Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Marek Eben jde z role do role. Od televize dostal nabídku, která nešla odmítnout

Marek Eben ve StarDance.
Marek Eben ve StarDance.
Foto: ČT/Mikuláš Křepelka

StarDance sice letos na obrazovce chybí, ale i tak se v rámci České televize našla pro Marka Ebena spousta práce. Dokonce i ve tvorbě pro ty nejmenší děti. Od soboty se vysílá nový večerníček, v němž herec a moderátor dostal zásadní roli. 

Nového zpracování se pro dočkala jedna z legendárních knížek pro děti. "Příběhy pejska a kočičky se představují v novém animovaném večerníčku. Režisérka Barbora Dlouhá vytvořila na základě knihy od Josefa Čapka večerníček O pejskovi a kočičce," uvedla Česká televize na sociální síti X.

Premiéru měla první epizoda v sobotu 25. října na stanici ČT :D. Postavičky mluví k dětem známým hlasem. "Svůj hlas jim propůjčil Marek Eben," odhalila veřejnoprávní stanice, která s oblíbeným hercem a moderátorem spolupracuje často.

Asi nejvíce je Eben vidět jako polovina moderátorského dua StarDance. Letos se taneční show nevysílá, probíhá její historicky první turné po českých městech. Televizní diváci se mohou těšit alespoň na sestřih z vystoupení, který ČT odvysílá během silvestrovského večera v samém závěru roku. 

To se lidé mohou těšit i na sympatického moderátora, protože mu na Kavčích horách svěřili opravdu nelehký úkol. S kolegyní Terezou Kostkovou totiž o půlnoci pronese novoroční přípitek. 

Témata:  Marek Eben Česká televize

Související

Aktuálně se děje

15. ledna 2026 8:33

Tajemství Vémolova propuštění na kauci. Pomoci chce hned několik lidí

Karlos Vémola zřejmě má alespoň nějakou šanci se dostat z vazby. V posledních dnech se mluví o tom, že by se mohl dostat ven na kauci. Nyní se objevily další podrobnosti k tomuto scénáři. Peníze by podle nich dalo na stůl hned několik lidí. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy