Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Osudové rozhodnutí Jitky Čvančarové. Rodičům se to bála říct

Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
Foto: Korzo

Jitka Čvančarová udělala na cestě za tím, čím je dnes, několik zásadních rozhodnutí. Například se jako dospívající dívka rozhodla, že se stane herečkou. Sen se jí splnil, i když jejím rodičům se to úplně nepozdávalo. 

Jitka Čvančarová se narodila ve středočeském Mělníce do rodiny elektrotechnika, který pracoval v Českém rozhlase. To ji pochopitelně ovlivnilo. "Já jsem nevyrostla úplně na pohádkách, ale na rozhlasových hrách, což podědili i moje děti," prozradila v rozhlasovém pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka.

Ve městě na soutoku Labe a Vltavy vystudovala základní a střední školu, než se vydala do Brna studovat obor muzikálové herectví na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění. V jihomoravské metropoli zahájila i svou hereckou kariéru v prvním angažmá v Městském divadle Brno. 

Úspěšná herečka ve zmíněném pořadu přiznala, že rodiče jí rozmlouvali její záměr stát se herečkou. Zkoušky proto absolvovala tajně. Ačkoliv v nich uspěla, přijímací dopis ještě několik týdnů nosila v kapse, než šla s pravdou ven. 

Čvančarová má i dost osudové spojení s tancem. Už jako známá herečka se v roce 2010 zúčastnila čtvrté řady televizní taneční show StarDance. S tanečním partnerem Lukášem Hojdanem se umístila na pátém místě. Mezi tanečníky nicméně našla svého životního partnera Petra Čadka, který se zúčastnil druhé a sedmé řady show.

Dvojice se vzala v září 2011 v mělnickém kostele svatého Petra a Pavla. Dnes má hvězdný pár dvě děti - dvanáctiletou dceru Elenu Emílii a šestiletého syna Theodora Christiana.

Témata:  Jitka Čvančarová

Související

Aktuálně se děje

15. ledna 2026 5:00

Počasí do konce týdne: Mrazů se zatím nezbavíme, teploty opět klesnou

Předpověď počasí na nadcházející dny nepotěší řidiče ani příznivce slunečného počasí. Dnešek se ponese ve znamení zatažené oblohy a místy se objeví mlhy, které mohou být i mrznoucí. V severní polovině území se očekává déšť, přičemž na severní Moravě hrozí tvorba nebezpečné ledovky. Teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi -1 a +4 °C, ale jihozápad Čech a části Slezska se mohou těšit až na 6 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy