Články k tématu: EU

Šéf AI bude kvůli summitu EU-Turecko jednat s Tuskem, dohoda je prý nelegální a nemorální

13.03. 18:40

Brusel - Amnesty International kritizuje návrh dohody EU s Tureckem o uprchlících jako nelegální a nemorální. Šéf lidskoprávní organizace Salil Shetty se proto sejde příští týden s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem, francouzským ministrem vnitra Bernardem Cazeneuvem a dalšími evropskými…

Obama letí do Londýna podpořit odpůrce brexitu

13.03. 12:12

Londýn - Do bouřlivé debaty o brexitu se podle informací listu The Independent hodlá vložit americký prezident Barack Obama. Koncem dubna navštíví Londýn, kde bude přesvědčovat Brity, aby v červnovém referendu hlasovali pro setrvání země v EU.

Šéf Evropského parlamentu: Trump není vhodný kandidát na prezidenta

12.03. 16:26

Paříž - Podle předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze není Donald Trump vhodným kandidátem na post prezidenta USA. Podle jeho slov není na realitního magnáta v Bílém domě Evropa připravena, stejně tak Spojené státy.

reklama

Bude EU rozdávat občanům peníze? Je potřeba neobvyklý krok, ukazuje analýza

11.03. 15:25

Brusel - Mario Draghi, ředitel Evropské centrální banky (ECB), odhalil ve čtvrtek nová opatření, která si kladou za cíl oslabit euro a podpořit evropský bankovní sektor. Podle analýzy společnosti Stratfor ale tato opatření nemusí fungovat a ECB tak bude muset hledat alternativní postupy.

Zvyšuje si Turecko uměle počet přijatých uprchlíků? Úředníci říkají ano

11.03. 14:57

Ankara – Turecko ve skutečnosti možná přijalo méně než 2,7 milionu uprchlíků, jak země oficiálně udává. toto číslo zmiňuje v souvislosti s novým kontroverzním návrhem, který představila Evropě. Podle úředníků však může být vše úplně jinak.

Uprchlíci s dohodou ze summitu EU-Turecko nesouhlasí, nebudou se podřizovat

11.03. 13:26

Ankara - Turecko se s Evropskou unií na summitu o migrační krizi shodlo na návrhu dohody, která by měla dostat uprchlickou krizi pod kontrolu. Syrští uprchlíci s ní ale nesouhlasí a nehodlají se jí podřídit. Informoval o tom server TIME.

Brusel neměl na vybranou, normálně by se s Tureckem vůbec nebavil, varuje analytička

10.03. 16:48

Brusel - Předběžná dohoda Evropské unie s Tureckem z pondělního summitu by podle některých mohla konečně přinést jednotnou evropskou odpověď na migrační krizi. Plán se ale také setkal se silnou kritikou, mimo jiné i kvůli ústupkům, které EU slíbila Turecku. Právě ty by podle analytičky Fran…

Ploty na hranicích fungují jen do určitě míry. Co je špatně?

10.03. 15:55

Budapešť – Migrační krize pokračuje a stále více evropských států se jí snaží bránit uzavřením svých hranic. Některé po vzoru Maďarska také přistoupily k postavení hraničního plotu. Podle analýzy serveru Washington Post ale tato strategie funguje jen do určité míry.

Rána pro EU, Turecko přijme pouze tisíce až desetitisíce běženců

10.03. 12:08

Ankara/Atény - Evropská unie vkládá velké naděje do kontroverzní dohody s Tureckem o přijímání uprchlíků. Ankara nově vzkázala, že bude z řeckých ostrovů brát zpět řádově jen tisíce či desetitisíce běženců.

Dohoda mezi Tureckem a EU je jen dočasná, Nizozemí chce trvalejší řešení

Aktualizovali jsme 10.3.2016, 10:59, 10.03. 10:42

Brusel - V Bruselu se dnes koná schůzka ministrů vnitra členských zemí EU, na programu je mimo jiné dohoda s Tureckem o řešení uprchlické krize. Podle Klaase Dijkhoffa, nizozemského státního tajemníka pro bezpečnost a spravedlnost, by smlouva měla být pouze dočasná.

Dohoda EU a Turecka má malou šanci na úpěch, tvrdí agentura

09.03. 16:35

Brusel/Ankara – Dohoda Evropské unie s Tureckem, na které se obě strany dohodly na summitu EU, by měla efektivně odradit ilegální migranty od cesty do Evropy a znemožnit práci pašerákům lidí. Nic takového se ale podle agentury Reuters zatím neděje.

Turecko plní dohodu s EU, hlídky na moři zadržely desítky uprchlíků

09.03. 13:55

Atény/Istanbul - Ankara začala plnit dohodu, kterou uzavřela s EU. Turecké hlídky zadržely v zátokách podél pobřeží Egejského moře desítky uprchlíků, kteří se chystali k plavbě na řecké ostrovy.

Další kritika summitu EU-Turecko, tentokrát od europoslanců

09.03. 12:13

Štrasburk - Europoslanci dnes ve Štrasburku kritizovali předběžnou dohodu s Tureckem o vracení migrantů, která vznikla na pondělním summitu lídrů EU a Ankary. Plán se nelíbí především levici, výhrady má ale i pravice.

Státy EU si budou vzájemně uznávat technickou u aut

09.03. 00:31

Brusel/Praha – Státy Evropské unie si již brzo budou vzájemné uznávat osvědčení o technické způsobilosti. V platnost totiž brzo vstoupí nařízení Evropské komise o vzájemném uznávání si technických kontrol. Doposud platilo, že pokud si vlastník vozidla přehlásil auto do jiného členského státu, musel…

Migrační dohoda má problém. Kypr odmítá přístupové rozhovory Turecka a EU

08.03. 18:27

Nikósie - Politici na pondělním summitu v Bruselu přislíbili Turecku obnovení přístupových rozhovorů s EU, s tím ale nesouhlasí Kypr. To znamená novou komplikaci pro přijetí migrační dohody.

Summit k migrační krizi toho moc nepřinesl, řekl Klaus

08.03. 18:04

Praha - Summit Evropské unie a Turecka k migraci mnoho výsledků nepřinesl, je přesvědčen bývalý prezident Václav Klaus. Na summit podle něj přišlo silné Turecko, které si diktuje, protože cítí slabost Evropské unie. Klaus to dnes řekl v rozhovoru ČTK.

Firmy budou danit tam, kde vytváří zisk, shodly se státy EU

08.03. 16:20

Brusel - Evropská unie chce omezit nadnárodním firmám možnost daňových úniků a přesouvání zisků. Členské země osmadvacítky se proto dnes dohodly na doplnění pravidel o výměně daňových informací.

Výsledky summitu EU-Turecko jsou rozporuplné. Mluví se i o vydírání

Aktualizovali jsme 8.3.2016, 14:12, 08.03. 10:44

Berlín - Výsledky včerejšího speciálního summitu EU-Turecko o řešení uprchlické krize jsou rozporuplné. Zatímco němečtí a rakouští politici hovoří o kroku správným směrem, komentátoři jsou daleko skeptičtější. Německá humanitární organizace Pro Asyl návrh kritizovala.

Kritika na dohodu EU s Tureckem neustává, Merkelová se takto brání

08.03. 14:07

Berlín - Na plán řešení uprchlické krize, který vznikl na pondělním summitu EU-Turecko, se snesla vlna kritiky od lidskoprávních organizací. Německá kancléřka Angela Merkelové ale výtky odmítá.

Turecko chce další tři miliardy eur na uprchlickou krizi. Lídři o tom diskutují

07.03. 20:41

Brusel - Již slíbené tři miliardy eur na zvládání uprchlické krize Turecko nestačí a chce ještě další tři miliardy eur. Tento požadavek dnes vznesl na summitu v Bruselu turecký premiér Ahmet Davutoglu.

Komplikace na summitu EU-Turecko. Ankara předloží nové návrhy

07.03. 14:53

Brusel - V belgickém Bruselu dnes začíná mimořádný summit Evropské unie a Turecka. Tématem je uprchlická krize. Obě strany mají podle předběžných prohlášení v úmyslu se dohodnout na předávání běženců a také na finanční pomoci Turecku.

Šéf britské obchodní komory rezignoval. Podpořil brexit

07.03. 14:45

Londýn - Generální ředitel Britské obchodní komory (BCC) John Longworth rezignoval. Byl totiž dočasně suspendován, když vyjádřil podporu brexitu. O setrvání Spojeného královtství v EU Britové rozhodnou v referendu 23. června.

Uprchlická krize mění Evropu, umožňuje vzestup extrémistům

07.03. 14:12

Praha - Uprchlická krize nahrává extremistům. O víkendu to potvrdily volby na Slovensku, které do parlamentu vynesly ultrapravicovou Lidovou stranu Naše Slovensko kontroverzního předsedy Banskobystrického samosprávného kraje Mariana Kotleby. Kotlebovci ale nejsou zdaleka jedinou radikální stranou,…

Merkelová usiluje o dohodu mezi EU a Tureckem. Podle ní pomůže zmírnit uprchlickou krizi

07.03. 13:42

Brusel - Německá kancléřka Angela Merkelová stále věří, že dohoda EU s Tureckem pomůže zmírnit uprchlickou krizi. Dnešní jednání v Bruselu podle ní budou komplikovaná a potrvají několik hodin.

reklama
Fotogalerie