Články k tématu: EU

Summit k migrační krizi toho moc nepřinesl, řekl Klaus

08.03. 18:04

Praha - Summit Evropské unie a Turecka k migraci mnoho výsledků nepřinesl, je přesvědčen bývalý prezident Václav Klaus. Na summit podle něj přišlo silné Turecko, které si diktuje, protože cítí slabost Evropské unie. Klaus to dnes řekl v rozhovoru ČTK.

Firmy budou danit tam, kde vytváří zisk, shodly se státy EU

08.03. 16:20

Brusel - Evropská unie chce omezit nadnárodním firmám možnost daňových úniků a přesouvání zisků. Členské země osmadvacítky se proto dnes dohodly na doplnění pravidel o výměně daňových informací.

Výsledky summitu EU-Turecko jsou rozporuplné. Mluví se i o vydírání

Aktualizovali jsme 8.3.2016, 14:12, 08.03. 10:44

Berlín - Výsledky včerejšího speciálního summitu EU-Turecko o řešení uprchlické krize jsou rozporuplné. Zatímco němečtí a rakouští politici hovoří o kroku správným směrem, komentátoři jsou daleko skeptičtější. Německá humanitární organizace Pro Asyl návrh kritizovala.

reklama

Kritika na dohodu EU s Tureckem neustává, Merkelová se takto brání

08.03. 14:07

Berlín - Na plán řešení uprchlické krize, který vznikl na pondělním summitu EU-Turecko, se snesla vlna kritiky od lidskoprávních organizací. Německá kancléřka Angela Merkelové ale výtky odmítá.

Turecko chce další tři miliardy eur na uprchlickou krizi. Lídři o tom diskutují

07.03. 20:41

Brusel - Již slíbené tři miliardy eur na zvládání uprchlické krize Turecko nestačí a chce ještě další tři miliardy eur. Tento požadavek dnes vznesl na summitu v Bruselu turecký premiér Ahmet Davutoglu.

Komplikace na summitu EU-Turecko. Ankara předloží nové návrhy

07.03. 14:53

Brusel - V belgickém Bruselu dnes začíná mimořádný summit Evropské unie a Turecka. Tématem je uprchlická krize. Obě strany mají podle předběžných prohlášení v úmyslu se dohodnout na předávání běženců a také na finanční pomoci Turecku.

Šéf britské obchodní komory rezignoval. Podpořil brexit

07.03. 14:45

Londýn - Generální ředitel Britské obchodní komory (BCC) John Longworth rezignoval. Byl totiž dočasně suspendován, když vyjádřil podporu brexitu. O setrvání Spojeného královtství v EU Britové rozhodnou v referendu 23. června.

Uprchlická krize mění Evropu, umožňuje vzestup extrémistům

07.03. 14:12

Praha - Uprchlická krize nahrává extremistům. O víkendu to potvrdily volby na Slovensku, které do parlamentu vynesly ultrapravicovou Lidovou stranu Naše Slovensko kontroverzního předsedy Banskobystrického samosprávného kraje Mariana Kotleby. Kotlebovci ale nejsou zdaleka jedinou radikální stranou,…

Merkelová usiluje o dohodu mezi EU a Tureckem. Podle ní pomůže zmírnit uprchlickou krizi

07.03. 13:42

Brusel - Německá kancléřka Angela Merkelová stále věří, že dohoda EU s Tureckem pomůže zmírnit uprchlickou krizi. Dnešní jednání v Bruselu podle ní budou komplikovaná a potrvají několik hodin.

Na řešení migrační krize není připraven rozpočet EU, měl by se upravit, říká Kalousek

07.03. 13:14

Praha - Evropská unie by měla upravit svůj rozpočet, aby měla dostatek peněz na řešení migrační krize. Je o tom přesvědčen šéf TOP 09 Miroslav Kalousek, který je také pro záložní plán, který počítá s přísnou regulací západobalkánské migrační trasy. Řešením migrace se dnes budou zabývat lídři…

EU dala za pravdu V4 uzavřením balkánské trasy pro imigraci, řekl Sobotka v Bruselu

07.03. 13:01

Brusel - Evropská unie dala za pravdu státům visegrádské skupiny (V4), když mezi závěry dnešního summitu s Tureckem zahrnula také uzavření balkánské trasy pro nelegální migraci. Řekl to dnes premiér Bohuslav Sobotka. Považuje přitom za podstatné, aby Evropa jasně řekla, že cesta přes balkánské země…

Tsipras přijel do Bruselu. Chce vyjednat přerozdělování uprchlíků

07.03. 11:48

Brusel - Na dnešní summit EU-Turecko dorazil také řecký premiér Alexis Tsipras, jehož země momentálně čelí největšímu náporu uprchlíků. Od schůzky očekává dohodu, jež sníží počet běženců, kteří každodenně připlouvají k řeckým ostrovům. Bude také prosazovat plán na přerozdělení běženců mezi členy EU.

Chce EU nechat odpovědnost za uprchlíky na Turecku? Obviňuje hnutí Amnesty

07.03. 10:57

Brusel - Dnes se bude v Bruselu konat speciální summit EU-Turecko, který by měl přinést posun při řešení uprchlické krize. Amnesty International (AI) v této souvislosti obvinila evropské politiky, že se tlakem na Ankaru snaží vyhnout své odpovědnosti za migranty.

Situace uprchlíků na řeckých hranicích se zhoršuje, v Bruselu pořádají krizový summit

07.03. 08:38

Brusel - V Bruselu byl na dnešek svolán krizový summit kvůli horšící se uprchlické krizi a tisícům lidí, kteří uvízli na makedonsko-řecké hranici. Podle Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) jde o humanitární krizi. Informoval o tom server Time.

EU by měla podle Oettingera slíbit Turecku další peníze

06.03. 22:26

Berlín - Evropská unie by měla poslat finanční pomoc Turecku za to, že na svém území udrží miliony syrských běženců. V rozhovoru s Der Spiegel to prohlásil eurokomisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger.

Summit EU se blíží: Otázka návratu migrantů bude hlavním tématem

06.03. 17:05

Brusel - Snaha posílit návraty nelegálních migrantů z Řecka zpět do Turecka bude důležitou částí pondělního jednání premiérů a prezidentů zemí Evropské unie s jejich tureckým protějškem Ahmetem Davutogluem.

Platba Turecku jsou vyhozené peníze, tvrdí Zeman

06.03. 16:37

Praha - Evropská unie by podle prezidenta Miloše Zemana neměla platit Turecku miliardy eur za to, že na zbrzdí migrační vlnu na svém území.

Kuba a EU jsou blízko dohodě o normalizaci vztahů

06.03. 16:02

Havana - Po dvou letech jednání jsou Kuba a Evropská unie blízko dohody o normalizaci vztahů.

Odchod Velké Británie z EU poškodí světové hospodářství, varuje Schäuble

06.03. 15:00

Londýn - Případný odchod Británie z Evropské unie by poškodil nejen britskou, ale i evropskou a celosvětovou ekonomiku. V rozhovoru s BBC to řekl německý ministr financí Wolfgang Schäuble.

Kdo může za uprchlickou krizi? Rakouský politik promluvil pro server

06.03. 12:26

Praha - Uprchlíci mohou obohatit evropskou společnost, je však nutné, aby přijali naše hodnoty, domnívá se rakouský politik Othmar Karas. Europoslanec a člen Poslaneckého klubu Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) odpovídal našemu serveru na otázky týkající se uprchlické krize a…

EU prodloužila sankce proti Janukovyčovi

05.03. 17:23

Brusel - Evropská unie o další rok prodloužila sankce vůči někdejšímu ukrajinskému prezidentovi Viktoru Janukovyčovi a patnácti jeho spolupracovníkům.

EU zvažuje o spojení statusu tržní ekonomiky Číně s dohodu o oceli

05.03. 14:29

Brusel - Evropská unie zvažuje, že spojí udělení statusu tržní ekonomiky Číně s omezením dovozu čínské oceli do EU.

Ukrajina členem EU a NATO? Podívejte se

05.03. 13:00

Haag - Ukrajina se členem Evropské unie nebo Severoatlantické aliance (NATO) nestane nejméně 20 až 25 let. Uvedl to předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Británii by mohlo být mimo EU lépe, tvrdí šéf obchodní komory

04.03. 22:23

Londýn - Když přijde řeč na brexit, ekonomové a obchodníci vesměs varují před negativními dopady pro Británii. Šéf britské obchodní komory John Longworth dnes ale řekl, že dlouhodobé hospodářské vyhlídky Británie by mohly být mimo nereformovanou EU lepší než v ní. Sama obchodní komora se k žádnému…

reklama
Fotogalerie