Články k tématu: dárcovství krve

Koronavirus dopadá na české nemocnice a pacienty. Začínají nová omezení

Aktualizovali jsme 29.2.2020, 22:11, 29.02. 13:35

Některé pražské nemocnice kvůli novému typu koronaviru odmítají dárce krve, kteří vycestovali mimo Česko. Měsíc po návratu si musí ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) počkat turisté, kteří se vrátili z kterékoliv evropské země mimo Slovenska. Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV) platí…

Nejrozšířenější nemoc v Evropě je často smrtelná. Léčba je přitom naprosto banální

Aktualizovali jsme 25.1.2019, 22:06, 25.01. 07:59

Už deset tisíc let trápí evropskou populaci jedna z nejrozšířenějších nemocí na světě. S její velice jednoduchou léčbou se však v mnohých případech nezačne včas, což má často fatální důsledky.

Dobrovolní dárci krve budou mít nárok na vyšší daňové odpočty, schválili poslanci

09.11. 19:02

Praha – Ti, kteří chodí darovat krev, by měli získat výhody. Myslí si to Poslanecká sněmovna, která dnes podpořila vyšší daňové odpočty pro dárce krve. Vláda se k předloze postavila neutrálně, upozornila na legislativní nedostatky. Kabinet odhadl, že novela by mohla snížit roční výběr daní až o 153…

reklama

Zvýší se daňové odpočty pro dárce krve? Ministerstvo financí je proti

20.07. 17:07

Praha - Vláda se postavila neutrálně k návrhu na zvýšení daňových odpočtů pro dobrovolné dárce krve. Na novele se neshodne ministerstvo financí s resortem zdravotnictví.

Dnes je Světový den dárců krve, připomíná hrdinství dárců

14.06. 10:11

Praha - Právě na dnešek připadá Světový den dárců krve. Krev potřebují například pacienti po těžkých úrazech, při vážných operacích, transplantacích nebo při léčbě otrav.

reklama
Fotogalerie