Články k tématu: Bouřky

Česko zasáhnou dnes večer bouřky, ukazuje předpověď počasí

18.09. 12:13

Dnes večer se nad územím České republiky očekávají silné bouřky, které budou provázeny nárazy větru a menšími kroupami. Přívalové srážky mohou vést k rozvodnění menších toků, uvedli ve výstraze meteorologové.

Meteorologové varují před bouřkami, hrozí od odpoledních hodin

13.09. 11:48

Přes Česko ve středu od západu postupuje zvlněná studená fronta, která přinese i bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) před nimi varuje ve výstraze, kterou zveřejnil dnes dopoledne.

Počasí: Meteorologové zveřejnili výstrahy před deštěm, bouřkami a povodněmi

28.08. 12:53

V Čechách bude během dalšího průběhu pondělí sílit déšť, na Moravu a do Slezska dorazí srážky večer a v noci na zítra v rámci bouřek. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje v aktualizovaných výstrahách také před zvýšením hladin vodních toků.

Počasí dalo hasičům zabrat. Bouřky připravily o elektřinu desetitisíce lidí

27.08. 09:34

V důsledku večerní a noční bouřky vyjeli hasiči k více než tisíci událostem. Od večera do 07:00 dnešního rána zaznamenali celkem 1101 technických zásahů.

Počasí: Česko zasáhnou velmi silné bouřky, mohou padat kroupy

26.08. 12:30

Aktuálně se bouřky, doprovázené občasnými přívalovými dešti a krupobitím, pohybují přes východní část Moravy a Slezska. V následujících hodinách a během noci se pak očekává, že bouřky postihnou téměř celé území a mohou být velmi silné.

Počasí se dnes začne lámat. Česko zasáhnou silné bouřky

25.08. 15:08

V České republice se dnes očekávají silné bouřky s nárazy větru, kroupami a přívalovým deštěm. Bouřky mohou vydržet až do nedělní noci a v jejich důsledku mohou některé řeky dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity. V aktuální výstraze to uvedl uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Tropické počasí dnes naruší silné bouřky, meteorologové vydali výstrahu

22.08. 13:42

Od dnešního odpoledne hrozí na východní části země výskyt silných bouřek doprovázených přívalovým deštěm a nárazy větru. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by tyto bouřky měly být nejintenzivnější ve večerních hodinách.

Počasí: Meteorologové vydali výstrahy před vedrem a bouřkami

20.08. 12:53

Meteorologové v neděli před polednem upravili varování před vysokými teplotami a nově vydali výstrahu před silnými bouřkami, které hrozí na části území od odpoledních hodin. Nejpravděpodobnější je jejich výskyt v horských oblastech.

Bouřky nejvíce hrozí na Šumavě, platí výstraha

18.08. 13:40

Od pátečního poledne je opět v platnosti výstraha před bouřkami pro část území České republiky. Varoval před nimi Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Spadnout může až 40 milimetrů srážek, hrozí krupobití.

Počasí: Česko zasáhly další silné bouřky. Déšť zatopil část Prahy

16.08. 19:22

Prahu a okolí zasáhly silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, uvedli meteorologové. Hasiči v Praze vyjížděli především k popadaným stromům, uvolněným plechům a zatopeným sklepům.

Bouřky budou velmi silné. Slabší se čekají jen na Moravě

16.08. 12:52

Na většině území České republiky ve středu udeří silné bouřky, před nimiž varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle aktualizované výstrahy je třeba počítat s přívalovými srážkami a krupobitím.

Počasí: Do Česka přišly silné bouřky, s přívalovým deštěm a kroupami

15.08. 17:44

Varování meteorologů před velmi silnými bouřkami v západní polovině Česka se naplnila. Společně s přívalovým deštěm a kroupami udeřily v západních Čechách a míří dál na Plzeňsko.

Meteorologové varovali před dnešními bouřkami na západě země

15.08. 12:35

Meteorologové varovali před velmi silnými bouřkami v západní polovině Česka. Hrozí od úterní 14. hodiny, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ve středu se budou bouřky vyskytovat na celém území.

Počasí: V Česku dnes hrozí silné bouřky

30.07. 12:55

Do dnešního večera se ojediněle v celé České republice očekávají silné bouřky, které budou provázeny větrem, prudkými srážkami a případně krupobitím.

Počasí: Česko zasáhly silné bouřky s extrémně silnou supercelou

24.07. 19:23

Část jižní Moravy zasáhly dnes odpoledne silné bouřky. Hasiči přibližně evidují desítky výjezdů, především k popadaným stromům. Meteorologové na Kyjovsku pozorovali extrémně silnou levostáčivou supercelu.

Meteorologové varovali před silnými bouřkami, hrozí až do půlnoci

24.07. 12:27

Meteorologové varovali před silnými bouřkami, které se od pondělního poledne mohou lokálně vyskytnout v jihovýchodní polovině Česka. Doprovázet je může krupobití a nárazy větru o rychlosti kolem 75 kilometrů za hodinu.

Bouřky hrozí odpoledne a večer v části Česka, platí výstraha

21.07. 12:37

Ve značné části Česka hrozí v pátek odpoledne a večer bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, která platí od 13. hodiny do půlnoci na sobotu. Bouřky může doprovázet silný vítr či krupobití.

Bouřky na Moravě a ve Slezsku způsobily komplikace v dopravě

17.07. 14:28

Bouřky se během pondělního dopoledne a brzkého odpoledne prohnaly Moravou a Slezskem. Hasiči zasahovali u spadlých stromů, mezi Vsetínem a Jablůnkou do jednoho narazil osobní vlak. Místem se tak projíždí pouze po jedné koleji.

Počasí dnes přinese do Česka bouřky, mohou být i silné

17.07. 06:30

Už dnes během dne by Česko mohly zasáhnout bouřky. Podle meteorologů mohou být silné a doprovázené zejména přívalovými srážkami. Pro jižní Čechy a jihovýchod Moravy meteorologové vydali varování.

Čtvrteční bouřky udeří na Moravě a ve Slezsku

13.07. 12:45

Na Moravě a ve Slezsku hrozí ve čtvrtek silné bouřky. Po poledni před nimi varovali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Zároveň se od soboty zvýší nebezpečí vzniku a šíření požárů.

Bouřky i ve středu. Meteorologové vydali novou výstrahu

12.07. 12:25

Českem se v noci prohnaly bouřky, v části země je s nimi nutné počítat také dnes odpoledne a večer. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu před polednem zveřejnil aktualizovanou výstrahu.

Bouřlivá noc v Česku. Silný vítr kácel stromy na silnice

12.07. 09:15

Českem se v noci prohnaly bouřky, před nimiž s předstihem varovali meteorologové. Vítr dosahoval rychlosti 80 kilometrů za hodinu a kácel k zemi stromy. Na některých místech napršelo až 15 milimetrů. Bouřky zřejmě udeří také dnes.

Meteorologové varují před nočními bouřkami na západě země

11.07. 12:15

Silné bouřky hrozí v průběhu noci na zítra v západní části České republiky. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) začne platit hodinu po půlnoci. Meteorologové o tom informovali v úterý před polednem.

Bouřky hrozí všude, výjimkou je západ Čech. Vedra budou pokračovat

10.07. 11:45

Po celém Česku s výjimkou západních Čech dnes mohou udeřit silné bouřky. Během pondělního dopoledne před nimi varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zároveň prodloužil výstrahu kvůli vysokým a velmi vysokým teplotám. Nadále hrozí také požáry.

Fotogalerie