Články k tématu: EU

Britské referendum o EU: Jaký bude dopad brexitu na ČR?

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 21:52, 27.04. 17:39

Londýn - S blížícím se datem konání referenda o setrvání Británie v Evropské se stále častěji objevují otázky o dopadu případného brexitu na EU, Velkou Británii či Českou republiku. Jaké budou?

Konec krize v nedohlednu, další statisíce uprchlíků jsou na cestě

27.04. 09:05

Ankara/Brusel – Počet uprchlíků, kteří každý den připlouvají do Evropy, se díky dohodě EU s Tureckem snížil. Bruselský týdeník Politico Europe ale varuje, že ačkoliv je v současnosti hranice mezi Sýrií a Tureckem už rok uzavřená, situace by se mohla brzy drasticky změnit, což by do Evropy mohlo…

Dohoda EU-Turecko po třech týdnech? Vráceno pouze 340 uprchlíků, dnes jich odplulo 18

26.04. 19:41

Atény - Před třemi týdny vstoupila v platnost dohoda mezi EU a Tureckem a za tu dobu bylo z Řecka vráceno jen asi 340 běženců. Dnes jich v rámci návratového programu odplulo 18.

reklama

Začiná rozpad EU? Pokud odejde Británie, tak jdeme taky, zní ze Švédska

Aktualizovali jsme 26.4.2016, 00:12, 25.04. 11:50

Londýn - O dominovém efektu v případě tzv. brexitu se mezi zastánci setrvání v EU hovořilo často. Nyní průzkum ve Švédsku dokazuje, že by po odchodu Británie o tom samém uvažovali i Švédové.

Brusel zpřísňuje pravidla. Vězení vám hrozí i za nefunkční zbraň

Aktualizovali jsme 25.4.2016, 17:28, 25.04. 08:08

Brusel - Brusel kvůli teroristickým útokům zpřísnil pravidla pro prodej nefunkčních zbraní mezi sběrateli. Češi o tom nevědí – i pouhý inzerát na internetu z nich nyní dělá překupníky. Informuje o tom dnešní vydání MF Dnes.

Ženou neustále krize EU do zkázy? Bývalý eurokomisař a premiér promluvil

25.04. 09:46

Brusel - Evropská unie v posledních letech opakovaně čelí krizím, ať už jde o krizi ekonomickou nebo uprchlickou. Mario Monti, bývalý eurokomisař a bývalý premiér vlády odborníků, se obává, že krize Evropskou unii doženou ke zkáze. Uvedl tak pro server Politico.

EU projevuje příliš málo solidarity k východním zemím, prohlásil prezident Duda

Aktualizovali jsme 24.4.2016, 16:15, 24.04. 13:48

Varšava - Podle polského prezidenta Andrzeje Dudy projevuje EU příliš málo solidarity k východoevropským zemím. Na druhou stranu ale připustil, že má osmadvacítku pro Poláky velkou hodnotu.

EU musí s Tureckem spolupracovat více, jinak se migrantů nezbavíme

Aktualizovali jsme 24.4.2016, 15:01, 24.04. 10:54

Brusel – Jak zastavit uprchlickou krizi? Na tuto otázku se ve své analýze pokusil odpovědět Jean-Marie Guéhenno, prezident a výkonný ředitel Mezinárodní krizové skupiny, nevládní neziskové organizace, která se zabývá řešením světových konfliktů.

Tyto aspekty dohody EU-Turecko se zatajují, varuje profesor

24.04. 12:11

Vztahy mezi Evropskou unií a Tureckem připomínají koňské handlování, EU se snaží přeměnit Turecko ve věznici pro uprchlíky a turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan se této situace snaží využít k posílení vlastní popularity. S uvedenými názory v rozhovoru pro server rt.com vystoupil Firat Demir,…

Turecku se nelíbí slovo genocida, vyvíjí tlak na německý orchestr

24.04. 09:40

Berlín - Drážďanský orchestr obvinil turecké úřady, že na něj vyvíjejí tlak kvůli slovu genocida. Diplomaté prý poukazovali na to, že v projektu je pro vyvražďování Arménů použit právě tento výraz, který Ankara striktně odmítá.

EU chce oslovit mladé lidi. Bude se volit již od 16 let?

23.04. 15:12

Praha - Evropská unie se snaží víc oslovit mladé lidi, a proto se objevil návrh, aby mohli europoslance volit už šestnáctiletí. Česká republika nesouhlasí.

Po tragédii ve Středomoří se na EU valí kritika z USA. Imigranti stále umírají

23.04. 12:59

Zpráva o poslední lidské tragédii ve Středomoří přišla právě ve chvíli, kdy si evropští lídři vzájemně gratulovali, že se jim podařilo snížit příliv zoufalých uprchlíků pokoušejících se dostat k jejich břehům, konstatuje úvodník amerického serveru Washington Post. Známý deník v něm kritizuje…

Merkelová vede EU napospas Turecku, prohlásil Orbán. Budapešť nadále odmítá kvóty

23.04. 12:07

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro německý týdeník Wirtschaftswoche prohlásil, že se EU pod vedením kancléřky Angely Merkelové "vydala napospas Turecku". Budapešť rezolutně odmítá přijímat uprchlíky podle kvót, jak naopak požaduje Evropská komise.

Rozdmýchává někdo úmyslně uprchlickou krizi? Oceněný analytik promluvil

23.04. 11:19

Ankara/Berlín – Na Evropu stále těžce dopadá uprchlická krize a stejně jako už od jejího začátku se objevují hlasy, které tvrdí, že krizi někdo úmyslně rozdmýchává, nebo že z ní alespoň těží. Na tuto problematiku se ve své analýze zaměřil Andrés Cala, oceněný kolumbijský novinář a analytik.

EU musí zatlačit na Turecko. Takto to dál nejde, burcuje bývalý belgický premiér

22.04. 09:09

Brusel – Už měsíc funguje dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem o navracení migrantů. Těch, kteří připlouvají k řeckým břehům oproti minulým měsícům výrazně ubylo, Evropa se ale obává, že uprchlíci zvolí novou cestu – přes Itálii. Ne všichni jsou ale s tím, jak uzavřené ujednání funguje, spokojeni.…

Islám není slučitelný s demokracií, říká muslim +VIDEO

21.04. 22:07

Berlín – Spolu s migranty a uprchlíky do Evropy přichází islám a mnoho lidí se obává problémů, které by tento fakt mohl způsobit. Hamal Abdel-Samad, bývalý muslim a současný kritik islámu a spisovatel, varuje, že je třeba dívat se na situaci nezaujatě, a tvrdí, že islám není s demokracií slučitelný.

Česko stále odmítá uprchlické kvóty, v EU jsme v menšině

21.04. 13:05

Lucemburk - Ministři vnitra EU dnes v Lucemburku jednají o plánu Evropské komise navrhnout do léta povinné trvalé kvóty na rozdělování uprchlíků. Odmítavý postoj Česka k návrhu je zatím v menšině.

Po několika týdnech dohoda EU-Turecko vázne. Anuluje se?

20.04. 16:50

Brusel - Podle Evropské komise postupuje naplňování dohody EU-Turecko o migrantech pomalu. K možnému zrušení víz pro Turky se hodlá Brusel vyjádřit 4. května.

Šéf Evropské komise přiznal, že EU může dělat lidem ze života peklo

20.04. 10:50

Štrasburk - Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker včera připustil, že Brusel příliš zasahuje do života obyčejných lidí. Podle jeho slov je právě tato skutečnost důvodem, proč se rozmáhá euroskepticismus.

Kvůli dohodě EU s Řeckem se uprchlíci přidávají k pašerákům

19.04. 12:49

Atény - Kontroverzní dohoda Řecka s Evropskou unií i nadále vyvolává otázky ohledně její efektivity a adekvátnosti. Server Middle East Eye nyní varuje, že dohoda uprchlíky vede k připojení se k pašerákům.

Orbán odtajnil plán na zastavení migrace. Má celkem deset bodů

19.04. 09:31

Lisabon/Budapešť – Maďarský premiér Viktor Orbán na zasedání středových demokratických stran v portugalském Lisabonu představil svůj desetibodový plán týkající se ochrany vnějších hranic Evropské unie a volného pohybu v rámci daného prostoru.

Zhroucení Schengenu? Kontroly na hranicích likvidují HDP unie

19.04. 00:31

Berlín - Výpočty německého hospodářského institutu Ifo ukázaly, že by systematické kontroly osob na všech hranicích schengenského prostoru snížily HDP 27 zemí EU o 0,19 až 0,47 procenta. Do analýzy nebylo zahrnuto Chorvatsko kvůli nedostatku relevantních údajů.

Uprchlíky nejprve vítali, teď ale otočili a nechtějí je u sebe. Co se stalo?

18.04. 17:02

Stockholm - Švédsko mělo v minulosti pověst otevřené země, která uprchlíky vítala s otevřenou náručí. Tato situace je ale podle všeho již minulostí a v zemi se objevují i skupiny, které se zemi snaží před uprchlíky chránit.

EU potřebuje rázné lídry, kteří se vypořádají s migrační krizí, řekl Zeman

18.04. 14:36

Praha - Prezident Miloš Zeman kritizuje Evropskou unii, aby zvýšil její schopnost potýkat se s problémy, ne aby ji rozbil. Ve vedoucích orgánech EU vidí naprostou neschopnost k rozhodné akci v souvislosti s migrační krizí. EU přitom potřebuje výrazné osobnosti, které by dokázaly strhnout, řekl dnes…

reklama
Fotogalerie