snaží ušetřit, a to nejčastěji tak, že prodlužují intervaly mezi jednotlivými návštěvami. V salonech také méně utrácí za vlasové a kosmetické produkty pro domácí použití, vyplývá z průzkumu.

Podle některých provozovatelů zároveň přetrvává trend, který posílil během koronavirové pandemie, a to je barvení vlasů nebo úprava nehtů svépomocí doma. Pokud chtějí složitější proceduru, vyhledají ji v salonu nebo si ji odpustí, uvedla asociace. Mezi žádané služby podle ní patří zesvětlování vlasů, laminace obočí nebo klasická manikúra a pedikúra.

V Petra Měchurová Hair Salon loni zvýšili ceny o desetinu, letos by si je přáli udržet. "Věříme, že nedojde k navýšení DPH na 21 procent a stát ušetří jinde," uvedla manažerka Petra Janováčová. Většina klientů podle ní chodí stejně často, že by si barvili vlasy doma, nepozoruje. "Myslím, že toto jsme pocítili pouze na začátku pandemie. Klientky samy uznaly, že kvalita domácího barvení neodpovídá jejich představám," doplnila. Přibližně 60 procent zákaznic podle ní požaduje zesvětlování vlasů pomocí techniky balayage nebo melíry, muži mají v oblibě klasické střihy, řekla.

Lidé ve zkrášlovacích služebách od loňského roku častěji vyhledávají výhodnější nabídky, řekl ředitel cestovního a zážitkového portálu Slevomat.cz Ladislav Veselý. Ceny se podle něj meziročně zvýšily do deseti procent. "Nejvíce se prodávají kadeřnické služby, a to konkrétně stříhání, poté následují procedury spojené s péčí o pleť. Jedná se tedy zejména o ty části zevnějšku, které jsou nejvíce vidět," uvedl. V zimě je podle něj tradičně zájem o solária.

reklama