Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Žebříček miliardářů se změnil. Musk je bohatší než legendární investor Buffett

Elon Musk
Elon Musk
Foto: Facebook

Zakladatel a šéf společnosti Tesla Elon Musk se díky pátečnímu růstu ceny akcií podniku stal bohatším než legendární investor Warren Buffett. S odvoláním na svůj index miliardářů o tom informovala agentura Bloomberg. Tesla se zabývá výrobou elektromobilů, angažuje se ale i v některých vesmírných projektech.

Objem Muskova majetku se podle indexu v pátek zvýšil o 6,1 miliardy na 70,5 miliardy dolarů (téměř 1,7 bilionu Kč), uvedl Bloomberg.

Devětačtyřicetiletý Musk se tak stal sedmým nejbohatším člověkem na světě. Většinu jeho majetku tvoří asi pětinový podíl v Tesle, jejíž akcie v pátek posílily téměř o 11 procent. Od začátku letošního roku se jejich cena zvýšila zhruba o 269 procent. Asi 15 miliard dolarů z Muskova jmění připadá na jeho většinový podíl ve vesmírné společnosti SpaceX.

Devětaosmdesátiletý Buffett je považován za jednoho z nejúspěšnějších investorů na světě a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku Věštec z Omahy. Jeho investiční skupina Berkshire Hathaway ovládá více než 90 dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní také významné podíly v řadě známých firem, například v největším světovém výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola.

Hodnota Buffettova majetku minulý týden klesla, neboť Buffett věnoval 2,9 miliardy dolarů na charitu. Podle indexu agentury Bloomberg má Buffett nyní majetek za 69,2 miliardy dolarů, takže je desátým nejbohatším člověkem na světě. V čele žebříčku nejbohatších lidí světa s velkým náskokem zůstává zakladatel a šéf internetového obchodu Amazon Jeff Bezos, jehož majetek má nyní hodnotu kolem 189 miliard dolarů.

Témata:  Elon Musk Warren Buffet nejbohatší lidé světa Tesla Motors ekonomika

Související

Aktuálně se děje

8:24

Číhá v dovolenkovém ráji Čechů nebezpečí? Rybář v Jadranu chytil žraloka

Chorvatsko je oblíbenou dovolenkovou destinací českých turistů, kteří začnou k Jadranu ve velkém vyrážet především ve chvíli, až o víkendu začnou letní prázdniny. Jen krátce před jejich začátkem se ukázalo, že v Jaderském moři se mohou nacházet potenciálně nebezpeční predátoři. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy