Články k tématu: EU

EU dala za pravdu V4 uzavřením balkánské trasy pro imigraci, řekl Sobotka v Bruselu

07.03. 13:01

Brusel - Evropská unie dala za pravdu státům visegrádské skupiny (V4), když mezi závěry dnešního summitu s Tureckem zahrnula také uzavření balkánské trasy pro nelegální migraci. Řekl to dnes premiér Bohuslav Sobotka. Považuje přitom za podstatné, aby Evropa jasně řekla, že cesta přes balkánské země…

Tsipras přijel do Bruselu. Chce vyjednat přerozdělování uprchlíků

07.03. 11:48

Brusel - Na dnešní summit EU-Turecko dorazil také řecký premiér Alexis Tsipras, jehož země momentálně čelí největšímu náporu uprchlíků. Od schůzky očekává dohodu, jež sníží počet běženců, kteří každodenně připlouvají k řeckým ostrovům. Bude také prosazovat plán na přerozdělení běženců mezi členy EU.

Chce EU nechat odpovědnost za uprchlíky na Turecku? Obviňuje hnutí Amnesty

07.03. 10:57

Brusel - Dnes se bude v Bruselu konat speciální summit EU-Turecko, který by měl přinést posun při řešení uprchlické krize. Amnesty International (AI) v této souvislosti obvinila evropské politiky, že se tlakem na Ankaru snaží vyhnout své odpovědnosti za migranty.

reklama

Situace uprchlíků na řeckých hranicích se zhoršuje, v Bruselu pořádají krizový summit

07.03. 08:38

Brusel - V Bruselu byl na dnešek svolán krizový summit kvůli horšící se uprchlické krizi a tisícům lidí, kteří uvízli na makedonsko-řecké hranici. Podle Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) jde o humanitární krizi. Informoval o tom server Time.

EU by měla podle Oettingera slíbit Turecku další peníze

06.03. 22:26

Berlín - Evropská unie by měla poslat finanční pomoc Turecku za to, že na svém území udrží miliony syrských běženců. V rozhovoru s Der Spiegel to prohlásil eurokomisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger.

Summit EU se blíží: Otázka návratu migrantů bude hlavním tématem

06.03. 17:05

Brusel - Snaha posílit návraty nelegálních migrantů z Řecka zpět do Turecka bude důležitou částí pondělního jednání premiérů a prezidentů zemí Evropské unie s jejich tureckým protějškem Ahmetem Davutogluem.

Platba Turecku jsou vyhozené peníze, tvrdí Zeman

06.03. 16:37

Praha - Evropská unie by podle prezidenta Miloše Zemana neměla platit Turecku miliardy eur za to, že na zbrzdí migrační vlnu na svém území.

Kuba a EU jsou blízko dohodě o normalizaci vztahů

06.03. 16:02

Havana - Po dvou letech jednání jsou Kuba a Evropská unie blízko dohody o normalizaci vztahů.

Odchod Velké Británie z EU poškodí světové hospodářství, varuje Schäuble

06.03. 15:00

Londýn - Případný odchod Británie z Evropské unie by poškodil nejen britskou, ale i evropskou a celosvětovou ekonomiku. V rozhovoru s BBC to řekl německý ministr financí Wolfgang Schäuble.

Kdo může za uprchlickou krizi? Rakouský politik promluvil pro server

06.03. 12:26

Praha - Uprchlíci mohou obohatit evropskou společnost, je však nutné, aby přijali naše hodnoty, domnívá se rakouský politik Othmar Karas. Europoslanec a člen Poslaneckého klubu Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) odpovídal našemu serveru na otázky týkající se uprchlické krize a…

EU prodloužila sankce proti Janukovyčovi

05.03. 17:23

Brusel - Evropská unie o další rok prodloužila sankce vůči někdejšímu ukrajinskému prezidentovi Viktoru Janukovyčovi a patnácti jeho spolupracovníkům.

EU zvažuje o spojení statusu tržní ekonomiky Číně s dohodu o oceli

05.03. 14:29

Brusel - Evropská unie zvažuje, že spojí udělení statusu tržní ekonomiky Číně s omezením dovozu čínské oceli do EU.

Ukrajina členem EU a NATO? Podívejte se

05.03. 13:00

Haag - Ukrajina se členem Evropské unie nebo Severoatlantické aliance (NATO) nestane nejméně 20 až 25 let. Uvedl to předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Británii by mohlo být mimo EU lépe, tvrdí šéf obchodní komory

04.03. 22:23

Londýn - Když přijde řeč na brexit, ekonomové a obchodníci vesměs varují před negativními dopady pro Británii. Šéf britské obchodní komory John Longworth dnes ale řekl, že dlouhodobé hospodářské vyhlídky Británie by mohly být mimo nereformovanou EU lepší než v ní. Sama obchodní komora se k žádnému…

Řešení uprchlické krize? Komisař OSN představil šest bodů

04.03. 19:12

Ženeva - Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi dnes představil šestibodový plán na zvládnutí uprchlické krize v Evropě. Mimo jiné obsahuje spravedlivé přerozdělení běženců mezi státy Evropské unie či podporu Řecka v jeho tíživé humanitární situaci.

Konec Islámského státu je na dosah? Evropa vytvořila tento plán

03.03. 23:09

Řím/Londýn/Paříž - V Evropě vrcholí přípravy na masivní akci proti radikálům z hnutí Islámský stát v Libyi. Deníku The Wall Street Journal to řekl velitel amerických speciálních jednotek v Africe Donald Bolduc.

Kiska občanům: Řecko by mělo zůstat součástí Schengenu

02.03. 01:05

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska dnes uspořádal videokonference na sociální síti, kde mu zájemci mohli klást otázky. Mimo jiné uvedl, že by mělo Řecko nadále zůstat součástí Schengenu. Jde tedy o další záležitost, ve které se neshodne s premiérem Robertem Ficem.

Tusk ve Vídni: Obnovení hraničních kontrol byla jediná možnost

01.03. 16:55

Vídeň - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes jednal ve Vídni s rakouským kancléřem Wernerem Faymannem. Po schůzce uvedl, že obnovení účinných hraničních kontrol není snadné rozhodnutí, ale jiná možnost není.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html