Články k tématu: EU

Fico se setkal s Junckerem. Slovenskou prioritou bude dohoda k migrační krizi

01.06. 16:27

Brusel - Slovenský premiér Robert Fico dnes jednal s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Slovensko jako předsednická země EU udělá vše k dosažení konečné dohody nad těmi částmi návrhů k řešení migrační krize, u nichž se budou moci země osmadvacítky shodnout.

Polsko dostalo kritické hodnocení od Bruselu. Je to jednostranný a překroucený názor, reaguje ministr

01.06. 15:47

Brusel - Evropská komise dnes odeslala své kritické hodnocení stavu právního státu v Polsku. Varšava má nyní právo do dvou týdnů odpovědět. Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro již označil názor Bruselu za jednostranný a překvapující. Spor vyvolaly údajně sporné zákony, které po volebním…

Přiznání významného politika: Víc do Evropy? Mezinárodní komunita neexistuje, integrace by měla skončit

01.06. 15:37

Paříž – Hubert Védrine, ministr zahraničí za vlády prezidenta Jacquesa Chiraca, je významným francouzským diplomatem a politikem, který sehrál velkou roli při vyjednávání podmínek Schengenské dohody a vzniku evropské měnové unie. Jak ale nyní uvádí server Politico, Védrine by další evropskou…

reklama

Protiruské sankce: Ke zmírnění embarga nevidím žádný důvod, říká rázně Merkelová

01.06. 14:49

Berlín - Některé země EU volají po zrušení protiruských sankcí, Německo je ale neústupné. Německá kancléřka Angela Merkelová nevidí žádný důvod, aby se embargo zmírnilo.

Velká úloha Slovenska v EU. Bude velet v zásadní chvíli pro Evropu

01.06. 14:03

Brusel - Už za měsíc začně Slovensku predsednictví v EU. Šéf Evropské Rady Donald Tusk k tomu dnes uvedl, že Bratislava bude osmadvacítku řídit ve velmi významné a zásadní chvíli.

EU musí přijmout další miliony migrantů. Západ se hroutí, volá zástupce OSN

01.06. 09:34

Ženeva – Jeden z nejvýše postavených úředníků OSN žádá, aby Evropa přijala další miliony migrantů nejen z Blízkého východu, ale i z Afriky. Lituje prý také toho, jak se k celé problematice někteří evropští lídři staví.

Jak usnadnit voličům život po evropsku? Někdejší europoslanec varuje před velkými problémy

01.06. 08:45

Praha – Korespondenční volba vyvolala v Rakousku spory ohledně výsledku voleb, v některých obcích prý sčítání takových hlasů neproběhlo podle pravidel, Svobodní, jejichž kandidát Norbert Hofer nakonec skončil poražen, mluví o tom, že se obrátí na „nezávislý orgán“ a popřípadě celou věc požene k…

Německo bývalo nadšené z EU. Nyní by téměř třetina obyvatel odešla

01.06. 08:35

Berlín - Pokud by o odchodu z EU hlasovali Němci, pro by byla téměř třetina obyvatel. Výsledky průzkumu organizace YouGov pro list Handelsblatt jsou překvapivé, protože Němci byli donedávna nadšenými zastánci stále tužší evropské integrace a centralizace.

Češi dobře hlasovali, chválí slovenský europoslane na videu

31.05. 14:46

Bratislava – Slovenský europoslanec, kritik EU a předseda strany Sloboda a Solidarita (SAS) Richard Sulík se opět ostře pustil do Evropské unie. Tentokrát na svém videoblogu, který zveřejňuje na Facebooku, připomněl také dění v České republice.

Nejnižší nezaměstnanost v EU? Nadále je to Česko

31.05. 12:22

Brusel - Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu klesla na 8,7 procenta, což je nejméně za posledních sedm let. Česko a Německo i nadále patří k zemím s nejnižším počtem lidí bez práce.

EU je málo aktivní v zahraniční a bezpečnostní politice. Musí se to zlepšit, říká Sobotka

30.05. 21:23

Praha – Premiér Bohuslav Sobotka dnes vystoupil na konferenci Evropské dialogy. Při té příležitosti uvedl, že Evropská unie bude muset být mnohem aktivnější v zahraniční a bezpečnostní politice ve svém blízkém okolí.

Minulý rok hrozila v českých městech nejmenší chudoba v celé EU

30.05. 15:01

Brusel/Praha - Evropský statistický úřad Eurostat dnes zveřejnil údaje o chudobě městské populace v osmadvacítce. Nejlépe si vede Česká republika, na opačném konci žebříčku je Řecko.

Ostrá kritika EU: Není zde dostatek demokracie, moc drží nevolení byrokrati, zní z Polska

30.05. 14:29

Varšava – Polský pravicový ministr zahraničí se pustil do Evropské unie. Ta se podle něj snaží stát superstátem. To je ale podle něj špatná cesta, protože problémy by Evropané naopak měli řešit na místní úrovni a neměli by spoléhat na „kontinentální řešení“.

Musíme bránit polskou svrchovanost: Kaczyński pohrozil žalobou na Evropskou komis

30.05. 13:32

Varšava - Polský expremiér Jaroslaw Kaczyński pohrozil, že by procedura Evropské komise proti Varšavě mohla být napadena u nejvyšší soudní instance Evropské unie.

Průlom ve vztazích Brusel-Moskva? Juncker dorazí na ekonomické fórum do Ruska

30.05. 13:03

Brusel/Moskva - Na ekonomické fórum, které se bude v červnu konat v Petrohradu, dorazí také předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Zatím není jasné, zda se osobně sejde s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Turecký vícepremiér tvrdí, že země už téměř splnila podmínky pro zrušení víz do EU

Aktualizovali jsme 30.5.2016, 12:33, 30.05. 12:26

Ankara - Zatímco EU tvrdí, že Turecko ještě zdaleka nesplnilo podmínky pro zrušení vízové povinnosti, Ankara hovoří jinak. Spor se týká hlavně protiteroristických zákonů.

Evropslá unie dnes prodloužila sankce proti Sýrii

27.05. 19:08

Brusel - Evropská unie dnes prodloužila o rok, a to s platností do 1. června 2017, sankce uvalené na syrský vládnoucí režim prezidenta Bašára Asada.

Cameron nařizuje: Od teď ani slovo o brexitu

27.05. 13:31

Londýn – Dnešním dnem ve Velké Británii začíná období, kdy se úředníci a politici nesmějí oficiálně vyjadřovat k referendu o setrvání či odchodu z EU kvůli možnému ovlivňování veřejnosti. Ačkoliv se toto vztahuje pouze na Velkou Británii, britský premiér Cameron by stejný přístup rád viděl i od…

Brexit vyvolá chaos a krizi v Evropě. Poslanec varuje před závažnými rpoblémy

27.05. 10:27

Praha – Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker by neměl britským voličům vyhrožovat kvůli brexitu, protože tím je jen může popudit, tvrdí poslanec ČSSD Richard Dolejš. On sám by prý očekával, že šéf evropské byrokracie položí na stůl argumenty, kterými by občany Velké Británie přesvědčil a…

EU bude bojovat s ruskou propagandou. Toto připravuje

26.05. 18:06

Brusel – Vztahy mezi Ruskem a Západem včetně EU jsou velmi napjaté a mnozí z toho viní mimo jiné i vliv ruské propagandy. Nyní se v Evropském parlamentu pod vedením polské europoslankyně Anny Fotygové připravují jednoznačné kroky proti ruské i jiné propagandě. Vyplývá to z dokumentu, který dostal…

Zeman kolaboruje s cizí mocností, je to psychicky nemocný člověk, hlásí Štětina

Aktualizovali jsme 26.5.2016, 15:43, 26.05. 09:09

Brusel - V Evropském parlamentu vzniká rezoluce, podle níž by unijní státy měly ostřeji zakročit vůči prokremelské propagandě. Rezoluci připravila polská europoslankyně Anna Fotyga.

Ruské špionážní útoky na Evropu? Italové zadrželi špiony, kteří měli předávat tajné dokumenty o NATO a EU

26.05. 13:44

Řím – Tento týden byl v Římě odhalen portugalský špion, který měl údajně ruským zpravodajským důstojníkům z Kremlu předat tajné dokumenty týkající se Severoatlantické aliance a Evropské unie. Spolu s ním byl zatčen i ruský agent, který měl dokumenty převzít. Informaci přinesl deník The Telegraph…

Británie ztrácí kontrolu: Čistá migrace loni vzrostla o 20 tisíc

26.05. 12:45

Londýn - Takzvaná čistá migrace do Británie se loni zvýšila. Rozdíl mezi počtem nově příchozích a odchozích cizinců, se oproti roku 2014 zvýšila o 20 tisíc na 333 tisíc osob. Údaje dnes zveřejnil britský statistický úřad (ONS).

Vzkaz od Putina: Rusko a EU spolu mají jednat férově, problémy lze vyřešit

26.05. 12:33

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se chystá na dvoudenní návštěvu Řecka. Rusko a EU podle šéfa Kremlu potřebují vést "rovnocenný a spravedlivý dialog" jako partneři, aby překonaly své rozdílné postoje.

reklama
Fotogalerie