Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Libuše Šafránková původně vůbec hrát neměla. Hvězdou Tři oříšky pro Popelku měla být jiná herečka

Libuše Šafránková v seriálu Gympl Fotogalerie +3
Libuše Šafránková v seriálu Gympl
Foto: TV Nova

Tři oříšky pro Popelku bez Libuše Šafránkové? Dnes si bez ní tuto legendární pohádku neumíme představit, osud tomu naštěstí přál, aby si v ní zahrála.

Režisér Václav Vorlíček si nejprve vyhlédl Janu Preissovou, která ovšem otěhotněla. Pak mu dalo zabrat, než přemluvil Šafránkovou, aby roli i po přímluvě kolegů z divadla přijala. 

Šafránková filmařům učarovala kromě hereckých schopností svými jezdeckými dovednostmi. Jelikož vyrůstala na venkově, uměla skvěla jezdit na koni, a to klidně i bez sedla.

Až na jednu natočila všechny jezdecké scény sama. Pouze na skok přes kládu během honičky v lese byla využita žokejka.

Není proto divu, že v posledním záběru filmu, kde jedou přes zasněženou pláň, to byl Pavel Trávníček, kdo s koněm zapadl do sněhu, zatímco Šafránková pokračovala v jízdě dál sama. Scénu navíc nebylo možné opakovat, protože byla potřeba zasněžená louka beze stop.

Témata:  Libuše Šafránková

Související

Aktuálně se děje

11. června 2025 11:25

Pokus o vraždu na Chomutovsku. Začalo to slovní rozepří mezi příbuznými

Kriminalisté se téměř týden zabývají pokusem o vraždu na Chomutovsku. Došlo k němu v rámci rodiny, respektive mezi dvěma nevlastními příbuznými. Jeden z nich skončil s vážným zraněním na operaci v nemocnici. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy