Články k tématu: EU

Nebudeme se podílet na šílenství bruselských elit, vzkazuje Polsko do Bruselu

dnes 08:05

Varšava - Polsko se v žádném případě nenechá vydírat a nepřistoupí na "šílenství bruselských elit", které chtějí zemi vnutit povinné kvóty na přerozdělování migrantů. Pouhé dva dny po útoku v Manchesteru to oznámila polská premiérka Beata Szydlová. Atentát si vyžádal nejméně 22 obětí, včetně…

Česko dál bojuje proti zbraňové směrnici, žalobu chce podat do začátku srpna

včera 20:16

Praha - Žalobu proti nedávno schválené směrnici o zbraních chce Praha podat k Soudnímu dvoru EU nejpozději do začátku srpna. Česko s materiálem dlouhodobě nesouhlasí. Směrnici zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi schválil Evropský parlament v polovině března.

Češi jsou skeptičtí k budoucnosti EU a jsou proti euru, ukázal průzkum

včera 14:52

Praha - V reprezentativním šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) byly v dubnu 2017 zařazeny otázky na téma evropské integrace. Konkrétně se zjišťovaly názory na to, zda se v Evropské unii uplatňují hodnoty demokracie, rovnosti, spolupráce, tolerance, spravedlnosti a solidarity.

reklama

Dusno kvůli Turecku: Ankara vetuje spolupráci NATO s Rakouskem, Vídeň zuří

včera 08:38

Londýn - Zpravodajský server BBC informuje o tom, že Turecko vetuje spolupráci NATO s Rakouskem a blokuje tak zároveň spolupráci Severoatlantické aliance s 41 zeměmi. Rakousko sice členem Severoatlantické aliance není, ale úzce s ní spolupracuje, například nasadilo 400 vojáků do Kosova. Vídeň…

EU chce zatočit s nenávistí na internetu, ministři schválili nový plán

23.05. 22:09

Brusel - Zástupci členských zemí Evropské unie dnes v Bruselu schválili plán, který má přimět společnosti Facebook, Twitter a Google k účinnějšímu potírání nenávistných videí na jejich internetových platformách. Návrhy musí ještě odsouhlasit Evropský parlament, ten ale sám již dříve prosazoval…

Prezident Trump přistál v Římě, sejde se s italskými politiky i papežem Františkem

23.05. 21:58

Řím – Americký prezident Donald Trump po Blízkém východu zamířil do Evropy. Při své první zahraniční cestě dnes zamířil do Itálie. Ve čtvrtek už bude Trump v Bruselu, kde bude jednat s vedoucími představiteli EU a na bruselském summitu NATO. Trump svou návštěvu ukončí opět v Itálii, na Sicílii se…

Donald Trump míří do Bruselu. Osobně se seznámí s EU i NATO

23.05. 16:13

Brusel - Americký prezident Donald Trump míří do Bruselu. Vyvrcholením návštěvy belgické metropole bude ve čtvrtek večeře s šéfy států a vlád členských zemí Severoatlantické aliance. Ačkoli nepůjde o klasický summit, přesto by měli politici mluvit o tématech jako je zvyšování obranných výdajů,…

Pravděpodobný útok v Manchesteru posílí naše odhodlání bojovat, vzkazuje do světa Merkelová

23.05. 10:42

Berlín/Londýn - Teroristický útok v Manchesteru podle německé kancléřky Angely Merkelové posílí odhodlání Němeců bojovat spolu s Brity proti těm, kdo takové činy plánují a páchají. K masakru se vyjádřili také lídří EU a NATO. Vlajky u Evropské komise dnes vlají na půl žerdi.

EU ekonomicky roste. Brusel chce po státech reformy a investice

22.05. 16:48

Brusel - V pravidelném jarním balíčku doporučení pro posílení oživení ekonomik evropské osmadvacítky dnes Evropská komise uvedla, že EU roste. Členské státy by toho měly využít ke strukturálním reformám, investicím a konsolidaci státních rozpočtů. Hospodářské potíže vykazuje jih Evropy.

Němci odmítají Turky, více než jiné země v EU

21.05. 17:58

Berlín/Ankara - Evropané nechtějí Turecko v Evropské unii. Vyplývá to z průzkumu, jež zveřejnil německý Bild. Čtyři z pěti Evropanů tohoto člen NATO v EU nechtějí. Velmi silně se proti možnému připojení Turecka k Unii ozývají Němci.

Merkelová podle Kaczyńskeho může za problémy EU s migranty

20.05. 21:48

Varšava- Vůdce polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński dnes znovu kritizoval systém Evropské unie na rozdělování migrantů podle kvót.

Není to zlomyslnost, ale pokud omezíte migraci, zaplatíte za to, hrozí Merkelová

19.05. 12:02

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová vzkazuje Velké Británii, že pokud po brexitu zablokuje volný pohyb pracovních sil z Evropy, zaplatí za to. Reaguje tak na slova premiérky Theresy Mayové, která se se svými konzervativci zavázala k omezení migrace do země. Informuje o tom list The Times.

Země EU se při kvůli reformě azylového systému

19.05. 08:08

Brusel - Hluboké názorové rozdíly mezi členskými zeměmi Evropské unie v pohledu na potřebnou reformu unijního azylového systému podle očekávání nedokázala překonat ani dnešní schůzka ministrů vnitra osmadvacítky.

EU chce vyřešit nasazení bojových skupin

18.05. 21:14

Brusel - Do konce letošního roku by se země Evropské unie mohly dohodnout na tom, jakým způsobem bude financováno případné nasazení evropských bojových skupin.

Porušování lidských práv prý povede k politice síly

18.05. 19:50

Nikósie - Tolerance k porušování lidských práv může svět vrátit do situace, kdy hlavní roli hraje síla, řekl dnes v rozhovoru s ČTK český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Hrozba komise nezmění přístup ČR ke kvótám na migranty, tvrdí Chovanec

18.05. 16:02

Praha - Evropská komise v úterý pohrozila zemím, které neplní povinné uprchlícké kvóty, řízením, jež může skončit až před unijním soudem. Ministr vnitra Milan Chovanec k tomu řekl, že ČR nátlaku nepodlehne a nezmění svůj odmítavý přístup k přijímání migrantů z Itálie a Řecka.

Krok k jednotnému digitálnímu trhu: Občané EU budou moci sledovat předplacený on-line obsah v cizině

18.05. 15:08

Štrasburk - Evropský parlament dnes na svém plenárním zasedání ve Štrasburku schválil nařízení, které občanům Evropské unie umožní přístup k jejich předplaceným on-line službám i během krátkodobých pobytů v jiné členské zemi evropské osmadvacítky. V současnosti se uživatelé ke svým předplaceným…

Jourová ve Sněmovně představila Bílou kniha o EU, koalici ani opozici ale nenadchla

18.05. 14:34

Praha - Eurokomisařka Věra Jourová dnes poslancům v Praze představila Bílou knihu o budoucnosti EU. Unie by se měla z pěti scénářů zvolit výběr oblastí, ve kterých bude nadále pokračovat společně a efektivněji. Koalici ani opozici se návrhy příliš nezamlouvají.

O vaši finanční pomoc už nestojíme, vzkazují Filipíny do Bruselu

18.05. 13:09

Manila - Vztahy mezi Filipínami a EU jsou značně napjaté. Vláda prezidenta Rodriga Duterteho ve středu delegaci z Bruselu sdělila, že Filipíny již nebudou přijímat finanční pomoc od EU.

Pojišťovny budou bílé plomby hradit dětem, těhotným a kojícím. A co ostatní?

Aktualizovali jsme 18.5.2017, 09:38, 17.05. 19:41

Praha – Evropská unie zakázala používání míchaného amalgamu. České ministerstvo zdravotnictví na předpis zareagovalo rozhodnutí o tom, že dětem do 16 let, těhotným a kojícím budou pojišťovny od roku 2019 hradit bílé plomby.

Zákazu počítačů na transatlantických letech je stále ve hře, dnes o něm jednali zástupci USA a EU

17.05. 21:55

Brusel – O možnostech posílení bezpečnosti v letecké dopravě dnes jednali představitelé Evropské unie a USA. Dnešní schůzka v Bruselu ale ještě nepřinesla konkrétní závěry.

Čeští europoslanci souhlasí s prioritami EU při jednání o brexitu. Čeká nás trnitá cesta, varuje Pospíšil

17.05. 19:23

Štrasburk – Čeští europoslanci se shodují, že politická vodítka k vyjednávání Evropské unie s Británií, která dnes po schválení na dubnovém summitu představili na plenárním zasedání ve Štrasburku předseda Evropské rady Donald Tusk a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, jsou v souladu se…

Nový animovaný film: "Dobrá víla" EU pomáhá uprchlíkům, východ Evropy je ale rasistický a odmítá je + VIDEO

Aktualizovali jsme 17.5.2017, 16:43, 17.05. 11:00

Paříž – Skupina Evropané bez hranic (Européens Sans Frontières) u příležitosti dne Evropy, který připadá na 9. května, zveřejnila video týkající se problematiky migrace. Jeho hlavním poselstvím je, že Evropa je otevřená osobám prchajícím před nebezpečím a pronásledováním.

Maďarsko v problémech?. Europoslanci schválili rezoluci kritizující stav v zemi, Budapešti hrozí sankce

17.05. 15:55

Štrasburk - Europoslanci dnes schválili usnesení, které kritizuje současný stav právního státu v Maďarsku, a vyzvali k zahájení sankčního řízení. Pro rezoluci hlasovalo 393 poslanců, proti se vyslovilo 221 a 64 se jich zdrželo.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací