Články k tématu: EU

Kdo chce zničit Evropu? Analýza přinesla překvapivou odpověď

dnes 16:56

V červnu 2018 řekl ruský prezident Vladimír Putin při příležitosti své návštěvy Vídně, kde se setkal mimo jiné také se svým rakouským protějškem Alexanderem Van der Bellenem, že Moskva nemá žádný zájem na tom rozložit EU, neboť pro dobrou ekonomickou spolupráci potřebuje silnou a jednotnou Evropu.…

Už žádné střídání času? V Evropě se děje něco velkého

Aktualizovali jsme 19.8.2018, 22:11, 17.08. 17:01

Brusel - Do veřejné konzultace o změně času, kterou na začátku července zahájila Evropská komise (EK), se zapojilo přes 4,6 milionu lidí nebo institucí ze všech členských států EU.

Další jednání o brexitu proběhne v úterý

včera 10:49

Londýn - Britský ministr pro vystoupení z Evropské unie Dominic Raab bude v úterý v Bruselu pokračovat v rozhovorech s vyjednavačem EU Michelem Barnierem.

reklama

Varšava v problémech? Evropská soudcovská síť se chystá vyloučit Polsko ze svých řad

17.08. 11:37

Brusel/Varšava - Organizace sdružující soudcovské rady z většiny zemí EU se chystá pozastavit členství polské Zemské soudcovské rady (KRS). Justiční systém v Polsku prý již není nezávislý, protože do něj zasahují politici.

Italská vláda kvůli pádu mostu zpochybňuje rozpočtové limity EU, podle ekonoma je problém jinde

16.08. 16:57

Řím - Italská vláda prezentuje pád mostu u Janova jako varování pro Brusel, že by měl zemi poskytnout větší rozpočtovou volnost k modernizaci stárnoucí infrastruktury. Profesor ekonomie ale naznačil, že italská vláda se o infrastrukturu nikdy příliš nezajímala.

Zákaz šťourátek do ucha? Senátoři podpořili směrnici EU

15.08. 19:09

Praha - Senát dnes podpořil unijní zákaz plastových výrobků na jedno použití, které lze nahradit cenově přijatelnými produkty z jiných materiálů. Na rozdíl od vlády tak souhlasil i se zákazem plastových vatových tyčinek.

Brusel zahájil druhou fázi řízení s Polskem kvůli zákonu o nejvyšším soudu

14.08. 19:22

Brusel/Varšava - Evropská komise (EK) dnes zahájila druhou fázi řízení vedeného vůči Polsku kvůli novele zákona o nejvyšším soudu. Brusel je nespokojen s odpovědí Varšavy na první krok EK, jímž bylo řízení 2. července zahájeno.

"Odstupte!" Demonstrující Rumuni požadují pád vlády, situaci sleduje i Evropská komise

13.08. 07:56

Bukurešť/Brusel - V centru rumunské metropole se v neděli večer konala další demonstrace. Lidé obviňují vládu z korupce a požadují její odstoupení. Na pořádek dohlíželo méně policistů než při předchozích dvou shromážděních. Napjatou situaci v Rumunsku sleduje i Evropská komise.

Libyjská pobřežní stráž z moře vytáhla 60 uprchlíkům, do Evropy se vydali na člunu

12.08. 20:12

Tripolis - U břehů Libye se dnes dostal do potíží gumový člun s 60 migranty, mezi nimi 19 žen a šest dětí. Mluvčí pobřežní stráže řekl, že všem byla poskytnuta humanitární a zdravotnická pomoc a pak byli převezeni do uprchlického tábora v Závíji.

Populistická aliance, která oslabí EU? AfD Bannonův plán smetla

12.08. 09:52

Berlín - Bývalý poradce amerického prezidenta Steve Bannon přišel s návrhem na vytvoření velké populistické aliance, která by oslabila Evropskou unii. Protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) s plánem ale nesouhlasí.

Merkelová jedná ve Španělsku: Problém rozdělování migrantů je řešitelný

11.08. 19:25

Almonte (Španělsko) - Na jihu Španělska se dnes na neformální schůzce setkala německá kancléřka Angela Merkelová a španělský premiér Pedro Sánchez. Merkelová při té příležitosti uvedla, že problém rozdělování migrantů v Evropské unii je řešitelný, chce ho ale řešit v partnerském duchu.

Občanství pro bohaté zločince? Jourová kritizuje praktiky některých zemí EU, chce si na ně došlápnout

07.08. 15:24

Brusel - Eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová v rozhovoru s německým listem Die Welt kritizovala praxi některých zemí EU, jež výměnou za investice udělují občanství bohatým lidem z¨neunijních států.

Kolik migrantů přichází do EU? Nová čísla

Aktualizovali jsme 6.8.2018, 22:18, 06.08. 21:13

Praha/Brusel - Migrační krize dál pokračuje, počet nově příchozích ale výrazně poklesl. Počet lidí mířících do Itálie polevil, problémy ale naopak více pociťuje Španělsko.

EU se připravuje na americké sankce proti Íránu

06.08. 17:54

Praha/Brusel - Obnovení protiíránských sankcí ze strany USA, které vstoupí v účinnost v úterý ráno, by mohlo mít dopad na aktivity části českých firem v zemi. Na sankce se už připravila celá EU.

Brexit bez dohody? Britský ministr něco naznačil, Mayová jeho slova mírní

06.08. 16:45

Londýn - Britský ministr mezinárodního obchodu Liam Fox naznačil, že šance na úspěch brexitového vyjednávání v Bruselu vidí pesimisticky. Naopak premiérka Theresa Mayová věří, že dokáže zajistit dohodu o odchodu své země z EU. Další kolo vyjednávání mezi zástupci Británie a Evropské komise se čeká…

Nové šílenství? Statisíce lidí brojí kvůli letnímu času

05.08. 13:11

Brusel - Střídání letního a zimního času leží v žaludku statisícům Evropanů. Vyplývá to z nového průzkumu, který si nechává vypracovat Evropská unie. Během několika dní se do něj zapojilo ohromné množství lidí.

Migrace do Evropy se snižuje, uprchlíci umírají na moři

04.08. 17:27

Ženeva - Od začátku roku se ve Středozemním moři utopilo přes 1500 uprchlíků a migrantů, z toho jen v červnu a červenci 850 lidí.

Uprchlíky nechceme, dáváme miliony na pomoc, vzkazuje Babiš

01.08. 19:01

Praha - Evropské problémy s migrací budou hlavní příčinou obav voličů při volbách do Evropského parlamentu v květnu příštího roku a přitáhnou do hlasovacích místností tichou většinu protiimigračních voličů.

EU oznámila velké zvýšení dovozu sóji z USA

01.08. 16:13

Brusel - Dovoz americké sóji do EU ve srovnání s červnem loňského roku letos vzrostl o 283 procent na 360.000 tun. Oznámila to des Evropská komise, čímž nepochybně potěší amerického prezidenta Donalda Trumpa.

EU zmrazila majetek firmám z Ruska, které stavěly most na Krym

31.07. 14:45

Brusel - EU zmrazila evropský majetek šesti firmám z Ruska a Krymu, které se podílely na výstavbě mostu přes Kerčský průliv na anektovaný poloostrov. Počet společností dotčených unijními sankcemi se tím zvýšil na 44.

Zahalování muslimek? Zakázáno je už v šesti zemích, problém dorazil i do ČR

30.07. 12:42

Paříž - Prvním evropským státem, který vydal zákon zakazující nošení závojů a šátků zahalujících obličej na veřejnosti byla v dubnu 2011 Francie. Následně se přidaly další země, překvapivě i muslimské Maroko. Problém s hidžáby řešila i americká armáda.

Orbán se znovu opřel do EK a její migrační politiky

28.07. 18:22

Baile Tusnad (Rumunsko) - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes pronesl tradiční projev před maďarskou menšinou v Rumunsku. Evropané podle něj příští rok ve volbách do Evropského parlamentu vyjádří svůj názor na evropskou elitu a na to, zda dobře zvládla imigraci.

Istanbulská úmluva o násilí na ženách? Podle bulharského ústavního soudu odporuje ústavě

28.07. 12:42

Sofia - Bulharsko s největší pravděpodobností neratifikuje Istanbulskou úmluvu o potírání násilí na ženách. Tamní ústavní soud konstatoval, že dokument je v rozporu s bulharskou ústavou.

Odmítám Evropskou unii řízenou Francií, hřímá Orbán

28.07. 12:34

Berlín - Maďarský premiér Viktor Orbán označil blížící se volby do Evropského parlamentu za "rozhodující" moment. V rozhovoru pro německá deník Das Bild se také kriticky vyjádřil na adresu Francie. Odmítá, aby Paříž řídila EU.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie