Články k tématu: Byty

Tragická smrt v Ostravě: Batole vypadlo z šestého patra, zraněním podlehlo

12.07. 14:06

Dvouleté dítě vypadlo z okna v šestém patře ostravského domu. Utrpělo zranění, kterým v nemocnici podlehlo. Policie hledá svědky úterní tragické události.

Češi mají vážný problém v domácnosti. Mnoho z nich o něm netuší

Aktualizovali jsme 28.4.2019, 22:14, 28.04. 13:08

Většina lidí si to neuvědomuje, nepozná, nebo to vidět nechce. Průzkumy ale ukázaly, že každá pátá česká domácnost se potýká s plísní, která může být zdraví i životu nebezpečná. Představuje vážný problém, který je třeba okamžitě řešit, a navzdory všeobecnému přesvědčení se netýká jen koupelen. A…

Kolik zaplatíte za nový byt v Praze? Ceny nemovitostí stále rostou

25.04. 13:14

Průměrná cena nových prodaných bytů v Praze na konci března meziročně vzrostla o 18,2 procenta na 104.666 korun za metr čtvereční. Tempo růstu se proti konci roku 2018 mírně snížilo. Počet prodaných nových bytů meziročně zůstal na 1200. Vyplývá to z údajů developerských firem Trigema, Skanska…

reklama

Jako v Kocourkově! Hospodaření měst je strašlivé!

Aktualizovali jsme 20.3.2019, 22:09, 20.03. 11:00

Komentář Petra Šulky – jsou zprávy a rozhodnutí, která vyvolávají emoce. Zdánlivě jsou pozitivní. Díky nim si lidé, kteří by si to jinak nemohli dovolit, budou žít lépe a v lepším prostředí. Vymaní se z moci překupníků s chudobou a státu ubude jedna starost. Pokud se ovšem věcí začneme zabývat…

Lidé si ničí zdraví. Bydlení v paneláku je škodlivé, tvrdí experti

Aktualizovali jsme 19.3.2019, 22:22, 19.03. 13:57

Lidé často žijí v otřesných podmínkách, které jsou naprosto nevyhovující pro bydlení. Problém je, že si přitom neuvědomují, jak velké zdravotní riziko tím vlastně podstupují. A výjimkou podle vědců nejsou ani Češi.

Češi trpí a neví o tom: Přehřáté domy a byty mohou vážně poškodit zdraví

Aktualizovali jsme 28.2.2019, 22:07, 28.02. 09:25

Podle nelichotivých předpovědí meteorologů zasáhne Česko i letos extrémní vlna veder. Ostatně i současné počasí venku naznačuje, že letošní rok bude opět žhavý. A dvojnásob jej pocítí lidí, kteří žijí v bytech ve velkých městech.

Chystáte se kupovat dům nebo byt? Máme špatné zprávy. Propad cen nemovitostí letos nečekejte

28.01. 14:05

Za uplynulé tři roky vzrostly ceny bytů a domů o několik desítek procent. Pokud se úrokové sazby hypotečních úvěrů udrží v rozumné výši a Česko nezasáhne vysoká nezaměstnanost, ceny nemovitostí zůstanou na současné úrovni.

Češi, pozor: Termín podání přiznání k nabytí  nemovitosti za rok 2019 se nezadržitelně blíží

23.01. 11:49

Daň z nemovitosti se přiznává i platí dopředu. Za rok 2019 je potřeba daňové přiznání podat do 31. ledna 2019. Povinně ho odevzdává každý, kdo se v roce 2018 stal vlastníkem nemovitosti, ale i ten, kdo v roce 2018 výrazněji upravoval nemovitost, kterou vlastnil a přiznal už dřív. V případě, že je…

V pronájmu žije zhruba čtvrtina Čechů, za bydlení platí stále víc a víc

07.09. 16:29

Praha/Brno - Podle dostupných statistických údajů žije v současné době zhruba čtvrtina Čechů v pronájmu. Nicméně právě ceny pronájmů neustále rostou a oproti předchozímu roku se opět zvýšily.

Stát chce stavět byty s regulovaným nájemným, stát to bude miliardy

28.08. 13:59

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) a Svaz měst a obcí chystají výstavbu bytů s regulovaným nájemným. Zhruba 20 procent bytů bude určených pro lidi v obtížné životní situaci. Na toto bydlení budou obce od státu dostávat stoprocentní dotaci.

Klienti H-Systemu jsou zdrcení: My se nevystěhujeme na jiné bydlení nemáme peníze, vzkazují

24.07. 16:43

Horoměřice - Obyvatelé bytů družstva Svatopluk v Horoměřicích, kteří mají na základě dnešního verdiktu Nejvyššího soudu do měsíce byty vyklidit, se odmítají odstěhovat. Na jiné bydlení nemají peníze. Navíc tvrdí, že jeden měsíc je na sehnání náhradního ubytování málo.

Z měst mizí lidé, stěhují se do satelitů

22.07. 13:46

Praha - Úbytek obyvatel se netýká pouze venkova. Se stagnací či poklesem počtu občanů se potýká i řada okresních měst a také některá krajská sídla. Lidé z nich často míří za dostupnějším bydlením do okolních obcí.

Osvobodit od daně převod bytů v domcích? Poslanec ANO oprášil starší novelu

10.06. 17:37

Praha - Poslanec za ANO Karel Rais ve Sněmovně předložil novelu, podle které by bylo první nabytí bytů v rodinných domcích osvobozeno od daně z nabytí nemovitých věcí. Podobný návrh už zazněl za minulé vlády, předložil ho tehdejší ministr financí Andrej Babiš. Normu se ale nepodařilo do voleb…

Výstava o historii českých sídlišť se těší nečekanému zájmu

29.04. 15:33

Praha - Dva zástupce v různých kategoriích má v soutěži o nejlepší muzejní počiny, výstavy či publikace pražské Uměleckoprůmyslové muzeum. V kategorii muzejní počin je nominováno za rekonstrukci své hlavní budovy, mezi přihlášenými výstavami je výstup z badatelského projektu o sedmi desítkách…

Podle informací ČT využívá ministryně práce státní byt za poloviční nájem

29.04. 08:23

Praha - Ministryně práce Jaroslava Němcová (ANO) nadále využívá byt, která jí pronajala Nemocnice Na Homolce v době, kdy tam byla náměstkyní.

Každá pátá domácnost je téměř neobyvatelná? Češi mají vážný problém, o kterém ani nevědí

25.04. 10:51

Většina lidí si to neuvědomuje, nepozná, nebo to vidět nechce. Průzkumy ale ukázaly, že každá pátá česká domácnost se potýká s plísní, která může být zdraví i životu nebezpečná. Představuje vážný problém, který je třeba okamžitě řešit, a navzdory všeobecnému přesvědčení se netýká jen koupelen. A…

V Česku se roztáčí nebezpečná spirála u nemovitostí

31.01. 13:47

Praha - Česká národní banka (ČNB) dnes zveřejnila zprávu s názvem Rizika pro finanční stabilitu a jejich indikátory. Vyplývá z ní, že si finanční sektor v ČR udržuje vůči nepříznivým šokům vysokou odolnost, ta se ovšem již kvůli stagnaci celkové kapitalizace bank a růstu tržních rizik nezvyšuje.…

Paneláky začínaly jako experiment řešící bytovou krizi, díky ceně i dnes lákají kupce

20.01. 14:04

Praha - Paneláky, pejorativně "králíkárny", začínaly jako experiment, v socialistickém Československu byly rychlým řešením bytové krize. V roce 1985 tvořila panelová výstavba skoro 99 procent všech nových bytů v bytových domech. Dnes představují alternativu pro lidi hledající vlastní bydlení.

Stěnám českých bytů dál kraluje bílá, maluje se ale čím dál míň

29.12. 13:06

Ohníč (Teplicko) - Na stěnách bytů českých domácností po letech znovu kraluje bílá. Vyplývá to alespoň z jejího podílu na prodeji všech barev společnosti HET, podíl je přes 50 procent a roste.

Radě pro romské záležitosti se nelíbí omezení dávek na bydlení

08.11. 20:03

Praha - S omezením dávek na bydlení lidem, kteří žijí v takzvaných oblastech se zvýšeným výskytem nežádoucích jevů nesouhlasí Rada vlády pro záležitosti romské menšiny. Vyzvala ministerstvo práce, aby se zasadilo o vypuštění tohoto pravidla a vyškrtnutí paragrafu ze zákona o hmotné nouzi.

Sociální začleňování v Brně: Rodiny dluží statisíce, sousedské vztahy komplikuje hluk a nepořádek

06.11. 14:09

Brno - Rodiny v nouzi, které v Brně získaly městský byt v rámci projektu Rapid Re-Housing, dluží na nájemném přes 300.000 korun. Na město přišly desítky stížností proti těmto rodinám, a od obyvatel domů v Jabloňové ulici i petice. Stížnosti směřují na hluk, nepořádek a konflikty.

Bydlení prodražuje i na Slovensku. Domy a byty jsou tam nejdražší od roku 2009

31.10. 11:45

Bratislava - Metr čtvereční v bytech a domech na Slovensku stál ve třetím čtvrtletí v průměru 1378 eur (35.345 Kč), tedy nejvíce od prvního čtvrtletí roku 2009. Meziročně reality ve třetím letošním čtvrtletí zdražily o 6,4 procenta, tempo růstu cen tak zvolnilo druhý kvartál po sobě. Vyplývá to z…

Krize v Evropě: Chybí dostupné bydlení, roste počet bezdomovců

19.10. 16:54

Brusel - Cena bydlení roste v Evropě rychleji než příjmy domácností. V roce 2016 se v průměru zvýšila o 4,4 procenta, nejvíce pak v Česku (o 11 procent). Vyplývá to ze zprávy Housing Europe, celoevropské sítě provozovatelů soukromého, družstevního a sociálního bydlení.

Ceny bydlení na Slovensku stále rostou, za sedm let byty a domy zdražily o šestinu

30.08. 11:45

Bratislava - Za posledních sedm let byty a domy na Slovensku zdražily o šestinu a ceny rostou dál. Rychleji se přitom ve druhém čtvrtletí letošního roku zvyšovaly ceny starších nemovitostí než novostaveb, mezi které statistici zařazují nemovitosti mladší než tři roky.

reklama
Fotogalerie