Články k tématu: EU

Jak dopadne Británie po brexitu? Davis si není obchodní dohodou s EU jistý

dnes 17:13

Londýn - Britský vyjednávač pro brexit, tedy pro britský odchod z Evropské unie, David Davis si je "hodně jistý", že dokáže s EU vyjednat dobrou obchodní dohodu, nikoli však stoprocentně jistý.

Německo a Zaorálek kritizují Zemana za přirovnání EU k SSSR

včera 15:31

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes odmítl srovnávání Evropské unie s Varšavskou smlouvou a podmínkami v někdejším východním bloku. Takové přirovnání označil za nesmysl.

EU by místo kvót měla řešit uprchlíky, shodli se ministři zahraničí

včera 13:17

Praha - Evropská unie by měla řešit, jak snížit příliv uprchlíků, ne vést spory o uprchlické kvóty. Při své návštěvě Prahy to dnes na tiskové konferenci řekl německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel.

reklama

Summit EU určil lídry, Británie bude problém

23.06. 19:53

Brusel - Postavení občanů Evropské unie v Británii po jejím odchodu ze společenství nebo řešení problému migrace. Témata, která na dnes skončeném summitu EU v Bruselu nejvíc rezonovala, znovu potvrdila, že Londýn nebude snadným partnerem v jednáních o brexitu a že ani v dalších otázkách mezi 28…

Evropská komise podpořila financování dopravních projektů za sedm miliard

23.06. 19:32

Praha - Evropská komise schválila financování dalších 16 projektů za celkem sedm miliard korun. V tiskové zprávě to dnes uvedlo ministerstvo dopravy.

Co dokáže tandem Macron-Merkelová? Spolupráce prý požene EU kupředu

23.06. 17:05

Brusel - Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes sešli v Bruselu. Pokud budou Berlín a Paříž mluvit společným hlasem, bude kupředu dle Macrona postupovat i celá Evropa.

Macron pohrozil Česku: Přijímáte peníze, ale hodnoty nerespektujete. Pocítíte důsledky

23.06. 13:34

Paříž - Čerstvě zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron zaútočil proti státům, které i přes své členství v Evropské unii odmítají respektovat její principy. Jedním z takových států je i Česká republika, která čelí právním krokům za odmítání přijetí migrantů na základě kvót stanovených…

Summit EU pokračuje, jednat se bude o ekonomických tématech

23.06. 13:22

Brusel - V Bruselu začal druhý jednací den červnového summitu EU, uvedl na twitteru Preben Aamann, mluvčí předsedy vrcholných unijních schůzek Donalda Tuska. Prvním tématem, které dnes šéfy států a vlád zemí unie čeká, je hospodářská a obchodní problematika. Části jednání je proto přítomen šéf…

zástupci V4 jednali s Macronem: Francie má zájem o dialog, oznámil Sobotka

23.06. 13:20

Paříž - Český premiér Bohuslav Sobotka se dnes v Bruselu sešel s novým francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Ten se jen krátce před příjezdem na nynější summit EU vyjádřil na adresu středoevropských zemí velmi kriticky.

Summit EU rozhodl o posílení obrany i prodloužení protiruských sankcí

23.06. 10:06

Brusel - Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie ve čtvrtek večer v Bruselu rozhodli posílit spolupráci EU v obranné oblasti, usnesli se na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku a potvrdili odhodlání prosadit globální klimatickou dohodu z Paříže. Diskuse prvního dne summitu se…

EU prodlouží hospodářské sankce vůči Rusku

22.06. 23:47

Brusel - Evropská unie prodlouží hospodářské sankce uvalené na Rusko kvůli ukrajinské krizi. Rozhodnutí vrcholné schůzky oznámil na twitteru předseda Evropské rady Donald Tusk. Evropská unie je také odhodlaná rychle prosadit pařížskou klimatickou dohodu OSN z roku 2015.

Merkelová se postavila za Macrona, podpořila kritiku východu

22.06. 23:43

Brusel/Varšava - Dotčeně zareagovali představitelé Maďarska a Polska na výroky francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který v rozhovoru s novináři z osmi evropských deníků kritizoval údajně zrádný a cynický přístup východoevropských politiků k záležitostem Evropské unie, která jim slouží jen k…

Lídři unijních zemí na summitu posunuli spolupráci v obraně a bezpečnosti

22.06. 20:24

Brusel - Země Evropské unie dnes na summitu v Bruselu výrazně posunuly vpřed své možnosti spolupracovat v obranné oblasti. Státy mají například do několika měsíců nabídnout ostatním své konkrétní představy, v čem, kde a jak by mohly kooperovat.

Zeman se zlobí: Politici teď migranty odmítají. Po volbách se shrbí před EU

22.06. 15:12

Praha - Prezident Miloš Zeman vystoupil na dnešním Žofínském fóru v Praze s názvem Český národní zájem. Obává se, že politici, kteří nyní odmítají přijímání uprchlíků, se po volbách "shrbí" a jejich přijetí umožní.

Evropa pod náporem terorismu: Kolik obětí si útoky vyžádaly?

22.06. 14:20

Brusel - Evropské státy se prohýbají pod náporem teroristických útoků. Některé se podaří včas zastavit, při jiných umírají jednotky či desítky lidí. Každý takový incident je tragédií sám o sobě, ale většina lidí už těsně po něm tuší, že rozhodně nebude poslední.

Slovenský premiér Fico chce zavést menší formáty zemí EU pro diskusi o migraci

22.06. 13:46

Brno - Slovenský premiét Robert Fico se dnes v Brně sešel se svým českým protějškem Bohuslavem Sobotkou. Předseda slovenské vlády navrhuje k diskusi o migraci do EU využívat menší skupiny členských států unie, což podle něj může pomoci zlepšit vzájemné chápání postojů jednotlivých zemí

Zeman navštívil Klausovu narozeninovou párty. V projevu se navezl do vlády a EU

21.06. 16:29

Praha - Na narozeninovou oslavu bývalého prezidenta Václava Klause v pondělí dorazil také současný prezident Miloš Zeman. Klause označil za jediného pravicového politika, kterého má rád. Současná česká vláda je prý "poděl.ná" z Evropské unie.

Vrací se vnímání EU jako řešení, nikoliv jako problému, říká před summitem Tusk

21.06. 11:24

Brusel - Šéfové států a vlád zemí EU se budou ve čtvrtek a v pátek zabývat bezpečností a bojem s terorismem. Předseda Evropské rady Donald Tusk ve zvacím dopise uvedl, že se summit sejde v jiném politickém kontextu, než když se před pár měsíci zdálo, že sílí tlaky zaměřené proti EU.

Rozloučení s Kohlem se uskuteční 1. července v Evropském parlamentu ve Štrasburku

21.06. 08:04

Berlín - Německé ministerstvo vnitra v tiskové zprávě informuje o termínu posledního rozloučení někdejšího kancléře Helmuta Kohla. To se uskuteční  1. července ve Štrasburku.

Řadoví Evropané chtějí konec imigrace muslimů, elity jsou proti

Aktualizovali jsme 20.6.2017, 22:26, 20.06. 14:23

Londýn - Ze studie londýnského institutu Chatham House vyplývá, že 56 procent občanů deseti zemí EU chce zastavit přistěhovalectví ze států s převážně muslimským obyvatelstvem. Pro zastavení imigrace muslimů se vyslovilo ale pouze 32 procent členů elit.

O přemístění unijních agentur z Londýna rozhodne summit EU, zájem má i Česko

20.06. 18:27

Lucemburk – Po brexitu bude nutné přesunout z Británie dvě unijní agentury. V Londýně nyní působí Evropský bankovní úřad (EBA) a Evropská léková agentura (EMA). Členské země Evropské unie se dnes v Lucemburku nedokázaly shodnout na tom, jak určit kam se přestěhují.

Do východní Evropy bychom mohli přesídlit celé syrské vsi, navrhuje europoslankyně

20.06. 13:36

Brusel/Berlín - Německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová přišla se značně kontroverzním návrhem. Do východní části EU by chtěla přesídlit celé syrsé vesnice, což by prý mohlo usnadnit integraci uprchlíků.

EU se i přes brexit musí starat o svojí budoucnost, myslí si Merkelová

20.06. 13:31

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) zaujala smířlivější postoj k brexitu a věří, že se vyjednávání ponesou v dobré atmosféře. Zbylá část unie by se podle ní ale měla starat i o vlastní budoucnost.

Rakousko chce lépe chránit hranice EU před uprchlíky, zapojit se má i Německo

20.06. 11:39

Videň - Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil vyzval Německo k větší aktivitě v posilování ochrany vnějších hranic Evropské unie. Vídeň také navrhuje zřídit mimo Evropu střediska, která by vyřizovala žádosti migrantů o azyl.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací