Články k tématu: EU

Brusel neměl na vybranou, normálně by se s Tureckem vůbec nebavil, varuje analytička

10.03. 16:48

Brusel - Předběžná dohoda Evropské unie s Tureckem z pondělního summitu by podle některých mohla konečně přinést jednotnou evropskou odpověď na migrační krizi. Plán se ale také setkal se silnou kritikou, mimo jiné i kvůli ústupkům, které EU slíbila Turecku. Právě ty by podle analytičky Fran…

Ploty na hranicích fungují jen do určitě míry. Co je špatně?

10.03. 15:55

Budapešť – Migrační krize pokračuje a stále více evropských států se jí snaží bránit uzavřením svých hranic. Některé po vzoru Maďarska také přistoupily k postavení hraničního plotu. Podle analýzy serveru Washington Post ale tato strategie funguje jen do určité míry.

Rána pro EU, Turecko přijme pouze tisíce až desetitisíce běženců

10.03. 12:08

Ankara/Atény - Evropská unie vkládá velké naděje do kontroverzní dohody s Tureckem o přijímání uprchlíků. Ankara nově vzkázala, že bude z řeckých ostrovů brát zpět řádově jen tisíce či desetitisíce běženců.

reklama

Dohoda mezi Tureckem a EU je jen dočasná, Nizozemí chce trvalejší řešení

Aktualizovali jsme 10.3.2016, 10:59, 10.03. 10:42

Brusel - V Bruselu se dnes koná schůzka ministrů vnitra členských zemí EU, na programu je mimo jiné dohoda s Tureckem o řešení uprchlické krize. Podle Klaase Dijkhoffa, nizozemského státního tajemníka pro bezpečnost a spravedlnost, by smlouva měla být pouze dočasná.

Dohoda EU a Turecka má malou šanci na úpěch, tvrdí agentura

09.03. 16:35

Brusel/Ankara – Dohoda Evropské unie s Tureckem, na které se obě strany dohodly na summitu EU, by měla efektivně odradit ilegální migranty od cesty do Evropy a znemožnit práci pašerákům lidí. Nic takového se ale podle agentury Reuters zatím neděje.

Turecko plní dohodu s EU, hlídky na moři zadržely desítky uprchlíků

09.03. 13:55

Atény/Istanbul - Ankara začala plnit dohodu, kterou uzavřela s EU. Turecké hlídky zadržely v zátokách podél pobřeží Egejského moře desítky uprchlíků, kteří se chystali k plavbě na řecké ostrovy.

Další kritika summitu EU-Turecko, tentokrát od europoslanců

09.03. 12:13

Štrasburk - Europoslanci dnes ve Štrasburku kritizovali předběžnou dohodu s Tureckem o vracení migrantů, která vznikla na pondělním summitu lídrů EU a Ankary. Plán se nelíbí především levici, výhrady má ale i pravice.

Státy EU si budou vzájemně uznávat technickou u aut

09.03. 00:31

Brusel/Praha – Státy Evropské unie si již brzo budou vzájemné uznávat osvědčení o technické způsobilosti. V platnost totiž brzo vstoupí nařízení Evropské komise o vzájemném uznávání si technických kontrol. Doposud platilo, že pokud si vlastník vozidla přehlásil auto do jiného členského státu, musel…

Migrační dohoda má problém. Kypr odmítá přístupové rozhovory Turecka a EU

08.03. 18:27

Nikósie - Politici na pondělním summitu v Bruselu přislíbili Turecku obnovení přístupových rozhovorů s EU, s tím ale nesouhlasí Kypr. To znamená novou komplikaci pro přijetí migrační dohody.

Summit k migrační krizi toho moc nepřinesl, řekl Klaus

08.03. 18:04

Praha - Summit Evropské unie a Turecka k migraci mnoho výsledků nepřinesl, je přesvědčen bývalý prezident Václav Klaus. Na summit podle něj přišlo silné Turecko, které si diktuje, protože cítí slabost Evropské unie. Klaus to dnes řekl v rozhovoru ČTK.

Firmy budou danit tam, kde vytváří zisk, shodly se státy EU

08.03. 16:20

Brusel - Evropská unie chce omezit nadnárodním firmám možnost daňových úniků a přesouvání zisků. Členské země osmadvacítky se proto dnes dohodly na doplnění pravidel o výměně daňových informací.

Výsledky summitu EU-Turecko jsou rozporuplné. Mluví se i o vydírání

Aktualizovali jsme 8.3.2016, 14:12, 08.03. 10:44

Berlín - Výsledky včerejšího speciálního summitu EU-Turecko o řešení uprchlické krize jsou rozporuplné. Zatímco němečtí a rakouští politici hovoří o kroku správným směrem, komentátoři jsou daleko skeptičtější. Německá humanitární organizace Pro Asyl návrh kritizovala.

Kritika na dohodu EU s Tureckem neustává, Merkelová se takto brání

08.03. 14:07

Berlín - Na plán řešení uprchlické krize, který vznikl na pondělním summitu EU-Turecko, se snesla vlna kritiky od lidskoprávních organizací. Německá kancléřka Angela Merkelové ale výtky odmítá.

Turecko chce další tři miliardy eur na uprchlickou krizi. Lídři o tom diskutují

07.03. 20:41

Brusel - Již slíbené tři miliardy eur na zvládání uprchlické krize Turecko nestačí a chce ještě další tři miliardy eur. Tento požadavek dnes vznesl na summitu v Bruselu turecký premiér Ahmet Davutoglu.

Komplikace na summitu EU-Turecko. Ankara předloží nové návrhy

07.03. 14:53

Brusel - V belgickém Bruselu dnes začíná mimořádný summit Evropské unie a Turecka. Tématem je uprchlická krize. Obě strany mají podle předběžných prohlášení v úmyslu se dohodnout na předávání běženců a také na finanční pomoci Turecku.

Šéf britské obchodní komory rezignoval. Podpořil brexit

07.03. 14:45

Londýn - Generální ředitel Britské obchodní komory (BCC) John Longworth rezignoval. Byl totiž dočasně suspendován, když vyjádřil podporu brexitu. O setrvání Spojeného královtství v EU Britové rozhodnou v referendu 23. června.

Uprchlická krize mění Evropu, umožňuje vzestup extrémistům

07.03. 14:12

Praha - Uprchlická krize nahrává extremistům. O víkendu to potvrdily volby na Slovensku, které do parlamentu vynesly ultrapravicovou Lidovou stranu Naše Slovensko kontroverzního předsedy Banskobystrického samosprávného kraje Mariana Kotleby. Kotlebovci ale nejsou zdaleka jedinou radikální stranou,…

Merkelová usiluje o dohodu mezi EU a Tureckem. Podle ní pomůže zmírnit uprchlickou krizi

07.03. 13:42

Brusel - Německá kancléřka Angela Merkelová stále věří, že dohoda EU s Tureckem pomůže zmírnit uprchlickou krizi. Dnešní jednání v Bruselu podle ní budou komplikovaná a potrvají několik hodin.

Na řešení migrační krize není připraven rozpočet EU, měl by se upravit, říká Kalousek

07.03. 13:14

Praha - Evropská unie by měla upravit svůj rozpočet, aby měla dostatek peněz na řešení migrační krize. Je o tom přesvědčen šéf TOP 09 Miroslav Kalousek, který je také pro záložní plán, který počítá s přísnou regulací západobalkánské migrační trasy. Řešením migrace se dnes budou zabývat lídři…

EU dala za pravdu V4 uzavřením balkánské trasy pro imigraci, řekl Sobotka v Bruselu

07.03. 13:01

Brusel - Evropská unie dala za pravdu státům visegrádské skupiny (V4), když mezi závěry dnešního summitu s Tureckem zahrnula také uzavření balkánské trasy pro nelegální migraci. Řekl to dnes premiér Bohuslav Sobotka. Považuje přitom za podstatné, aby Evropa jasně řekla, že cesta přes balkánské země…

Tsipras přijel do Bruselu. Chce vyjednat přerozdělování uprchlíků

07.03. 11:48

Brusel - Na dnešní summit EU-Turecko dorazil také řecký premiér Alexis Tsipras, jehož země momentálně čelí největšímu náporu uprchlíků. Od schůzky očekává dohodu, jež sníží počet běženců, kteří každodenně připlouvají k řeckým ostrovům. Bude také prosazovat plán na přerozdělení běženců mezi členy EU.

Chce EU nechat odpovědnost za uprchlíky na Turecku? Obviňuje hnutí Amnesty

07.03. 10:57

Brusel - Dnes se bude v Bruselu konat speciální summit EU-Turecko, který by měl přinést posun při řešení uprchlické krize. Amnesty International (AI) v této souvislosti obvinila evropské politiky, že se tlakem na Ankaru snaží vyhnout své odpovědnosti za migranty.

Situace uprchlíků na řeckých hranicích se zhoršuje, v Bruselu pořádají krizový summit

07.03. 08:38

Brusel - V Bruselu byl na dnešek svolán krizový summit kvůli horšící se uprchlické krizi a tisícům lidí, kteří uvízli na makedonsko-řecké hranici. Podle Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) jde o humanitární krizi. Informoval o tom server Time.

EU by měla podle Oettingera slíbit Turecku další peníze

06.03. 22:26

Berlín - Evropská unie by měla poslat finanční pomoc Turecku za to, že na svém území udrží miliony syrských běženců. V rozhovoru s Der Spiegel to prohlásil eurokomisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger.

reklama
Fotogalerie