Články k tématu: EU

Merkelová hrozí protiuprchlickým státům? Žádá solidaritu při řešení migračního problému

včera 16:19

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová vyzvala státy EU k pokroku v dohodě o azylovém systému a varovala, že země očekávající finanční podporu unie musejí v řešení migračního problému projevit solidaritu.

Juncker by rád zrychlil a zjednodušil rozhodování EU

včera 13:29

Mnichov - EU musí podle předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera rozhodovat rychleji a jednodušeji, aby mohla dělat světovou politiku. Podobně se v pátek na mnichovské bezpečnostní konferenci vyjádřila také německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová.

Britská premiérka Mayová zmíní ČR jako úspěšný příklad bezpečnostní spolupráce v EU

včera 10:32

Loncýn/Mnichov - Britská premiérka Theresa Mayová považuje rozbití gangu otrokářů v Británii s pomocí české policie za úspěšný příklad bezpečnostní spolupráce v EU, v níž chce Londýn pokračovat i po brexitu.

reklama

Jourová varuje: Vztah lidí k EU nevyřeší reforma, pomoci musí i národní politici

16.02. 18:19

Praha - Eurokomisařka Věra Jourová se domnívá, že vztah lidí k Evropské unii ovlivní více chování národních politiků než její reforma. Nejen v České republice podle ní není dost lídrů, kteří by se hlásili k tomu, že rozhodnutí Bruselu jsou také jejich rozhodnutí. 

Mnichovská bezpečnostní konference: Evropa by měla vojensky posílit, říká von der Leyenová

16.02. 17:20

Mnichov - Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová se domnívá, že by Evropa měla posílit vojensky, být samostatnější a převzít více zodpovědnosti. Její projev v Mnichově tak navázal na loňská slova kancléřky Angely Merkelové, podle níž se už Evropa nemůže plně spoléhat na ostatní a musí se…

Středula varoval před odchodem Česka z EU. Znamenalo by to kolaps řady odvětví

16.02. 16:21

Praha - Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula dnes varoval před odchodem Česka z EU. Případný czexit by podle něj znamenal pro Česko kolaps řady odvětví, firem a propouštění. Ti, kteří o vystoupení z EU hovoří, nemají žádnou alternativu. Jen mystifikují obyvatelstvo v…

Rozpočet EU musí řešit migraci, obranu a inovace, shodla se Merkelová s italským premiérem

16.02. 14:59

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se dnes v Berlíně setkala s italským premiérem Paolem Gentilonim. Nový rozpočet Evropské unie by podle nich měl podpořit hlavně obranu, vědu, digitální inovace a řešení migrace.

Babiš: Rozpočet EU by se měl zaměřit na investice do bezpečnosti a na posílení konkurenceschopnosti

15.02. 17:10

Praha - První debaty o příštím víceletém finančním rámci EU by měly být součástí jednání na neformálním summitu EU 23. února. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že by se měl rozpočet unie více zaměřit na investice do bezpečnosti a na posílení konkurenceschopnosti.

Jestli chce Srbsko do EU, musí přijmout nezávislost Kosova, vzkazuje Gabriel

15.02. 09:07

Priština - Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel během středeční návštěvy Prištiny prohlásil, že Srbsko musí uznat nezávislost Kosova, pokud chce vstoupit do EU. Kosovo vyhlásilo nezávislost před deseti lety, téměř dekádu poté, co NATO bombardovalo srbské síly, aby zastavilo zabíjení a vyhánění…

Boris Johnson uklidňuje spoluobčany: Brexit není důvod k obavám, ale k naději

14.02. 17:00

Londýn - Podle šéfa britské diplomace Borise Johnsona není brexit důvodem k obavám, ale k naději. Výsledky předloňského referenda o brexitu nelze podle Johnsona už zvrátit. Aktuální jednání o podmínkách odchodu Spojeného království z EU označil za dobrá.

Eurokomise představila možnosti dlouhodobého rozpočtu EU po roce 2020

14.02. 16:52

Brusel - Evropská komise (EK) představila různé možnosti dlouhodobého rozpočtu EU po roce 2020, včetně variant budoucího využívání peněz ze strukturálních a investičních fondů EU. Po brexitu přijde sedmadvacítka o značnou část financí.

Nechci Evropskou unii přetvořit v evropský superstát, tvrdí Juncker

14.02. 16:10

Brusel - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se dnes ohradil proti tvrzení, že se snaží EU přetvořit v evropský superstát. Také řekl, že vidí šanci na zlepšení vztahů mezi Bruselem a Varšavou. Naopak kritizoval Turecko.

Tunisko odmítlo vybudování základy NATO na svém území, EU mu proto nechce poslat peníze

14.02. 14:30

Tunis - Tunisko znovu odmítlo vybudování základny NATO, která má sloužit sběru a vyhodnocování informací pro koordinaci operací na souši, na moři i ve vesmíru. Evropská unie proto severoafrické zemi nechce poslat peníze na armádu.

Migrace bude dál problém, musíme zastavit emoce, varuje Tusk

13.02. 18:10

Vídeň – Do Vídně dnes zavítal předseda Evropské rady Donald Tusk. Při té příležitosti prohlásil, zvládání migračního proudu do Evropy bude výzvou na mnoho příštích let. 

Brusel a Albánie se dohodly na spolupráci v případě problémů s migrací

12.02. 21:48

Tirana - Evropská unie dnes dosáhla dohody s Albánií. Ta umožňuje vyslání evropských policejních jednotek do této balkánské země na pomoc s případnými imigračními problémy. 

V zemích V4 je jen málo migrantů, přesto v lidech budí obavu

12.02. 21:35

Praha - Ve srovnání se starými členskými státy Evropské unie je počet migrantů a držitelů mezinárodní ochrany v zemích takzvané visegrádské čtyřky (V4) je spíše nízký, s maximálním podílem kolem pěti procent celkové populace. I přesto Češi, Slováci, Poláci a Maďaři patří dlouhodobě k národům, které…

Brusel kritizuje Česko: Ochrana ovzduší? Máte měsíc na nápravu, jinak hrozí soud

12.02. 17:29

Brusel/Praha - Evropská komise se za měsíc bude znovu zabývat nedostatky v ochraně čistého ovzduší, které zjistila u České republiky. Kritika Bruselu je namířena také proti Německu, Španělsku, Francii, Itálii, Maďarsku, Rumunsku, Slovensku a Británii.

Vyvolají uprchlíci nepokoje? Eurokomisařka prozradila, co hrozí Evropě

Aktualizovali jsme 11.2.2018, 23:03, 11.02. 15:55

Brusel/Kuala Lumpur - Evropská unie musí investovat do společenské integrace migrantů. Jejich izolace by totiž vedla ke vzniku "jaderné bomby" v podobě nepokojů.

Jak by vypadal odchod Česka z Evropské unie? Tady jsou slova odborníka

Aktualizovali jsme 11.2.2018, 23:03, 11.02. 09:58

Praha - Zdá se, že se možná v brzké době dočkáme referenda o odchodu ČR z Evropské unie. Máme se případného czexitu bát nebo se na něj těšit? A co by nám přinesl z ekonomického hlediska? Na to se EuroZprávy.cz zeptaly ekonoma Štěpána Křečka.

Evropská unie pozmění prodej nástrojů k mučení

10.02. 10:19

Praha - Zpřesnění podle nařízení Evropské unie obsahuje vládní novela o zahraničním obchodu se zbožím, které by mohlo být použito pro výkon trestu smrti, mučení nebo jiné nelidské zacházení.

Co nastane po brexitu? Vyjednávač EU varuje

09.02. 16:40

Brusel - Evropská unie předpokládá, že v přechodném období po brexitu bude Británie členem společného trhu, a zároveň se na ní budou vztahovat všechny povinnosti z toho plynoucí. Londýn má však na věc zcela jiný názor, přiznal dnes vyjednávač EU27 pro brexit Michel Barnier.

Další schůze o brexitu nepřinesla posun, britské firmy začínají být neklidné

09.02. 14:23

Londýn - Dvoudenní schůze britských ministrů označovaná jako klíčový moment v utváření plánů na budoucnost Británie po odchodu z EU skončila bez zásadních závěrů. Zároveň sílí hlasy, aby se premiérka Theresa Mayová jasně vyjádřila k budoucím obchodním vztahům s unií.

Chtějí czexit, ale o fatálních důsledcích mlčí, zlobí se Telička. Co vše by se změnilo?

09.02. 08:12

Praha - Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička nastínil několik odvětví, ve kterých by Česká republika po svém případném opuštění Evropské unie mohla pocítit nepříliš velkou svobodu.

Česko má jeden z nejmenších podílů kratších úvazků

07.02. 19:02

Praha - Česko patří v EU k zemím s nejmenším podílem lidí, kteří pracují na částečný úvazek. Má ho desetina žen a něco málo přes dvě procenta mužů. V osmadvacítce to je v průměru bezmála třetina žen a devět procent mužů.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací