Články k tématu: EU

Macron chce integraci eurozóny, přesvědčit ale musí ještě Němce

dnes 19:50

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval ve svém projevu na pařížské Sorboně ke zdanění finančních transakcí na úrovni Evropské unie a žádal také účinnější ekologický boj pomocí spravedlivé uhlíkové daně. Země eurozóny by měly mít společný rozpočet a společného ministra financí.

Kvalita potravin i migrační krize: S Hamáčkem a Štěchem jednal předseda slovenského parlamentu

dnes 18:29

Praha - Předseda slovenského parlamentu Andrej Danko (SNS) dnes jednal o spolupráci v rámci EU, jednotné kvalitě potravin či migrační krizi se svými českými protějšky předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem a předsedou Senátu Milanem Štěchem (oba ČSSD).

Macron tlačí na sjednocení zahraniční politiky EU, zreformoval by i politiku migrační

dnes 17:19

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron v dnešním projevu vyzval ke sjednocení evropské zahraniční politiky, užší spolupráci v oblasti bezpečnosti a tajných služeb, ale i k reformě migrační politiky EU.

reklama

Jurečka bojuje za český rum. Zaměříme se s výrobci na změnu složení rumové tresti, slíbil v Bruselu

dnes 17:12

Brusel/Praha - Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes jednal v Bruselu. Výrobci rumové tresti, která podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) obsahuje některé rizikové látky, by se podle něj měli zaměřit na jejich nahrazení bezpečnějšími při zachování tradičního aroma i chuti.

Eurokomisařka Jourová představila návod, jak zatočit s dvojí kvalitou potravin

dnes 14:48

Brusel - Na problém dvojí kvality potravin a dalších výrobků v EU upozorňují země ze střední a východní Evropy už řadu měsíců. Evropská komise dnes dala členským zemím unie návod, jak využívat stávající pravidla EU při potírání této praxe.

Koalice Jamajka by mohla pro Česko i Slovenska být příznivá, soudí odbroníci

dnes 14:17

Berlín/Praha - Pokud v Německu vznikne koalice konzervativní CDU/CSU, liberální FDP a Zelených, mohla by to být dle politologů dobrá zpráva pro státy střední Evropy. Strany se na takzvané "jamajské koalici" nejspíš nakonec dohodnou, byť ne ve všem se jejich programy prolínají.

V Británii se zajímají o českou politiku: EU čelí nové hrozbě, bude jí vítězství Babiše ve volbách

dnes 08:02

Londýn/Praha - Britský bulvární server Express píše o nové hrozbě pro Evropskou unii. Tou by mělo být vítězství euroskeptika Andreje Babiše (ANO) ve sněmovních volbách v Česku. Pro Brusel by to podle euroskepticky naladěných Britů mohla být "drtivá rána".

Šéf britské diplomacie Johnson v Praze ujistil o zachování práv občanů EU po brexitu

včera 16:51

Praha - Britský ministr zahraničí Boris Johnson dnes v Praze jednal s šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem. Ujistil, že Spojené království i po brexitu zajistí zachování práv evropských občanů na svém území.

Vláda následovníkům doporučila zůstat v jádru EU

včera 15:00

Praha - Vláda dnes schválila zprávu o plnění programového prohlášení. Podle dokumentu by příští kabinet měl vyjednat Česku lepší pozici v jádru Evropské unie, posilovat bezpečnost a zvyšovat výdaje na obranu, pracovat na ochraně půdy před suchem či rozvíjet koncept Průmyslu 4.0 a vysokorychlostní…

EU si oddechla. Výhru Merkelové vítá

24.09. 21:32

Brusel - Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani pogratuloval německé kancléřce Angele Merkelové k vítězství. "Nyní musíme Evropu společně reformovat," dodal.

Británie musí podle Macrona podmínky brexitu objasnit

22.09. 22:29

Paříž - Británie musí ohledně budoucího odchodu z Evropské unie objasnit budoucí situaci občanů EU, finanční vyrovnání s EU a otázku Irska.

Vyjednavač EU pro brexit ocenil pozitivní tón premiérky Mayové

22.09. 20:34

Brusel - Pozitivní tón ocenil v dnešním vystoupení britské premiérky Theresy Mayové hlavní vyjednavač EU pro brexit Michel Barnier.

Po odchodu Británie z EU by mělo být přechodné období, navrhla Mayová

22.09. 18:25

Florencie - Britská premiérka Theresa Mayová dnes v projevu v italské Florencii uvedla, že po brexitu v březnu 2019 by mělo existovat zhruba dvouleté přechodné období, aby se Londýn i Brusel přizpůsobily novým pravidlům. Během této lhůty by Spojené království a členské země měly vzájemně přístup na…

Orbán se zastal Polska: Postup Bruselu je jako inkvizice

22.09. 16:24

Varšava - Maďarský premiér Viktor Orbán, jehož vláda je terčem kritiky Bruselu kvůli porušování některých demokratických principů, platí za spojence šéfa polské vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslawa Kaczyńského. A při dnešní návštěvě Varšavy do dal najevo dalšími ostrými výroky na…

Ve druhém čtvrtletí požádalo v EU o azyl 149 tisíc lidí

22.09. 14:54

Brusel - Ve druhém čtvrtletí letošního roku požádalo poprvé o azyl v EU 148.825 lidí. Proti prvním třem měsícům, kdy bylo žadatelů okolo 166.500, je to pokles o 11 procent. V Česku ve druhém kvartále podle Eurostatu požádalo o mezinárodní ochranu celkem 275 lidí.

Juncker se naštval na své kritiky: Nic nevíte. A předstíráte, že můžete vést celou Evropu

22.09. 14:30

Brusel - Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker před několika dny v Evropském parlamentu představil svou vizi budoucnosti Evropské unie s důrazem na větší jednotu. Nizozemští a dánští politici však označili jeho návrhy za zbytečné. Juncker jim teď poslal ostrý vzkaz.

Mayová má ve Florencii přednést projev o vztazích mezi Británií a EU

21.09. 16:40

Brusel - Projev o vztazích mezi Británií a EU, který má v pátek v italské Florencii přednést premiérka Theresa Mayová, nebude mít podle diplomatů okamžitý vliv na průběh jednání o brexitu. Evropa navíc nyní očekává ještě dvě důležité události: nedělní německé volby a úterní projev francouzského…

Zakáže EU rum? Obsahuje prý rakovinotvorné látky, Česko se bouří

21.09. 16:38

Praha – Přijdou Češi o tuzemák? Rumové aroma, které se do něj přidává, způsobuje podle analýzy Evropského úřadu pro bezpečnost potravin rakovinu. V případě, že by Brusel chtěl tuto ingredienci zakázat, hodlá Česko podle ministra zemědělství Mariana Jurečky požádat o výjimku.

Muslimští imigranti v EU? Cítí sounáležitost se státy, kde žijí. Nezřídka čelí diskriminaci

21.09. 16:04

Brusel - Průzkum vídeňské Agentura EU pro základní práva (FRA) ukázal, že většina muslimských imigrantů, kteří v první či druhé generaci žijí v některé z 15 členských zemí EU, cítí sounáležitost s tímto státem. Dokonce důvěřují jeho demokratickým institucím více než většinová populace.

Boj o uprchlíky teprve začal.My neustoupíme, zní z Budapešti

21.09. 15:28

Budapešť - Maďarsko prohrálo soud, ale tím konflikt neskončí, prohlásila země v pondělí. Naopak boj v otázkách uprchlické krize na rovině politické debaty teprve začíná, tvrdil na pondělní tiskové konferenci v Bruselu Zoltán Kovács, který je mluvčím premiéra Viktora Orbána.

EU očekává od OSN, že bude energičtější a méně byrokratická, vysvětloval Tusk

20.09. 20:58

New York -  Ve všeobecné rozpravě Valného shromáždění OSN dnes v New Yorku vystoupil také předseda Evropské rady Donald Tusk. Uvedl, že Evropská unie očekává od Organizace spojených národů, že bude energičtější a méně byrokratická.

V obchodu mezi EU a Kanadou díky smlouvě CETA padnou celní bariéry

20.09. 17:54

Brusel - Rozsáhlá hospodářská a obchodní dohoda mezi Evropskou unií a Kanadou označovaná jako CETA začíná od čtvrtka platit, i když jen v prozatímním režimu.

Marocká vláda chce zefektivnit pátrání po radikálech skrývajících se v Evropě

20.09. 17:04

Rabat - Marocká vláda pracuje na efektivnějším pátrání po Maročanech, kteří se v Evropě zradikalizovali. Tomu má mimo jiné pomoci sdílení informací s partnerskými státy. Útoky autem ze 17. srpna v Barceloně a Cambrils, které si vyžádaly 16 obětí, mají na svědomí právě Maročané.

Boj za kvalitu potravin: Litva požaduje jednotné standardy pro značkové výrobky v EU

20.09. 09:12

Vilnius - Horší kvalitu potravin ve srovnání se západem EU byla zjištěna také v Pobaltí. Litevský ministr zemědělství Bronius Markauskas proto vyzval k zavedení jednotných standardů pro značkové potraviny v unii.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací