Články k tématu: EU

V4: Proces odchodu Británie z EU by měl začít brzy

27.06. 14:56

Praha - Proces odchodu Británie z Evropské unie by měl začít brzy. Odchod ostrovní země nezastaví vývoj unie, její obrodu však musí řídit členské státy. Klíčové je pro evropské země vytvoření nového kvalitního a přátelského vztahu s Británií.

Premiér Sobotka dostal mandát na jednání Evropské rady

27.06. 14:35

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude na nadcházejícím summitu podporovat dohody s třetími zeměmi, které mají zmírnit migraci do Evropy.

S czexitem bychom si neměli zahrávat, varuje ekonom

27.06. 14:32

Praha - Po britském referendu, ve kterém voliči rozhodli, že jejich země opustí EU, se začínají ozývat volání po podobných referendech i v dalších zemích, Česko nevyjímaje. S "czexitem" bychom si ale neměli zahrávat, varuje ekonom David Marek.

reklama

Demonstrace proti diktátu Bruselu se v Bratislavě změnila ve frašku. V hlavní roli vlajka EU

27.06. 14:16

Bratislava - Stovky lidí se v sobotu Bratislavě zúčastnily pochodu a demonstrace "proti diktátu Bruselu a zastavení likvidace Evropy". Protest se ale otočil v trapnou taškařici ve chvíli, kdy se řečník a demonstranti pokusili roztrhnout vlajku Evropské unie.

Brusel kráčí špatným směrem, ale v EU chceme zůstat, říká jedna země

27.06. 14:04

Stockholm – Poté, co se většina Britů vyslovila pro vystoupení jejich země z Evropské unie, se spekuluje o tom, že by mohl přijít dominový efekt a že by mohly tento příklad následovat i další země – včetně České republiky. Jedna země si ale podle průzkumů přeje opak.

Nebudeme vyjednávat o brexitu, pokud se neaktivuje článek 50, zní z Bruselu

27.06. 14:02

Berlín/Brusel/Řím - Německo a Brusel poslaly Británii další rázný vzkaz. Evropská unie nepovede s Londýnem žádné neformální rozhovory o odchodu z osmadvacítky, dokud Spojenské království oficiálně nepožádá o vystoupení z unie.

EU se musí zabývat zásadními otázkami. Stop nesmyslným předpisům, říká Seehofer

27.06. 13:00

Berlín/Praha - Podle slov bavorského premiéra Horsta Seehofera nikdo v Německu nezpochybňuje smysluplnost Evropské unie. Ta se ale musí zabývat jen zásadními otázkami a neřešit byrokratické drobnosti. Podobně se dnes v Praze vyjádřil slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák.

Francie neotálí: Brexit musí být proveden co nejdříve

27.06. 11:48

Paříž - Francie dál trvá na tom, aby Británie odešla z Evropské unie co nejdříve. Britové podle francouzského ministra financí Michela Sapina nyní musí přijmout následky svého historického rozhodnutí.

Světoví lídři se nezajímají, proto lidé poslouchají populisty a extrémisty, řekl známý politik

27.06. 11:35

New York – Ruský opoziční politik, aktivista a šachista Garry Kasparov, který žije v USA, na sociálních sítích zveřejnil několik poznámek týkajících se brexitu. Nejen rozhodnutí Britů odejít z Evropské unie, ale i nezájem světových lídrů podle něj mohou vést k tomu, že budou lidí nuceni hledat…

Největší lži a mystifikace v kampani za brexit? Vede zmínění imigrace a miliony liber na zdravotnictví

27.06. 11:15

Londýn – Velká Británie si v referendu odhlasovala vystoupení z Evropské unie. Zároveň se ale objevují varování, že kampaň za brexit Vote Leave slíbila věci, které nemůže splnit. Několik z nich vysvětluje server indy100, který patří k britskému týdeníku The Independent.

Budeme mít díky brexitu EURO? Juncker by rád rozšířil eurozónu

27.06. 10:54

Brusel - V Bruselu se po brexitu rodí plán, aby se rozšířila eurozóna a eurem se do budoucna platilo v celé Evropské unii. Evropa mnoha měn by tak měla skončit, navrhuje šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Tam a zase zpátky? Možnosti na zvrácení výsledku britského referenda jsou reálné

27.06. 09:50

Brusel/Londýn – Velká Británie i celá Evropa zažívají krušné dny. Rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii totiž nevzbudilo bouřlivé reakce jen ve zbytku světa, ale i mezi domácím obyvatelstvem. Bruselský server Politico nyní zkoumá, jakými způsoby by výsledky referenda mohly být obejity.

Británie by neměla být nucena k rychlému odchodu z EU, zní z Polska

27.06. 09:36

Varšava - Polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski se dnes v Praze setká s kolegy z visegrádské čtyřky a šéfy francouzské a německé diplomacie. Před odletem do Česka uvedl, že by Británie neměla být nucena k co nejrychlejšímu odchodu z EU.

Slovensko má v plánu jako předsednická země při brexitu čerpat ze zkušeností z dělení Československa

26.06. 21:56

Berlín - Slovensko bude od 1. července předsedat Evropské unii. Při jednáních o vystoupení Británie z osmadvacítky chce využít zkušenosti z dělení Československa.

Hofer se postavil EU: Odmítl další centralizaci

26.06. 21:25

Vídeň - Evropská unie by se měla vyvarovat kroků směřujících k politické centralizaci. V opačném případě prý hrozí, že Rakousko uspořádá do roka referendum o členství v EU.

Místo kritiky se změňte. Vzkazuje Maďarsko EU

26.06. 20:37

Budapešť - Evropská unie by měla přestat kritizovat Británii a místo toho se zaměřit na změnu. Agentuře MTI to dnes řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.

Unie má náznaky kdy by mohla Británie odejít z EU?

26.06. 20:20

Brusel - Evropská unie neočekává, že britský premiér David Cameron oznámí záměr odejít z EU už toto úterý na červnovém summitu.

Globální strategie EU prý zdůrazní význam autonomie

26.06. 17:35

Brusel - Není čas na globální policisty či osamělé bojovníky, napsala šéfka evropské diplomacie Federica Mogheriniová v předmluvě k nové evropské Globální strategii pro zahraniční a bezpečnostní politiku.

Brexit poškodí Británii a rozloží EU, varuje Soros

26.06. 15:35

Londýn - Rozhodnutí Britů opustit Evropskou způsobí "prakticky nezvratný" rozpad Evropské unie. Dnes to napsal to miliardář George Soros v komentáři pro server Project Syndicate.

Brexit naruší zónu obchodu v Evropské unii, tvrdí Zeman

26.06. 13:14

Praha - Prezident Miloš Zeman se obává, že odchod Velké Británie z Evropské unie naruší zónu volného obchodu v unii.

Evropský parlament tlačí na Brity: Okamžitě odejděte z EU

26.06. 12:55

Berlín - Čtyři velké frakce v Evropském parlamentu chtějí vyzvat britskou vládu, aby už v úterý zahájila jednání o vystoupení z unie.

Rozvod EU s Británií: Jak by mohl vypadat nový vztah?

26.06. 11:28

Londýn - Odchod Velké Británie z Evropské unie mnozí nazývají rozvodem. Stejně jako lidé se ale budou nadále potkávat, a tak musí britští a evropští politici zformovat nový vztah. Odborníci přišli s několika scénáři, z nichž mohou vybírat.

Premiér Cameron může spustit vyjednávání o brexitu i ústně

26.06. 10:40

Londýn - Britský premiér David Cameron může spustit vyjednávání o vystoupení Británie z Evropské unie i ústně.

Britský eurokomisař Hill podal rezignaci

25.06. 17:45

Brusel - Britský eurokomisař pro finanční stabilitu, služby a kapitálovou unii Jonathan Hill podal rezignaci.

reklama
Fotogalerie