Články k tématu: EU

Napětí a pocit bezmoci. Brusel už se může jen modlit. Ovlivní výsledek referenda smrt Coxové?

21.06. 09:20

Brusel – O britské budoucnosti v EU se rozhodne za pouhé dva dny a mnozí politici v Bruselu se obávají možných důsledků případného britského odchodu. O tom, jaká nálada v Bruselu panuje, napsal bruselský server Politico

Gruzie a bezvízový styk? Podle Zaorálka se EU shodne na "záchranné brzdě"

20.06. 19:26

Lucemburk - Evropská unie by se podle českého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka měla být schopna shodnout na podobě nové "záchranné brzdy", umožňující pozastavit bezvízový styk se třetí zemí.

EU pravděpodobně prodlouží hospodářské sankce vůči Rusku

20.06. 18:39

Lucemburk - Velvyslanci zemí Evropské unie se v úterý velmi pravděpodobně dohodnou na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku o půl roku.

reklama

EU se zavázala migrantům pomáhat. Mějte s nimi soucit, žádá předseda Spolkového sněmu

20.06. 18:11

Berlín - Státy Evropské unie by měly projevovat více soucitu lidem na útěku. Uvedl to předseda německého Spolkového sněmu Norbert Lammert.

Evropané brexit odmítají. Byla by to pro ně ztráta

20.06. 17:09

Berlín - Nový průzkum mezi obyvateli 27 členských států EU ukázal, že je většina Evropanů proti brexitu. Zároveň je ale ani neděsí negativní dopady odchodu Británie z osmadvacítky.

EU prodloužila a rozšířila mandát operace Sophia, zapojí se také NATO

20.06. 15:40

Lucemburk - Státy EU dnes o rok prodloužily a rozšířily mandát námořní operace Sophia ve Středozemním moři. Evropa tak reaguje na vývoj především v Libyi.

Setrvání Británie v EU bude znamenat obrovské změny ve fungování osmadvacítky

20.06. 13:13

Lucemburk - Pokud se Britové v referendu 23. června vysloví pro setrvání v EU, Londýn očekává rychlé prosazení změn ve fungování osmadvacítky, které v únoru dojednal britský premiér David Cameron.

Hrozí po brexitu návrat k nacionalismu? Německý ministr se obává nejhoršího

20.06. 12:08

Berlín - Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier se obává vlny nacionalismu, která by mohla zasáhnout země EU, pokud se Britové v referendu vysloví pro brexit.

Izraelští nacionalisté se postavili za brexit: EU je zaujatá vůči Izraeli

19.06. 20:54

Jeruzalém - Izraelská nacionalistická organizace Regavim, spojená s osadnickým hnutím na okupovaném Západním břehu Jordánu, vyzvala Brity izraelského původu, aby hlasovali pro vystoupení Británie z EU.

EU by měla začít rušit protiruské sankce, zní z Německa. Co se děje?

19.06. 13:20

Berlín - Evropská unie by měla začít postupně rušit protiruské sankce, prohlásil dnes německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Podle něj totiž pokročil mírový proces v Donbasu.

Přijde v případě brexitu dominový efekt? Lucembursko se obává, že ano

19.06. 10:32

Lucemburk - Podle šéfa lucemburské diplomacie Jeana Asselborna Takzvaný může brexit ve zbytku EU vyvolat dominový efekt, především pak v její východní části.

Řecká krize je největší selhání EU? I přes stálou finanční podporu se situace nelepší

18.06. 20:46

Atény - Ačkoliv na sebe v současné době strhává pozornost zejména krize migrační, ekonomická krize, která je v Řecku stále a neodbytně přítomna, zůstává klíčovým problémem Evropské unie. Britský deník Daily Mail varuje, že navzdory finanční pomoci EU se situace Řecka nelepší.

Británie bude malou zemí na okraji Evropy, kritizují Francouzi brexit

18.06. 14:12

Paříž - Francouzský ministr hospodářství a průmyslu Emmanuel Macron pokračuje v kritice brexitu. Pokud Británie vystoupí z Evropské unie, stane se podle něj malou a nevýraznou zemí na hranicích Evropy.

Češi nechápou, co všechno se dá získat a vytěžit z Evropské unie, říká Grygar

Aktualizovali jsme 17.6.2016, 21:50, 17.06. 18:21

Praha - Češi si podle astrofyzika Jiřího Grygara neuvědomují, co ještě mohou vytěžit ze svého členství v Evropské unii a co již získali.

Populisté se setkali ve Vídni. Česko reprezentoval Okamura

17.06. 16:34

Vídeň - Zatímco tradiční evropské strany děsí brexit a možnost dalších referend v EU, populisté by takový vývoj ocenili. Shodli se na tom při dnešním setkání ve Vídni. Před parlamentem proti schůzce protestovaly asi tři desítky lidí.

Brexit ohrožuje celou EU, tvrdí francouzský ministr. Referendum bude chtít vyvolat více zemí

Aktualizovali jsme 17.6.2016, 14:28, 17.06. 12:14

Paříž - Podle francouzského ministra hospodářství a průmyslu Emmanuela Macrona (38) je britské referendum o odchodu z EU nebezpečné. Podle něj hrozí, že podobné hlasování budou žádat i další země osmadvacítky.

Obyvatelé Velké Británie budou volit mezi špatným a horším, říká nositel Nobelovy ceny

Aktualizovali jsme 17.6.2016, 13:59, 17.06. 11:56

Do prezidentských voleb v USA zbývají stále čtyři a půl měsíce, ale již příští týden proběhne hlasování, které je pro budoucnost světa stejně důležité - britské referendum o setrvání v Evropské unii, tvrdí ekonom Paul Krugman. Laureát Nobelovy ceny za ekonomii v komentáři pro server New York Times…

Tohle jsou věci, kterých se Evropa nejvíce bojí. Uprchlíci neobsadili ani první tři místa

17.06. 13:53

Washington – Evropa se během posledních let ocitla ve zdánlivě nekonečné spirále krizí a problémů – od migrace po krizi EU. Americká analytická společnost a think tank Pew Research Center provedla průzkum v deseti zemích EU, aby zjistila, čeho se Evropané nejvíce obávají.

Sankce proti Slovensku? Evropským socialistům se nelíbí Ficovy výroky proti islámu

17.06. 09:38

Brusel - Vedení Strany evropských socialistů (PES) dva týdny před začátkem slovenského předsednictví v Evropské unii kritizovalo premiéra Roberta Fica za jeho výroky o islámu a uprchlících. Ficově straně Směr-SD též pohrozilo pozastavením jejího členství v tomto uskupení evropských socialistických…

Kupování nových aut neklesá. Počet se přibližuje k rekordu

16.06. 16:26

Praha - Už skoro tři roky pokračuje oživení na automobilovém trhu v EU a trh se dokonce těsně přiblížil k úrovni rekordních prodejů dosažených v roce 2008. I květnová čísla byla ve znamení rostoucího zájmu o nové vozy. V celé Unii vzrostly registrace nových aut meziročně o 16 % a s výjimkou Irska…

EU už nemá takové zvučné jméno ve světě. Příznivci brexitu mají navrch

16.06. 14:30

Londýn/Berlín - I nové průzkumy ukazují náskok příznivců brexitu. Před odchodem Británie z EU dnes varoval německý vicekancléř Sigmar Gabriel. Podle jeho slov ztratí unie zvučné jméno ve světě.

Babiš ohrožuje EU? Jeho údajný boj s korupcí a podvody zachází příliš daleko

16.06. 14:09

Brusel/Praha – Český ministr financí Andrej Babiš založil svůj vzestup k moci mimo jiné na slibu bojovat s korupcí a podvody. Bruselský server Politico nyní varuje, že podle představitelů Evropské unie zachází až příliš daleko a ohrožuje kvůli tomu důležitou daňovou reformu EU.

Juncker jedná v Rusku. Prohlásil, že pro spolupráci EU s Ruskem je klíčový mír na Ukrajině

16.06. 13:49

Petrohrad - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker přijel na mezinárodní ekonomické fórum do Petrohradu. Prohlásil, že naplňování ukrajinských mírových dohod je výchozím bodem pro rozhovory mezi EU a Ruskem.

Kampaň pro brexit je v podstatě Trumpova s lepším účesem, řekl ministr. Lidé zuří

16.06. 10:31

Londýn - Referendum o brexitu je momentálně tématem číslo jedno. Ať už hlasování 23. června dopadne jakkoli, zásadní změny čekají Británii i Evropskou unii.

reklama
Fotogalerie