Články k tématu: EU

EU a země Východního partnerství odsouhlasily společný přístup

dnes 16:57

Brusel - Na dnešním summitu v Bruselu přijaly státy EU a šest zemí projektu Východního partnerství společnou deklaraci. Mimo jiné uvádí, že je suverénním právem každého z partnerů vybrat si úroveň ambicí a cílů, které si hodlá ve vztahu s Evropskou unií stanovit.

Děsivá bilance: V Středozemním moři od roku 2000 zahynulo až 33.700 migrantů

dnes 16:05

Ženeva - Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) je Středozemní moře pro uprchlíky nejnebezpečnější hranicí na celém světě. Letos přišlo do Evropy již 161.010 běženců, tři čtvrtiny z nich dopluly k břehům Itálie.

Mayová na úvodu summitu EU a Východního partnerství nabádá k ostražitosti před Ruskem

dnes 13:48

Brusel - V Bruselu dopoledne začal v pořadí pátý společný summit Evropské unie a šesti zemí Východního partnerství. Britská premiérka Theresa Mayová ale při příchodu poměrně ostře varovala před postupem Ruska vůči východoevropským zemím.

reklama

Mayová v Bruselu: Brexit není jen na Británii, EU musí spolupracovat

dnes 12:05

Brusel - Na dnešní summit EU a zemí Východního partnerství přijela do Bruselu také britská premiérka Theresa Mayová. Prohlásila, že Londýn a Evropská unie musí udělat společný krok a posunout jednání o brexitu do další fáze.

Státy EU nepřispívají na prevenci nemocí. Lidé pijí a jsou obézní

včera 19:12

Brusel/Praha - Členské země Evropské unie nedávají dost peněz na prevenci chronických onemocnění, přestože výdaje na jejich léčbu tvoří přes tři čtvrtiny jejich zdravotnických rozpočtů. Vyplývá to z nové zprávy Evropské komise o zdravotním stavu v EU za rok 2017.

Turecko se může objevit na černé listině daňových rájů

včera 18:21

Brusel - Evropská unie zvažuje, zda na černou listinu daňových rájů zařadí i Turecko. Rozhodnutí by zřejmě ještě víc zhoršilo mezi Ankarou a největším obchodním blokem na světě, uvedla dnes s odkazem na informované zdroje agentura Bloomberg.

Švýcarsko chce tak zastavit migraci, pošle miliardy na rozvoj východu EU

včera 16:57

Bern - Švýcarská vláda pošle do kohezního fondu EU v následujících deseti letech 1,3 miliardy franků (28,5 miliardy korun). Peníze mají podpořit rozvoj členských zemí v její střední a východní části včetně Česka.

Polákům se zpátky do vlasti nechce, domů posílají i méně peněz

včera 09:45

Varšava - Ačkoli se Polsku ekonomicky daří, většina emigrantů návrat neplánuje. Dalším znepokojivým signálem je nižší objem vydělaných peněz, které migranti posílají do Polska. Vyplynulo to ze studie, kterou zpracovala pracovní agentura Work Service a z které cituje polský deník Gazeta Wyborcza.

Mladičovo odsouzení vítá OSN i NATO

22.11. 17:44

Brusel - Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zaíd Husajn, stejně jako další mezinárodní činitelé, uvítal doživotní trest vězení vynesený dnes haagským tribunálem nad bývalým velitelem bosenskosrbské armády Ratkem Mladičem. Trochu zdrženlivěji uvítala verdikt Evropská unie.

Brusel varoval pět zemí, že mohou překročit rozpočtová pravidla

22.11. 14:56

Brusel - Evropská komise varovala pět států eurozóny, včetně Itálie a Belgie, že by příští rok nemusely dodržet unijní rozpočtová pravidla. Situace v celé eurozóně se ale zlepšuje, růst vykazují ekonomiky všech zemí platících eurem, připomněla dnes Evropská komise (EK).

EU zkritizoval už i FICO, vadí mu rozhodování o sídle agentur EU

22.11. 12:38

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico kritizoval velké země Evropské unie. Vadí mu jejich přístup při rozhodování o přemístění dvou unijních agentur kvůli brexitu.

Česká republika se mohla pochlubit nejnižší nezaměstnaností v EU

22.11. 12:34

Praha - Česká republika měla loni v rámci EU nejnižší míru nezaměstnanosti, a to čtyři procenta. Druhou nejnižší mírů nezaměstnanosti mělo Německo s 4,1 procenta.

Na Evropu se valí nová uprchlická vlna, varuje OSN

22.11. 12:11

Řím - Do Evropy míří druhá obrovská vlna uprchlíků, varuje David Beasley, šéf Organizace pro výživu a zemědělství. Jak se bude zhoršovat situace na Blízkém východě, víc a víc lidí dorazí k břehům Evropské unie. Zatímco konflikt s Islámským státem spěje ke konci, v oblasti sílí nepokoje mezi…

Polsko oponuje Bruselu: Pokyny Evropské komice ohledně pralesa dodržujeme, tvrdí ministr

21.11. 19:44

Varšava - Polský ministr životního prostředí Jan Szyszko dnes reagoval na pondělní rozhodnutí soudního dvora Evropské unie o tom, že Varšava musí přestat v Bělověžském lese kácet, jinak jí hrozí velká pokuta. Podle něj Varšava vždy dodržovala  nadále bude dodržovat pokyny Evropské komise týkající…

V Bruselu se v pátek sejde EU se státy Východního partnerství, dorazí i Sobotka

21.11. 17:05

Brusel/Praha - Evropská unie v pátek na společném summitu nabídne šesti zemím Východního partnerství především hospodářskou a finanční podporu. Na jednání bude přítomen i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Praha není pro EU dost dobrá? Úřad EBA bude sídlit v Paříži

21.11. 16:51

Praha - V pondělí země EU rozhodly, že Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) se po brexitu přestěhuje z Londýna do Paříže. Ve hře byla i Praha. Od počátku ale Praha příliš šancí neměla, shodli se analytici.

Guvernér krymského města Sevastopol je na seznamu evropský sankcí

21.11. 14:35

Brusel - Evropská unie dnes na svůj sankční seznam zařadila guvernéra krymského města Sevastopol Dmitrije Ovsjannikova, má zakázaný vstup do EU a zmrazeny bankovní účty. Podle Bruselu ze svého postu napomáhal k další integraci nezákonně anektovaného poloostrova do systému Ruské federace.

Skutečný účet za brexit? Londýn je ochoten zaplatit EU mnohem víc, než se tvrdilo

21.11. 14:33

Londýn - Ministři britské vlády se shodli na potřebě nabídnout Evropské unii za urovnání financí v rámci brexitu více než dříve ohlášených 20 miliard liber (577 miliard Kč). Deník The Times odhaduje, že "účet za rozvod" s unií se může až zdvojnásobit, přičemž takové spekulace dosud vláda odmítala.

Albánie volá o pomoc: EU by měla pomoci v boji proti zločineckým gangům

Aktualizovali jsme 20.11.2017, 22:10, 20.11. 19:16

Tirana - Země Evropské unie by měly pomoci Albánii v boji proti zločineckým gangům, které těží z prodeje drog, prostituce, obchodu s lidmi a z dalších nelegálních činnosti. Žádá o to albánský premiér Edi Rama.

Evropská komise zuří kvůli kácení v Bělověžském pralesu, Polsku hrozí vysokou pokutou

20.11. 21:56

Lucemburk - Soudní dvůr Evropské unie dnes rozhodl, že Polsko musí okamžitě přestat kácet v chráněném Bělověžském pralesu, nebo zaplatí každý den pokutu 100.000 eur (asi 2,5 milionu Kč). Podle Evropské komise byla těžba dřeva zahájena v příliš velkém rozsahu a porušuje evropské normy na ochranu…

Evropský orgán pro bankovnictví se do Prahy nepřestěhuje

20.11. 21:53

Brusel - Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) nebude po odchodu Británie z EU v Praze. Česká nabídka nepostoupila do druhého kola dnešního hlasování 27 zemí EU, uvedly diplomatické zdroje.  Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) se pak přestěhuje z Londýna do nizozemské metropole Amsterodamu…

Evropská komise chce skoncovat s rozdíly v platech mužů a žen, připravuje speciální směrnici

20.11. 16:12

Brusel - Evropská komisařka pro spravedlnost a rovné příležitosti Věra Jourová dnes představila kroky, kterými hodlá komise řešit rozdíly v platech mužů a žen. Brusel vidí několik důvodů pro trvající neuspokojivou situaci.

Dá se brexit opět do pochodu? EU nabídne Británii ambiciózní obchodní dohodu

20.11. 14:33

Londýn/Brusel - EU je připravena Spojenému království nabídnout "nanejvýš ambiciózní" dohodu o vzájemných obchodních vztazích v období po brexitu v roce 2019. Podmínkou však je, že Londýn bude respektovat podmínky rozvodu.

Británie předloží finanční vyrovnání ještě před summitem EU

19.11. 16:42

Londýn - Británie chce ještě před prosincovým summitem Evropské unie předložit upravený návrh na vyrovnání svých finančních závazků vůči Bruselu. V rozhovoru s BBC to uvedl britský ministr financí Philip Hammond.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací