Články k tématu: EU

Komedie za kterou platíme: Masová migrace rozbije EU, zlobí se ekonom

14.10. 09:18

Praha – Ekonom a vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause v letech Jiří Weigl se ostře pustil do organizací, které ve Středozemním moři pomáhají uprchlíkům a z vratkých lodí je převáží bezpečně do Evropy. Mluví o šarádě a odporné komedii.

Kontroly hranic uvnitř EU? Rozhodnout musí členské státy, uvedl eurokomisař

13.10. 21:27

Lucemburk - Legislativu potřebnou ke zlepšení ochrany a bezpečnosti vnější unijní hranice by měly členské země EU a europarlament přijmout co nejrychleji. Po dnešním jednání ministrů vnitra zemí EU to novinářům řekl eurokomisař Dimitris Avromopulos, odpovědný za tuto problematiku. 

Účetní dvůr odhalil nesrovnalosti ve výdajích EU

13.10. 11:27

Lucemburk - V hospodaření Evropské unie jsou velké nesrovnalosti. Ve fiskálním roce 2015 bylo podle Evropského účetního dvora (ECA) z rozpočtu EU vynaloženo bez právních podkladů 5,5 miliardy eur.

reklama

Německo rozhodlo: Omezí dávky pro cizince ze zemí EU

12.10. 15:21

Berlín - Německá vláda dnes schválila zákon, který výrazně omezí možnost čerpání sociálních dávek pro cizince ze zemí Evropské unie. Nařízení ještě musí schválit parlament. Potíže se nečekají, koalice v něm má většinu.

Dostal pokutu za nízký plat, kauza tím ale neskončila

12.10. 12:16

Praha - Český řidič kamionu dostal ve Francii pokutu za nízkou mzdu. To zvedlo ze židle české politiky, kteří chtějí věc řešit v rámci Evropské unie.

Kdo letos obdrží Sacharovovu cenu? Šanci mají aktivisté

12.10. 10:23

Brusel - Evropský parlament 27. října oznámí letočního laureáta Sacharovovy ceny. Do užšího výběru se dostali turecký novinář, vůdce krymských Tatarů a aktivistky z komunity jezídů.

Evropa by se měla postavit sílící praxi USA, zní z Francie

11.10. 17:57

Paříž - Evropa by se měla postavit sílící americké praxi využívat takzvané extrateritoriální působnosti svých zákonů k vymáhání obrovských plateb od evropských firem, zejména bank.

Stabilizace cen mléka je podle EU zatím křehká

10.10. 20:25

Lucemburk - Stabilizace cen mléka v Evropské unii je podle evropského komisaře pro zemědělství Phila Hogana zatím jen křehká, stabilizuje se ale i situace na trhu s vepřovým masem.

Rozšíření EU o deset zemí se vyplatilo, ukázala studie

10.10. 15:38

Vídeň - Rozšíření Evropské unie o deset zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy v letech 2004 a 2007 se Rakousku vyplatilo. Ukázala to dnes zveřejněná studie Rakouské akademie věd.

Eurozóna v pondělí zřejmě uvolní další část pomoci Řecku

08.10. 11:04

Washington - Ministři financí eurozóny v pondělí pravděpodobně schválí uvolnění další části finanční pomoci pro Řecko.

Zástupci EU při výběru šéfa OSN překročili pravomoci, tvrdí Lajčák

07.10. 18:47

Bratislava/New York - Představitelé Evropské unie překročili své pravomoci při výběru nového generálního tajemníka OSN. a země východoevropské regionální skupiny nepostupovaly společně a neřídily se původními sliby. Uvedl to dnes slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák.

Rozhořely se debaty kolem EU: Oslabte její vliv, žádají lidé

Aktualizovali jsme 7.10.2016, 16:08, 07.10. 11:44

Bratislava - Po červnovém referendu brexitu se stále víc diskutuje o budoucí podobě EU, přičemž začíná převládat názor, že by měl být vliv Bruselu oslaben. Tento názor zazněl i dnes ve slovenské metropoli, kde se koná neformální jednání šéfů parlamentních komor členských států unie.

Soros: Evropa musí ekonomickým migrantům i uprchlíkům poskytnout příjemné prostředí

Aktualizovali jsme 7.10.2016, 15:03, 06.10. 18:16

Washinton - Finančník, multimiliardář a filantrom s maďarskými kořeny George Soros prohlásil, že Evropa je povinna přijmout mnohem větší počty žadatelů o politický azyl. Co jej k tomu vede?

Europoslanec za UKIP je v nemocnici. Při hádce na setkání ve Štrasburku dostal ránu

Aktualizovali jsme 6.10.2016, 17:51, 06.10. 15:49

Štrasburk - Britský europoslanec Steven Woolfe skončil v nemocnici ve Štrasburku, jeho stav je vážný. Zraněn byl po hádce na setkání europoslanců své Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP). Woolfe je kandidátem na lídra euroskeptické a protiuprchlické strany.

Asad se pustil do Evropy: Zmizela z politické mapy světa, ovládá ji USA

06.10. 17:37

Damašek - Europoslanci včera kritizovala laxní přístup EU k válce v Sýrii a prezident Bašár Asad jim dnes dal za pravdu, byť ostřejším tónem. Evropa podle něj zmizela z politické mapy světa.

Vulgární Duterte se obul do Západu: Ať Obama táhne k čertu, finanční pomoc nepotřebujeme

06.10. 15:34

Manila - Filipínský prezident Rodrigo Duterte, který nechvalně proslul svými vulgarismy, nově prohlásil, že finanční pomoc od EU a USA nepotřebuje.

Uprchlíci půjdou do táborů mimo EU? Z Libye zazněla ostrá slova

06.10. 14:19

Vídeň - V Evropě v souvislosti s uprchlickou krizí už několikrát zazněl návrh, aby se migranti shromažďovali v táborech mimo území EU. Jednou z možností jsou i tábory v Libyi. Tato severoafrická země to ale vyloučila.

Projekt ochrany hranic odstartoval: Evropská pohraniční stráž začala práci v Bulharsku

06.10. 13:07

Brusel/Sofia - Na bulharsko-tureckém hraničním přechodu Kapitan Andreevo byl dnes spuštěn projekt Evropské pobřežní a pohraniční stráže.

FT varuje: Vliv visegradské čtyřky slábne. Ohrožují nás spory?

06.10. 09:51

Brusel - Země tzv. visegrádské čtyřky, kam patří také Česko, v poslední době nabyly dojmu, že má jejich slovo v rámci EU stále větší váhu. Podle britského listu Financial Times (FT) tomu tak ale není. Důvodem jsou neshody v rámci V4.

Na zasedání europoslanců to vřelo: Zazněla kritika Ruska i USA

05.10. 18:05

Štrasburk - Dnešní zasedání europoslanců bylo bouřlivé, EU je podle nich nečinná při řešení vleklé občanské války v Sýrii. Zněla kritika na adresu Ruska, Bašáda Asada, ale i USA.

Diplomaté EU podpořili návrh na zrušení víz pro Gruzínce, má to ale háček

Aktualizovali jsme 5.10.2016, 16:12, 05.10. 11:58

Brusel - Diplomaté zemí Evropské unie podpořili návrh na zrušení vízové povinnosti pro občany Gruzie. Od jara odkládané rozhodnutí musí posoudit europarlament. Země, které se njvíce obávaly přílivu dalších migrantů, si ale prosadily záchrannou brzdu.

Vláda přerušila jednání o dohodě o volném obchodu mezi EU a Kanadou

05.10. 13:51

Praha - Vláda dnes přerušila jednání o dohodě o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou (CETA). Kabinet také odložil jednání o prominutí části dluhu Státní správě železniční dopravní cesty (SŽDC). Vláda dále odmítla návrh opoziční TOP 09 na uzákonění tříměsíční lhůty pro vydání elektronického…

EU podpoří Afghánistán 1,2 miliardy eur, Kábul bez pomoci nezvládne řídit zemi

05.10. 10:43

Brusel - Evropská unie podpoří v příštích letech Afghánistán částkou 1,2 miliardy eur. Zároveň Brusel očekává, že klíčoví světoví partneři přispějí Kábulu tak, aby podpora zemi zůstala na stejné či obdobné úrovni jako dosud.

Evropská propaganda? Unie chce na školách učit demokratické hodnoty

05.10. 09:09

Štrasburk - Lídři Evropského parlamentu v pondělí odhlasovali zahájení nového programu „velvyslanců" ve školách po celé Evropě ve snaze podpořit účast mladých voličů v evropských volbách v roce 2019. Cílem je nalákat stovky tisíc prvovoličů.

reklama
Fotogalerie