Články k tématu: EU

Švédové přemýšlí o odchodu z EU

18.04. 12:49

Stockholm – Podle nově zveřejněného průzkumu švédské veřejnoprávní televize SVT došlo v zemi k velkému poklesu počtu Švédů, kteří souhlasí s členstvím země v Evropské unii. Průzkum provedla agentura TNS SIFO.

Bělorusko plánuje vylepšit obchodní vztahy s EU

16.04. 11:52

Minsk – Běloruská vláda v pátek ve svém ekonomickém plánu uvedla uvedla, že chce zlepšit obchodní vztahy s Evropskou unií. Za první dva měsíce letošního roku hrubý domácí produkt Běloruska klesl o čtyři procenta. Za celý rok čeká růst o 0,3 procenta.

Jsem v šoku, EU bude trestat všechny občany, diví se europoslankyně

15.04. 09:36

Brusel/Praha – Evropský parlament ve čtvrtek schválil legislativní návrh o "používání údajů ze jmenné evidence cestujících (EU PNR)". Zatímco Lidovci a konzervativci, včetně českých europoslanců za KDU-ČSL a TOP 09 nápad podpořili a vítají ho, komunistka Kateřina Konečná netají, že z hlasování byla…

reklama

Sobotka nesouhlasí s přerozdělováním uprchlíků mezi státy EU

Aktualizovali jsme 15.4.2016, 00:50, 14.04. 17:04

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nesouhlasí se stálým mechanismem pro přerozdělování uprchlíků mezi členské státy EU. Uvedl to při dnešních sněmovních interpelacích.

Průmyslová výroba v EU se propadá, co má Brusel v plánu?

13.04. 15:00

Brusel – Podle oficiálních údajů se průmyslová výroba eurozóny během února propadla. Na výsledný růst regionu by to ale nemělo mít vliv. Informovala o tom agentura AP.

Rakousko musí snášet kritiku kvůli plotu proti uprchlíkům. Brusel se obává kontrol na hranicích

13.04. 12:34

Brusel/Vídeň – Evropská unie v úterý vyjádřila znepokojení nad postupem Rakouska. Brusel se obává, že se země chystá na znovuzavedení kontrol na svých hranicích kvůli obavám z nové migrační vlny. Vídeň už také začala na hranici s Itálií budovat plot. Uvedl to server The Local.

Nová vlna migrantů se blíží, připravuje se EU?

13.04. 10:35

Vídeň/Řím - S příchodem jara lze očekávat nárůst počtu migrantů, kteří se snaží dostat do Evropy. Hrozí proto, že státy EU budou z obav před uprchlíky zavádět další opatření. Analýza společnosti Stratfor varuje před možnými následky tohoto jevu.

Evropa se opevňuje, postavilo se již 1200 km plotů. Kde přesně?

13.04. 08:35

Atény - Evropské státy budují ze starého kontinentu pevnost. Ploty a zvýšené hraniční kontroly jsou pro mnohé země jednoduchým řešením, příval uprchlíků ale zatím nezastavily. Kde všude už bariéry stojí?

Přerozdělování uprchlíků nefunguje, máme lepší alternativu, oznámili akademici

11.04. 22:17

Londýn - Uprchlická krize zahltila Evropu žádostmi o azyl. Mnozí uprchlíci ale chtějí do jedné a té samé země, zejména do Německa, kdežto jiné mají žádostí minimum. Will Jones a Alexander Teytelboym, akademici z Oxfordské univerzity, se domnívají, že našli způsob, jak celý systém zlepšit.…

Uprchlíci riskují život plavbou přes moře, nezastaví se kvůli dohodě těsně před cílem, varuje server

11.04. 10:37

Ankara/Brusel – Dohoda Evropské unie s Tureckem o uprchlících navzdory ktitice podle některých odborníků představuje jedinou současnou naději na zkrocení migrační krize. Týdeník Politico Europe zkoumá, co dohoda znamená pro Turecko a jeho vztahy s Evropou.

Dohoda EU-Turecko není ideální, ale jedná se o jedinou možnost, jak zachovat hranice EU, říká expert

11.04. 08:24

Brusel - Dohoda Evropské unie s Tureckem o deportaci a přesídlení uprchlíků vyvolala vlnu kritiky z různých míst. Humanitární organizace se obávají možného porušování práv uprchlíků, někteří experti zase zpochybňují efektivitu tohoto plánu. Guntram Wolff, ředitel bruselského think tanku Bruegel,…

Německo: Věřitelé se s Řeckem brzy dohodnou

11.04. 02:54

Berlín - Mezinárodní věřitelé budou schopni dospět k dohodě s Řeckem. Řekl to dnes německý ministr financí Wolfgang Schäuble.

Jednaní Srbska o vstup do EU se odkládá, Chorvatsko jej zablokovalo

09.04. 13:35

Bělehrad/Záhřeb/Brusel - Chorvatsko v pátek zablokovalo otevření další kapitoly přístupových rozhovorech Srbska s Evropskou unií.

Odklad, summit EU se posune kvůli britskému referendu

08.04. 17:39

Brusel - Červnový summit Evropské unie se kvůli britskému referendu o setrvání v EU uskuteční o několik dní později. Posun termínu je na 28. a 29. června.

Státy se jen přetahují, který bude méně atraktivní pro uprchlíky, ničí to EU, zlobí se Brusel

08.04. 12:44

Brusel – Evropské komise před dvěma dny představila své varianty přepracování dublinského systému. Někdejší belgický premiér a šéf frakce ALDE v Evropském parlamentu Guy Verhofstadt považuje změnu systému za nezbytnou, některé státy jsou ale proti. Politik varuje, že „tento status quo zničí…

Nizozemsko ovládl Putin, EU dostala další facku, zní z Německa

07.04. 17:04

Haag/Brusel – Velmi ostře komentoval výsledky nizozemského referenda německý list Der Spiegel. Podle týdeníku jde o „dvojí facku" Evropské unii a vítězství ruského prezidenta Vladimira Putina. Nizozemci podle předběžných výsledků valnou většinou řekli ne asociační dohodě s Ukrajinou.

Terorista, který se odpálil v Bruselu, dříve pracoval v Evropském parlamentu

07.04. 11:14

Brusel - Jeden z mužů, kteří se podíleli na teroristických útocích v Bruselu, dříve pracoval v Evropském parlamentu jako uklízeč. Podle všeho se jedná o Najima Laachraouiho - Belgičana, který se odpálil na letišti a také se podílel na pařížských útocích.

Bude se měnit azylový systém EU? Brusel navrhl dvě možné varianty

06.04. 17:28

Brusel - Evropská komise dnes nabídla k politické diskusi možnosti úprav pravidel, podle kterých se v Evropské unii rozhoduje o azylových žádostech. Návrh novinářům představil první místopředseda komise Frans Timmermans. Obě navržené varianty počítají s přerozdělováním migrantů, "slabší" z nich jen…

Dohodu EU-Turecko kritizují i sami Turkové. Co se jím nelíbí?

06.04. 13:38

Ankara – Dohodu Evropské unie s Tureckem od samého začátku provází velké množství problémů a kritiky. Server Politico upozorňuje, že dohodu kritizují nejen zastánci lidských práv, ale například také i sami Turci.

Brusel konečně vyslyšel kritiky? Údajně chystá změny kvůli uprchlíkům

06.04. 11:36

Brusel – Evropský azylový a imigrační systém čelí kvůli migrační krizi, kterou nezvládá, zásadní kritice. Tu se podle informací deníku The Guardian rozhodla EU vyslyšet a chystá se odhalit návrhy na úpravu těchto pravidel.

Dohoda o deportaci běženců je potřeba i se severní Afrikou, naléhá Německo

05.04. 21:24

Vídeň – Brusel by měl uzavřít další dohodu týkající se uprchlíků. Měla by se podobat té s Tureckem, avšak zahrnovat by měla severoafrické státy.  Po setkání se svými kolegy z německy hovořících zemí svůj dřívější návrh dnes ve Vídni zopakoval německý ministr vnitra Thomas de Maizière.

Na rakouských hranicích budou hlídkovat vojáci

04.04. 11:05

Vídeň - Rakouský ministr obrany potvrdil, že pošlou na hranice s Itálii vojáky, kteří budou bránit uprchlíkům ve vstupu od země.

Pozor na podvodníky, kšeftují s dotacemi EU

04.04. 09:21

Brusel/Pardubice – Evropské dotace snadno, rychle a na všechno ve výši 100 procent. To slibují obcím ve východních Čechách lidé z různých firem, které se prezentují jako specialisté na evropské dotace. Někteří starostové z Chrudimska, kteří byli osloveni s nabídkou přímých dotací z Bruselu, se tak…

Česko je terčem kritiky. Podle studie jsme země zaslíbená alkoholu a cigaretám

Aktualizovali jsme 2.4.2016, 17:40, 02.04. 09:42

Brusel - Česká republika je opět terčem kritiky ze zahraničí. Podle výsledku studie institutu EPICENTER je to země zaslíbená alkoholu, cigaretám a nezdravému jídlu.

reklama
Fotogalerie