Články k tématu: EU

Kandidát na německého kancléře Schulz má problémy. Co se stalo v Bruselu?

dnes 17:16

Brusel/Berlín - Evropský Úřad pro boj proti podvodům (OLAF) zvažuje vyšetřování vůči kandidátovi německé sociální demokracie na kancléře Martinu Schulzovi. Je zde podezření na podvod, korupci nebo jinou nelegální činnost, které by se dotýkalo finančních zájmů Evropské unie.

EU v dalším desetiletí? Brusel připravuje důležitý materiál

dnes 16:30

Brusel - Evropská komise jednala o možnostech vývoje EU v dalším desetiletí. Dokument má být hotov před summitem, který se mimořádně sejde 25. března v Římě, aby připomněl 60 let od podpisu římských smluv, jednoho ze základů evropské integrace.

Tajné zprávy z Německa: Do EU přijde dalších 6 milionů uprchlíků

dnes 09:55

Berlín - V letech 2015 a 2016 dorazilo do Evropské unie více než jeden a půl milionu migrantů. Čtyřikrát tolik se ale na cestu teprve chystá. Uvedl to německý deník Bild s odkazem na důvěrné informace německých státních složek.

reklama

Polsko poslalo do Bruselu ostrý dopis: Porušujete naši národní suverenitu

Aktualizovali jsme 22.2.2017, 22:14, včera 08:21

Varšava – Polsko se ostře vyhradilo vůči kritice Evropské unie. Ta opakovaně vyjádřila znepokojení nad změnami kolem tamního ústavního soudu. Vydala proto doporučení týkající se pravidel právního státu. Z Varšavy teď přichází hodně ostrý vzkaz.

Slováci nečekaně změnili názor na EU, ukázal průzkum

Aktualizovali jsme 21.2.2017, 22:39, 21.02. 15:55

Bratislava - Nový průzkumu veřejného mínění na Slovensku se zaměřil na to, jak občané vnímají EU a jaký mají názor na stav demokracie ve své zemi. Klesl počet zastánců diktatury, ubylo i odpůrců Bruselu.

Ruský tisk jásá: Opustí Slovensko Evropskou unii?

21.02. 11:14

Bratislava/Moskva - Rusko hledá jakoukoliv záminku, kterou by mohlo upozornit na stav, v jakém se nachází Evropská unie. Naposledy tamní tisk napsal o slovenských záměrech vystoupit z Unie, ačkoliv nejsou tak úplně pravdivé.

Konec podvodnýcch nabídek a porušování práv spotřebitelů? Země EU společně vyráží do boje

21.02. 08:16

Brusel - Dnešní dohoda ministrů odpovědných za otázky hospodářské soutěže by měla umožnit efektivnější zásahy v případech rozsáhlého porušování spotřebitelských práv v několika členských zemích EU najednou - třeba při prodeji na internetu. Výsledná podoba nových pravidel vzejde z jednání s…

Junckera čeká stěhování z Bruselu? V čele Evropské komise by mohl skončit už za pár dní, tvrdí zdroj

21.02. 08:09

Brusel - Předsedu Evropské komise Jean-Claudea Junckerema možná čeká velmi brzký konec. Rezignovat by mohl už na začátku března letošního roku, píší světová média s odkaze na zprávu listu La Republica.

USA počítají se spolupráci a partnerstvím s EU, řekl Pence v Bruselu

20.02. 15:57

Brusel - Americký viceprezident Mike Pence dnes jednal v Bruselu s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. Trumpův muž žekl, že Spojené státy a Evropská unie sdílejí stejné hodnoty a stávajícím hrozbám pro bezpečnost a stabilitu musí čelit společně.

EU podepsala dohodu s Afghánistánem. Má zjednoduššit deportaci migrantů. Aktivisté se bouří

19.02. 20:12

Mnichov - Na okraj bezpečnostní konferenci v Mnichově byla podepsána dohoda mezi EU a Afghánistánem, jež by měla mimo jiné usnadnit vyhošťování afghánských migrantů, kteří neuspěli s žádostí o azyl. Podle Eurostatu je téměř každý druhý afghánský žadatel o azyl v EU odmítnut.

Do ulic Barcelony vyšly desetitisíce lidí, požadovaly přijetí více migrantů

19.02. 10:52

Barcelona - Španělsko mělo v rámci přerozdělení uprchlíků mezi členské státy EU přijmout zhruba 16.000 uchazečů o azyl, zatím jich ale přijalo pouze 1100. Na 160.000 lidí proto v sobotu přišlo v Barceloně na demonstraci za přijetí více uprchlíků.

Brusel rozhodl: Ruská televize podněcovala k nenávisti. Litva měla právo stopnout vysílání

17.02. 16:18

Brusel - Evropská komise dnes konstatovala, že rozhodnutí litevských úřadů pozastavit v zemi na tři měsíce vysílání ruské televize RTR Planeta kvůli podněcování k nenávisti není v rozporu s evropským právem.

Německo má problémy kvůli "mýtnému pro cizince". Podle právníků je diskriminační

17.02. 16:17

Brusel/Berlín - Právní posudek vědecké služby německého Spolkového sněmu nepotěší vládu Angely Merkelové. Vyplývá z něj, že i nová podoba mýtného je v rozporu s předpisy EU. Je totiž diskriminační nepřímo.

Viceprezident USA jede na konferenci do Mnichova uklidnit Evropu

17.02. 14:08

Washington/Mnichov - Americký viceprezident Mike Pence se chystá na svou první velkou zahraniční cestu. V sobotu se na bezpečnostní konferenci v Mnichově pokusí uklidnit spojence znepokojené "neortodoxními" výroky prezidenta Donalda Trumpa.

Česká ostuda: Z peněz pro zdravotnictví se za léčbu utratilo minimum

Aktualizovali jsme 16.2.2017, 22:53, 15.02. 13:28

Brusel - Statistický úřad Eurostat dnes zveřejnil údaje, podle nichž se ve většině členských zemí Evropské unie v roce 2014 více než polovina peněz vyčleněných na zdravotnictví utratila za léčbu a rehabilitaci. Česko je na chvostu.

Evropský parlament přijali nová opatření proti terorismu, dotknou občanů EU i cizinců

16.02. 16:06

Štrasburk - Europoslanci dnes schválili dvě právní úpravy, které mají pomoci k účinnější prevenci teroristických útoků. Opatření se dotknou cizinců i občanů EU. Unijní země si také budou povinně vyměňovat informace o trestních řízeních souvisejících s terorismem.

Kanadský premiér vystoupl v europarlamentu: Silná EU je důležitá pro celý svět, uvedl

16.02. 16:00

Štrasburk - Kanadský premiér Justin Trudeau dnes jako vůbec první předseda kanadské vlády promluvil v Evropském parlamentu. Mimo jiné uvedl, že silná Evropská unie, která sdílí s Kanadou společné hodnoty, je důležitá pro celý svět.

USA vyzvaly spojence v NATO ke zvýšení výdajů

15.02. 19:02

Brusel - Americký ministr obrany James Mattis dnes v Bruselu důrazně vyzval evropské spojence v NATO ke zvýšení obranných výdajů.

Nelegálních průniků do EU bylo loni méně, přesto jich bylo až moc, varuje Frontex

15.02. 17:27

Brusel - Evropská agentura pro řízení operativní spolupráce na vnějších hranicích členských států EU (Frontex) dnes zveřejnila zprávu, podle které případů ilegálního překročení vnějších hranic unie bylo loni přes půl milionu. Je to podstatně méně než v roce 2015, číslo je však stále hodně vysoké.

Europarlament schválil obchodní dohodu CETA, lidí venku protestovali

15.02. 15:26

Štrasburk - Evropský parlament dnes schválil obchodní dohodu mezi EU a Kanadou. Proti smlouvě CETA před štrasburským sídlem parlamentu i uvnitř protestovalo několik set lidí.

Nechutné životní podmínky, přeplněné tábory, špatné jídlo. Aktivisté bijí na poplach kvůli uprchlíkům

Aktualizovali jsme 15.2.2017, 14:48, 15.02. 10:24

Londýn - Podmínky, ve kterých žijí migranti v táborech, jsou otřesné. Trpí nedostatkem vody, jídla, hygieny i lékařské pomoci. Uvedla to organizace Amnesty International ve zprávě, kterou zaslala světovým představitelům. Varuje v ní před uzavíráním dalších podobných dohod jako je ta s Tureckem.

Putin nás ohrožuje víc než IS. Rusko se hroutí, a tak chce, aby se EU zhroutila dříve, varuje Soros

15.02. 07:58

Londýn – Ruský prezident Vladimir Putin je pro existenci Evropy větší hrozbou než Islámský stát. Nejlepší způsob, jak může Rusko zabránit vlastnímu zhroucení, je zajistit, že se Evropská unie zhroutí jako první - zhoršováním migrační krize a podporováním islamofobie, píše v komentáři pro list The…

Musíme přitlačit na Rusko kvůli Ukrajině. EU se musí víc zapojit do řešení krize, shodli se europoslanci

14.02. 19:49

Štrasburk - Za poslední růst násilí na východě Ukrajiny nese nezpochybnitelnou odpovědnost Moskva, shodla se dnes většina europoslanců během diskuse o aktuální situaci v zemi. Tvrdí také, že by Evropská unie měla udělat výrazně více pro vyřešení této krize.

Zničení EU? Evropané jsou silnější pohromadě, burcuje rakouský prezident

14.02. 15:41

Štrasburk - Před europoslance dnes se svým projevem předstoupil rakouský prezident Alexander Van der Bellen. Podle něj je budoucnost Evropanů přímo spojena s rolí Evropy ve světě, přičemž Evropa je silnější pohromadě.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací