Články k tématu: EU

Vystoupení Česka z EU? Sebevražda, míní odborníci

07.02. 18:05

Praha - Případné vystoupení České republiky z Evropské unie by bylo podle ekonomů, Hospodářské komory i Svazu průmyslu a dopravy ekonomickou sebevraždou.

Nadnárodní kandidáti v evropských volbách nebudou

07.02. 18:01

Štrasburk - Nadnárodní evropské kandidátky pro volby v roce 2019 nebudou. Europoslanci dnes nepodpořili návrh, který byl součástí legislativní iniciativy, jež se týkala redukce křesel po odchodu Británie z EU.

Europarlament odvolal místopředsedu, kolegyni nazval nacistickou kolaborantkou

07.02. 16:04

Štrasburk - Evropský parlament dnes zbavil funkce jednoho ze svých místopředsedů, který svou kolegyni označil za nacistickou kolaborantku. Pro jeho odvolání se vyslovilo 447 poslanců, stačilo 376 hlasů.

reklama

Británie považuje dohodu o přechodném období po brexitu za přísnou

07.02. 14:39

Brusel - Evropská komise (EK) dnes zveřejnila svůj návrh paragrafů budoucí dohody mezi EU a Británií, které se týkají přechodného období po brexitu. Vůči Londýnu je text poměrně přísný.

Mír mezi EU a Tureckem? Erdogan byl pozván do bulharské Varny

07.02. 14:28

Brusel - Představitelé EU a Turecka by se měli setkat na nejvyšší úrovni 26. března v bulharské Varně. Šéfové unijních institucí by rádi projednali bilaterální vztahy, stejně jako regionální a mezinárodní otázky. Ankara se oficiálně k pozvání zatím nevyjádřila.

V Bruselu proběhne důležitá debata o rozpočtu EU. Tentokrát bez peněz od Británie

07.02. 10:57

Brusel - Evropská komise za týden ve středu nabídne svou první obecnou představu o tom, jak by měl vypadat další dlouhodobý unijní rozpočet. O návrzích se bude 23. února diskutovat na neformálním summitu.

Britové se podle Barniera musí rozhodnout, jaký chtějí vztah s EU

05.02. 19:01

Londýn/Brusel - Pro Británii nastal čas k rozhodnutí, jaký chce mít po brexitu vztah s Evropskou unií, prohlásil dnes v Londýně Michel Barnier.

Mayová důrazně odmítla celní unii s EU po brexitu

05.02. 14:02

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová rázně odmítá jakýkoli druh celní unie s EU po brexitu. Média předtím spekulovala, že Londýn by mohl usilovat o částečné zachování celní unie, aby byl zajištěn volný pohyb zboží mezi Británií a Evropskou unií. Současně by ale měla země volnou ruku v…

Zaorálek varuje: Pokud EU přijme další kvóty, bude to velmi zlé

05.02. 08:04

Praha – Někdejší ministr zahraničí za ČSSD Lubomír Zaorálek přiznává, že sociální demokracie musí a bude respektovat současného prezidenta Miloše Zemana. Varuje také, že pokud budou v rámci Evropské unie přijaty kvóty, může to být velmi zlé.

Země z východu EU by měly dostávat méně evropských peněz, navrhuje rakouský kancléř

05.02. 08:01

Vídeň - Země z východní části Evropské unie, které jsou čistými příjemci evropských peněz, by podle rakouského kancléře Sebastiana Kurze měly v budoucnu dostávat z rozpočtu EU méně. Lidovecký předseda rakouské vlády to dnes řekl v rozhovoru poskytnutém listu Der Standard. Při jednáních o dalším…

Europoslanec Štětina se v Bruselu omlouval za Zemana. Je smutné, jak se vyjadřuje, říká

04.02. 16:52

Brusel/Praha - Český europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina se omluvil Mustafu Džemilevovi, lídrovi Krymských Tatarů, za slova českého prezidenta Miloše Zemana týkající se de facto uznání anexe Krymu ze strany Ruské federace. Učinil tak na vzpomínkové akci u příležitosti čtyřletého výročí okupace…

Mezi Marokem a Španělskem se utopilo 16 uprchlíků, záchranáři vylovili jejich těla

04.02. 16:36

Nador (Maroko) - Ve vodách mezi Marokem a španělskou severoafrickou enklávou Melilla se utopilo 16 uprchlíků. Marocká pobřežní stráž jejich těla vylovila v sobotu. Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) je Španělsko po Itálii nejdůležitější vstupní bránou pro migranty mířící do Evropy přes…

Komentář: Že už i mládež je euroskeptická, by mělo být pro Česko posledním varovným vykřičníkem

Aktualizovali jsme 3.2.2018, 14:45, 03.02. 09:11

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Předpoklad, že proti členství v Evropské unii jsou zejména starší lidé a ti, kteří nedokážou těžit z výdobytků globalizace, se s posledním průzkumem společnosti Globsec ukázal jako lichý. I přes snahy Dominika Feriho nebo úspěšného youtubera Karla Kováře „Kovyho“…

Nový seznam nelegálních praktik: Jourová chce, aby se na něm objevila i dvojí kvalita potravin

02.02. 13:13

Praha - Eurokomisařka Věra Jourová navrhne v dubnu Evropské komisi, aby zařadila různou kvalitu potravin v podobných obalech na seznam nekalých obchodních praktik. Častou argumentací výrobců jsou podle Jourové různé chuťové preference v jednotlivých státech EU. To ale podle ní může být abstraktní…

Mayová: Dohoda s EU o přechodném období po odchodu bude do sedmi týdnů

02.02. 12:09

Londýn - Spojené království by mělo EU opustit 29. března příštího roku a nyní se diskutuje o podmínkách pro takzvané přechodné období po brexitu, trvat má do konce roku 2020. Víc jasno by podle představ britské premiérky Theresy Mayové mělo být během následujících sedmi týdnů.

Londýn chce v přechodné době po brexitu uzavírat obchodní smlouvy

01.02. 18:38

Londýn - Británie chce mít právo podepisovat nové obchodní smlouvy během přechodného období po vystoupení země z EU. Spojené království opustí unii v březnu 2019 a přechodné období má platit do konce roku 2020.

Neziskovky bijí na poplach: EU je spoluviník násilí vůči migrantům v Libyi

01.02. 14:00

Řím - Itálie a EU jsou prý spoluodpovědné za týrání a zneužívání tisíců migrantů v Libyi. Tvrdí to organizace Amnesty International (AI) a Oxfam. Podle nich je to důsledek nedávno uzvařené dohody o opatřeních proti ilegální migraci.

Brexit ztíží pobyt v Británii nově příchozím občanům EU, varovala Mayová

01.02. 13:56

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová řekla, že občané EU, kteří přicestují do Británie v přechodném období po brexitu, nezískají stejná práva pobytu jako ti, co do země přesídlili dříve.

Rakouští politici se hádají, co se zeměmi V4

01.02. 11:51

Vídeň - Tři rakouští politici se střetli kvůli způsobu, jak by se Evropská unie měla chovat k zemím V4 (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko). Řešilo se především to, zda by na tyto státy měly být uvaleny sankce.

EU zahajuje ve Středomoří operaci Themis, cílem je ochrana vnější hranice

01.02. 08:03

Řím - Evropská unie dnes zahajuje ve Středozemním moři novou operaci Themis. Jejím cílem bude pomáhat Itálii v kontrole vnějších hranic, nahrazuje dosavadní akci nazvanou Triton.

Češi a Slováci: Kdo odmítá víc EU a kdo NATO?

31.01. 18:53

Bratislava - Mladší generace v Česku má nejskeptičtější postoj v rámci stejné věkové kategorie obyvatel zemí V4. Naopak v názoru na NATO je v regionu nejvíce skeptická mladší generace Slováků.

EU finančně podpoří Palestince. Část peněz je určena pro východní Jeruzalém

31.01. 16:49

Brusel - Evropská komise dnes potvrdila další pomoc ve výši 42,5 milionu eur (asi miliarda Kč) pro palestinskou samosprávu, včetně výrazné podpory pro východní Jeruzalém. Šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová zopakovala, že k řešení situace na Blízkém východě vznikem dvou států, tedy…

Eurokomise přijala nový etický kodex, definuje "karanténu" pro střet zájmů

31.01. 15:58

Brusel - Evropští komisaři dnes přijali nový kodex chování, který přesně definuje termín "střet zájmů". Období, po které musí bývalí členové komise o své nové práci komisi uvědomit, se nyní z 18 měsíců protahuje na dva roky u řadových členů a na roky tři u předsedy komise.

EU hlásí nejnižší nezaměstnanost od roku 2008. Zpomalila i infalce

31.01. 13:50

Brusel/Berlín - Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně dál zpomaluje, v lednu klesl na 1,3 procenta z prosincových 1,4 procenta. Meziroční míra inflace v Německu v lednu nečekaně zpomalila na 1,4 procenta, přitom analytici čekali, že zůstane na 1,6 procenta.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací