Články k tématu: EU

Varšava ani Budapešť nepodléhají tlaku, postoj k uprchlickým kvótám změnit nechtějí

včera 21:06

Varšava/Budapešť- Polsko i Maďarsko dnes vzkázaly Evropské komisi, že ze svého odmítavého postoje ke kvótám pro přerozdělení migrantů neustoupí. 

Dosavadní vysílání pracovníků je zrada zásad EU, zuří Macron

včera 17:23

Salcburk - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes označil stávající praxi při vysílání pracovníků do jiných zemí Evropské unie za zradu základních zásad unie. Francouzské a rakouské firmy v Česku platí pracovníkům 30 či 40 procent mzdy, kterou dávají lidem ve své zemi. Uvedl to dnes český…

Bratislava podporuje princip stejné mzdy za stejnou práci

včera 15:42

Bratislava - Premiér SR Robert Fico dnes dostal od vlády mandát k vyjednávání s kolegy z České republiky a Rakouska a s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Slovensko podporuje myšlenku zavedení stejné mzdy za stejnou práci vykonávanou na stejném místě a uvítalo by, pokud by sektor dopravy…

reklama

Londýn chce spolupracovat s EU v oblasti řešení občanskoprávních sporů

22.08. 20:34

Londýn - Británie chce po brexitu "úzce spolupracovat" s Evropskou unií při řešení přeshraničních občanskoprávních sporů. Vyplývá to z dalšího pozičního dokumentu kabinetu premiérky Theresy Mayové.

Macronova pomsta? Francouzský prezident při své cestě vynechává Maďarsko a Polsko

22.08. 12:32

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron do střední a východní Evropy. Navštíví Rumunsko, Bulharsko a Rakousko, kde se setká s šéfy vlád Česka a Slovenska. Vynechá ovšem Maďarsko a Polsko.

Můžeme zabránit teroristickým útokům s náklaďáky?

22.08. 12:16

Útok na bulváru Las Ramblas připomněl veřejnosti, jak moc je hrozba terorismu v evropských metropolích aktuální. Nákladní vůz si dnes může opatřit každý a udeřit s ním kdekoliv. S narůstajícím počtem útoků stoupá tlak na bezpečností experty s otázkou, jak těmto útokům preventivně zabránit. A jedno…

Po brexitu chceme dosavadní obchodní výměnu s EU, vzkazuje Británie

21.08. 19:46

Londýn – Vláda premiérky Theresy Mayové navrhuje zajistit pokračování dosavadního obchodu se zbožím a službami s Evropskou unií po brexitu. Vyplývá to z jednoho z pozičních dokumentů k jednáním s EU, který dnes zveřejnilo ministerstvo pro odchod Británie z unie a ze kterého citují média.

Nové referendum? Velká Británie se ocitla v pasti

21.08. 10:17

NÁZOR - Britský profesor Vernon Bogdanor nevylučuje, že v březnu 2019 dojde ke druhému referendu o setrvání Velké Británie v Evropské unii. Prozatímní vyjednávání o nové dohodě mezi oběma subjekty totiž může skončit ve slepé uličce. K referendu by pak mohla sáhnout sama vládní strana.

Velká trojka EU se bojí Číny, naléhá na Komisi, ať dohlédne na její investice

20.08. 18:02

Brusel - Největší státy Evropské unie naléhají na Evropskou komisi, aby dávala stanoviska členským státům k jednotlivým zahraničním investicím. Opatření by mělo být primárně zaměřené proti Číně, která se snaží skupovat evropské společnosti technického zaměření.

Neshody mezi EU a Velkou Británií na podobě brexitu přetrvávají

20.08. 17:18

Londýn - Podle názoru britského ministra pro brexit Davida Davise by EU měla zmírnit svůj požadavek, že je třeba napřed vyjednat podmínky odchodu Británie z osmadvacítky a teprve potom řešit vzájemné budoucí partnerství.

Brexit a Trump: I kvůli nim je teď EU oblíbenější mezi občany Evropy

20.08. 16:21

Berlín - Průzkum německé politické nadace Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) ukázal, že brexit přesvědčil řadu lidí o výhodách členství v EU. Jistou roli zřejmě sehrálo i zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států.

Macron nemůže spoléhat jen na Německo, spojenci ve střední a východní Evropě se Francii hodí

20.08. 11:40

Paříž/Vídeň - Francouzský prezident Emmanuel Macron se ve středu po setkání s rakouským kancléřem Christianem Kernem v Salcburku sejde s premiéry Česka a Slovenska Bohuslavem Sobotkou a Robertem Ficem. Cílem je navázat kontakt se zeměmi, které v dosavadních rozhovorech o reformě směrnice EU o…

Mzdy a budoucnost Unie: Sobotka se s Macronem sejde ve středu

19.08. 12:43

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude ve středu 23. srpna jedna v Salcburku s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, rakouským kancléřem Christianem Kernem a slovenským premiérem Robertem Ficem. Kromě mzdového dumpingu se má hovořit také o budoucnosti Evropské unie.

EU nikomu nic nezakazuje. Jak to skutečně je s vysavači a hranolky?

Aktualizovali jsme 18.8.2017, 22:12, 18.08. 16:24

Praha/Brusel - Českými médii nedávno proběhla informace, že EU zakáže určitý typ vysavačů a prodej hranolků. Portál Euroskop se nyní rozhodl tyto dezinformace vyvrátit a celkem tři "euromýty" uvádí na pravou míru.

Macron pojede oživit a zlepšit vztahy s východní Evropou

18.08. 11:24

Paříž - Americký server Politico komentuje cestu francouzského prezidenta do Rakouska, kde se má příští středu sejít s premiéry České republiky a Slovenska Bohuslavem Sobotkou a Robertem Ficem a s jejich rakouským protějškem Christianem Kernem. Emmanuel Macron se prý pokusí přesvědčit evropské…

Debaty o dalším vztahu mezi Británií a EU je odloženo

16.08. 22:19

Londýn - Jednání o vztahu mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií po odchodu Británie z osmadvacítky bude zřejmě nutné odložit na prosinec.

Česko a Černomoří jsou vstřícnější ke kompromisu, píše francouzský tisk k jednání s Macronem

16.08. 15:47

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron chce za týden jednat v Salcburku o mzdovém dumpingu s premiéry ČR a SR a pak dále na návštěvě v Rumunsku a Bulharsku, protože jde o země, které Paříž považuje za vstřícnější ke kompromisnímu jednání. Napsal to dnes ekonomický list Les Echos.

EU od 1. září zakázala vysavače s vyšším příkonem, o jejich koupi je teď velký zájem

15.08. 17:17

Praha - Čeští obchodníci registrují nárůst poptávky po vysavačích s vyšším příkonem. Neúsporné luxy mají dle směrnice EU od 1. září postupně zmizet z trhu.

Fico chce patřit k tvrdému jádru EU, přihlásil se i ke spolupráci s Německem a Francii

15.08. 17:14

Bratislava - Premiér Robert Fico dnes oznámil, že hodlá prosazovat účast Slovenska v takzvaném jádru Evropské unie a spolupráci Bratislavy s Berlínem a Paříží, které zároveň označil za tandem určující tempo dalšího vývoje EU. Země V4 naopak podle něj tak důležité nejsou.

Británie by chtěla po brexitu dočasně zůstat v celní unii, uvedl ministr Davis

15.08. 11:05

Londýn/Brusel - Další kolo jednání o brexitu by mělo začít na konci srpna. Británie by chtěla po odchodu z Evropské unie setrvat se sedmadvacítkou po určitou, časově omezenou dobu v celní unii. Za členství v ní by ale neměl mít Londýn povinnost platit.

Spojovat přijímání běženců s evropskými fondy? Podle Merkelové je to nesmysl

Aktualizovali jsme 14.8.2017, 22:16, 14.08. 18:25

Berlín - Angela Merkelová (CDU) je proti tomu, aby se otázka přerozdělování uprchlíků spojovala s čerpáním evropských fondů. Krácení evropských fondů zemím, které nechtějí přijímat uprchlíky, naopak požaduje kandidát sociální demokracie (SPD) na kancléře Martin Schulz.

Názor V4 na Brusel? Členství země v EU nejvíce podporují Poláci, nejméně Češi

14.08. 16:44

Praha - V červnovém šetření položilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) všem dotázaným čtyři otázky zkoumající postoje k Evropské unii a k zapojení České republiky v ní. Pod zastřešením CEORG v průběhu června a července byly srovnatelné otázky položeny i respondentům v Polsku , v Maďarsku a…

Poláci mají strach z Macronova. Přijdou kvůli jeho snaze o práci v EU?

14.08. 15:56

Varšava/Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron hodlá ještě v srpnu jednat s politiky Česka a dalších zemí východního křídla EU o vyrovnání mezd, Varšavu však pomine. Polské firmy se proto obávají, že mohou desetitisíce jejich zaměstnanců přijít o práci v zemích unie.

Extrémní počasí v Evropě pokračuje, bouře v Polsku zabíjely

13.08. 18:35

Berlín/Lisabon - Evropu o víkendu potrápilo extrémní počasí. Zatímco v jižní a západní Evropě vyvolala horka na mnoha místech požáry. Do některých částí střední a východní Evropy dorazily bouře.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací