Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko si připomene Jiřího Krampola (†87). Televizní stanice už mění program

Jiří Krampol, herec a moderátor
Jiří Krampol, herec a moderátor
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

O úmrtí herce Jiřího Krampola dnes informují i tři největší české televizní stanice. Přinejmenším jedna z nich dokonce mění program. Česká televize uvede v neděli dva pořady věnované zesnulému umělci. 

Česká televize označila Krampola za českou hereckou legendu. "Bylo nám ctí s Vámi spolupracovat," uvedli zástupci televize na sociální síti X. Zároveň informovali, že na programu ČT1 v neděli večer mimořádně poběží pořady Úsměvy Jiřího Krampola (od 21:55) a Zpátky se Sobotou: Šimek a Krampol (od 22:35). 

Krampol se narodil ve středočeském Buštěhradě a absolvoval obor činoherní herectví na pražské DAMU. Během divadelní kariéry působil v Divadle Na Fidlovačce či Divadle Na zábradlí a především v divadle Semafor, kde ho proslavila spolupráce s Miloslavem Šimkem. 

Populární herec se objevoval také ve filmech či televizních seriálech, k jeho nejznámějším rolím patří poručík Libor Krejcárek v kriminálním seriálu Malý pitaval z velkého města. Divácky oblíbený byl rovněž zábavný pořad Nikdo není dokonalý, který dlouhá léta moderoval na stanici TV Prima. 

Krampol se prosadil také jako dabér francouzských hereckých hvězd. V českém znění mluvily jeho hlasem postavy Jeana-Paula Belmonda, jehož původně daboval Jan Tříska, a po smrti Františka Filipovského i postavy Louise de Funèse.

Krampol byl celkem čtyřikrát ženatý a měl několik dětí. V roce 2018 převzal z rukou tehdejšího prezidenta Miloše Zemana Medaili Za zásluhy I. stupně.

Témata:  Jiří Krampol Česká televize úmrtí

Související

Aktuálně se děje

5. dubna 2026 20:38

Česká televize osladí fanouškům Velikonoce populárním pořadem. Objeví se v něm hvězdy StarDance

Velikonoční pondělí na obrazovkách České televize zpestří speciální charitativní vydání oblíbeného pořadu Peče celá země. Tentokrát se v cukrářském stanu namísto amatérských pekařů objeví známé tváře českého showbyznysu, které se rozhodly podpořit nadaci Pomozte dětem. Diváci se mohou těšit na výkony hvězd, které se u pečení nejen pořádně zapotily, ale postaraly se i o řadu humorných situací.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy