dárcovství krve

Ilustrační foto

Koronavirus dopadá na české nemocnice a pacienty. Začínají nová omezení

Některé pražské nemocnice kvůli novému typu koronaviru odmítají dárce krve, kteří vycestovali mimo Česko. Měsíc po návratu si musí ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) počkat turisté, kteří se vrátili z kterékoliv evropské země mimo Slovenska. Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV) platí omezení jen na Itálii. Vyplývá to z informací pro dárce krve na webech nemocnic. Itálie je třetí zemí světa s nejvyšším výskytem nakažených po Číně a Jižní Koreji, nemocných je přes 300.

Aktuálně se děje

14. srpna 2026 16:15

Leo Beránek budí vášně mezi blízkými. Otec se brání nařčením

Leo Beránek ve vazbě čeká, zda náhodou opět neskončí ve vězení. Mezitím se kvůli němu vyhrotily vztahy mezi dalšími členy rodiny. Leův otec se rozhodl reagovat na nařčení, která měla vzbudit dojem, že se o syna nedostatečně zajímá. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Letiště Václava Havla Praha

Pražské letiště dokončilo modernizaci hlavní dráhy

Letiště Praha dokončilo druhou závěrečnou etapu modernizace okolí hlavní vzletové a přistávací dráhy 06/24, na kterou bude dnes během odpoledne opět převeden veškerý letecký provoz. Během čtyř a půl měsíce se podařilo realizovat 14 stavebních a technologických projektů Letiště Praha společně se 3 významnými investičními akcemi externích partnerů, informovala společnost v tiskové zprávě.