Články k tématu: EU

Směrnice o kontrole zbraní: Ministerstvo vnitra je proti

09.05. 18:32

Praha - Ministerstvo vnitra doporučuje, aby zástupci ČR "při všech možných příležitostech" aktivně vystupovali proti návrhu evropské směrnice o kontrole zbraní. Podle analýzy, kterou ve středu projedná vláda a kterou má ČTK k dispozici, by kvůli tomu premiér a někteří ministři měli co nejdříve…

Hraniční kontroly a Schengen? Česko může mít problém

09.05. 17:35

Praha - Intenzivní hraniční kontroly, které Česká republika zavedla v roce 2015 v souvislosti s migrační krizí, by v takzvaném schengenském hodnocení neobstály.

Erdogan neví co chce? Kritizuje EU, přesto do ní chce vstoupit

09.05. 17:05

Istanbul - Prezident Recep Tayyip Erdogan sice velmi nevybíravě kritizuje EU, přesto chce Turecko do unie dostat. Bezvízový styk prý celý proces urychlí.

reklama

Jaký dopad bude mít brexit na spolupráci s EU? Juncker před odchodem varuje

Aktualizovali jsme 9.5.2016, 12:43, 09.05. 09:49

Berlín - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker varoval před odchodem Británie z EU. Podle jeho slov bude mít brexit závažné dopady na další spolupráci mezi unijními státy. Referendum se bude konat 23. června.

EU diskutuje o změně dohody s Tureckem. Dotkne se uprchlíků?

Aktualizovali jsme 9.5.2016, 12:13, 09.05. 08:04

Berlín - Evropská unie se podle německého deníku Bild chystá na variantu, že pracně vyjednaná dohoda s Tureckem se zhroutí a řecké břehy opět zaplaví tisíce uprchlíků. Úředníci tak vymysleli plán B, jak s uprchlíky naložit, pokud opět začnou z Turecka hromadně proudit na řecké ostrovy.

Referendum se blíží, bojí se Brusel odchodu VB z EU?

09.05. 10:26

Brusel/Londýn – Otázka setrvání nebo odchodu Velké Británie z EU je s blížícím se referendem každým dnem naléhavější. Podle bruselského týdeníku Politico Europe se ale Brusel odchodu Británie z Evropské unie obávat nemusí.

Taky chceme hlasovat o vystoupení z EU, ukazuje průzkum z osmi zemí

09.05. 09:06

Londýn - Referendum o brexitu našlo velký ohlas v osmadvacítce. Průzkum společnosti Ipsos-MORI ukázal, že téměř polovina voličů v osmi zemích EU chce hlasovat o setrvání v unii.

Migrační krize už jen tak neskončí, varuje novinář

09.05. 09:03

Brusel - Dnešní válečné konflikty jsou krvavé a z domovů do Evropy utíkají miliony lidí. Války nejsou ničím novým, avšak počet uprchlíků z těchto posledních konfliktů je vyšší než v minulosti. Důvodem je rostoucí počet obyvatelstva. Britský novinář tak varuje, že migrační krize jen tak neskončí.

Miliardoví uprchlíci: Pokud Česko nepřijme kvóty, může přijít o alarmující sumu peněz

Aktualizovali jsme 6.5.2016, 22:51, 06.05. 11:33

Praha/Bratislava - Pokud Česká nebo Slovenská republika odmítnou na základě kvót Evropské komise přijímat uprchlíky, mohou přijít až o desítky miliard korun. Komise totiž navrhla, aby členské země Evropské unie, které nebudou chtít běžence přijmout, za každého odmítnutého uprchlíka zaplatily čtvrt…

Evropské dotace jsou formou korupce a občané uvěřili v neuvěřitelné, hlásí Klaus

Aktualizovali jsme 6.5.2016, 18:56, 06.05. 09:16

Uherské Hradiště – Někdejší prezident Václav Klaus navštívil Uherské Hradiště, kde také promluvil na téma „Současná Evropa a národní zájmy ČR“, Ve své řeči, kterou zveřejnil na svých stránkách, poukazoval, že slovo národní zájmy je považováno za relikt minulosti, za koncept zastaralý a nepotřebný.

Erdogan odmítl změnit protiteroristické zákony, které požaduje EU

06.05. 16:02

Istanbul - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odmítá změnit protiteroristické zákony, jak to požaduje EU. Jde přitom o jednu z podmínek pro zrušení vízové povinnosti.

EU nemůže nutit zemím azylovou politiku, řekl v Praze chorvatský ministr zahraničí

06.05. 14:41

Praha - V Evropě není možné vnucovat řešení bez ohledu na národní specifika, řekl dnes chorvatský ministr zahraničí Miro Kovač o návrhu Evropské komise na reformu azylové politiky, který počítá i s povinnými kvótami pro dělení uprchlíků. Šéf chorvatské diplomacie tak komentoval návrh EK na tiskové…

Jediná naděje pro boj s uprchlíky je dohoda s Tureckem, je tomu opravdu tak?

06.05. 14:03

Brusel – Uprchlická krize Evropu tvrdě zasáhla a zatím nejeví známky ústupu. Zatím jediné komplexní řešení na úrovni EU představuje kritizovaná dohoda s Tureckem. Ani ta ale podle Kirsty Hughesové, výzkumnice z neziskového think-tanku Firends of Europe, Evropě kýženou úlevu nepřinese.

EU odchod premiéra Davutoglua nezajímá, očekává od Turecka splněný všech dohod

06.05. 13:47

Berlín - Evropská unie očekává, že Turecko bude naplňovat dohody, navzdory odchodu premiéra Ahmeta Davutoglua z funkce. Stejný názor dnes vyjádřila také německá kancléřka Angela Merkelová.

Sen o jednotné unii je nereálný. Merkelová chce ochranu hranic před hrozícím nacionalismem

06.05. 12:00

Řím - Během včerejšího jednání se představitelé EU shodli, že sen o jednotném státu není reálný. Německá kancléřka Angela Merkelová nabádá k ochraně vnějších hranic, jinak hrozí vzestup nacionalismu.

Špičky EU nastínily pochmurný obraz EU. Chybí skuteční státníci i spolupráce

05.05. 22:23

Řím – V Itálii se dnes sešli politické špičky Evropské unie, v Římě debatovali o osudu Evropské unie na besedě, kterou uspořádal výbor německé ceny Karla Velikého, kterou v pátek převezme papež František. 

Proti plánu EK na rozdělování azylantů se postavily také Lotyšsko a Estonsko

05.05. 21:25

Riga – Proti plánu Evropské komise, který se týká doplnění azylového systému Evropské unie, se postavily další dvě země – Lotyšsko a Estonsko.

Cyril Svoboda promluvil o uprchlické krizi. Má tento plán

05.05. 17:28

Praha - Tváří tvář migraci do Evropy jsme vystaveni zkoušce, kterou musíme zvládnout. Tvrdí to Bývalý předseda KDU-ČSL, ministr a poslanec za KDU-ČSL Cyril Svoboda.

Evropy přichází desetitisíce dětí bez doprovodu, nejčastěji ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku

05.05. 16:35

Londýn – Situace ohledně dětí, které jako uprchlíci přichází do Evropy žádat o azyl, je velmi vážná. To, jak na svém serveru upozorňuje britský deník The Guardian, potvrzují i statistiky statistického úřadu EU Eurostat.

Turecký premiér ukončil svojí funkci. EU je zaskočena

05.05. 13:56

Ankara - Ahmet Davutoglu končí ve funkci tureckého premiéra, o jeho rezignaci média spekulovala už delší dobu. Jeho odchod zaskočil především Evropskou unii.

EU podkuřuje Turecku, a Česko? Komentátoři se zlobí

Aktualizovali jsme 5.5.2016, 12:54, 05.05. 11:16

Berlín/Paříž - Včerejší doporučení Evropské komise zrušit víza pro Turecko dnes kritizují německá a francouzská média. Evropa podle komentátorů platí příliš velkou cenu za přízeň prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Bezvízový styk s Tureckem? Do Evropy přinese ještě více migrantů, varuje profesor

Aktualizovali jsme 5.5.2016, 11:55, 05.05. 08:06

Bezvízový cestovní režim pro turecké občany do EU může pouze zvýšit počty žadatelů o azyl a migrantů, jelikož lidé budou chtít Turecko opustit, míní profesor Lászlo Marácz. Maďarský akademik přednášející evropská studia na amsterdamské univerzitě s uvedeným názorem vystoupil v rozhovoru pro server…

Česko dělá problémy EU a nic mu není dost dobré. Jaká jsou fakta?

Aktualizovali jsme 4.5.2016, 21:56, 04.05. 09:01

Praha/Brusel – Evropská komise by dnes měla předložit návrh revize Dublinského systému, Europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer poukazuje, že ačkoliv ještě oficiálně není znám první návrh, do diskuze se už zapojila většina politiků - a všichni se staví proti. A podobné to podle něj je v otázce…

Slovensko a Polsko protestují proti krizovému rozdělování azylantů

Aktualizovali jsme 4.5.2016, 19:30, 04.05. 16:01

Berlín/Varšava - Snaha Evropské komise doplnit azylový systém o krizové rozdělování žadatelů se nezamlouvá Polsku a Slovensku. Podle obou zemí je plán zcela nesmyslný.

reklama
Fotogalerie