Články k tématu: EU

Británie předloží finanční vyrovnání ještě před summitem EU

19.11. 16:42

Londýn - Británie chce ještě před prosincovým summitem Evropské unie předložit upravený návrh na vyrovnání svých finančních závazků vůči Bruselu. V rozhovoru s BBC to uvedl britský ministr financí Philip Hammond.

Máslem to neskončilo. Zakáže nám EU i jogurty?

Aktualizovali jsme 18.11.2017, 21:55, 18.11. 16:30

Brusel - Kauzu kolem zákazu užívání označení pomazánkové máslo mají Češi dodnes v živé paměti. Nebyla to první situace, kdy museli tuzemští výrobci přejmenovat svůj letitý produkt, a jak se ukazuje, tak ani poslední. Nyní Evropské komisi vadí jogurty.

Uprchlíci hodnotí brexit. Promluvili o falši EU i Británie

Aktualizovali jsme 17.11.2017, 22:07, 17.11. 12:44

Londýn/Brusel - Jednání mezi Velkou Británií a Evropskou unií ohledně dohody a přípravných fází pro odchod jsou v plném proudu, ani jedna strana se zatím však nedotkla otázky uprchlíků. Ti jsou přitom tikající bombou a taky hlavním důvodem, proč vlastně k referendu vůbec došlo.

reklama

Důvěru v EU je nízká, potřebuje se zvýšit. Löfven našel řešení

17.11. 17:26

Göteborg (Švédsko)/Brusel - Způsobem, jak zvýšit důvěru občanů v Evropskou unii a její instituce je zajistit skutečné zlepšení jejich každodenního života. V Göteborgu to řekl premiér pořádajícího Švédska Stefan Löfven.

Představitelé EU řeší na neformálním summitu pracovní trh

17.11. 12:42

Göteborg (Švédsko) - Představitelé členských zemí Evropské unie se dnes v jihošvédském Göteborgu na neformálním summitu EU radí, jak zlepšit přístup na pracovní trh, jak vytvořit spravedlivé prostředí pro zaměstnance a zaměstnavatele a jak se připravit na budoucí změny na pracovním trhu.

Sobotka je na sociálním summitu, chce hovořit o zaměstnannosti

17.11. 11:04

Göteborg (Švédsko) - O českých zkušenostech s úspěšnou zaměstnaností chce na dnešním neformálním sociálním summitu Evropské unie v jihošvédském Göteborgu hovořit se svými kolegy český premiér Bohuslav Sobotka.

Jednání o brexitu zdaleka nekončí, stále příliš nepokročila ani první fáze

17.11. 10:18

Göteborg/Brusel - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker doufá, že britští a evropští vyjednavači budou schopni najít shodu v první části rozhovorů o brexitu ještě před summitem Evropské unie v polovině prosince.

USA a EU hrozí Kambodži kroky za rozpuštění opoziční strany

17.11. 09:06

Phnompenh/New York/Brusel - Spojené státy a Evropská unie pohrozily přijetím konkrétních kroků proti kambodžské vládě. Soud na její popud nařídil rozpuštění největší opoziční strany.

Turecko kvůli Ceně Václava Havla omezí příspěvky RE

16.11. 22:50

Ankara - Turecko zkrátí platbu Radě Evropy na protest proti ceně, kterou od Parlamentního shromáždění této organizace dostal vězněný turecký soudce Murat Arslan.

Zeman pro ruská média zkritizoval EU

16.11. 18:35

Praha/Moskva - Evropská unie uplatňuje v otázce připojení Krymu k Rusku politiku dvojího metru, což je chyba. V rozhovoru, který dnes zveřejnila ruská tisková agentura TASS, to prohlásil Miloš Zeman.

Maďarsko se postavilo na stranu Varšavy. Brusel prý útočí na polskou nezávislost

16.11. 16:59

Budapešť - Evropský parlament (EP) ve středu vyzval polské úřady k respektování zásad právního státu a hodnot EU. Šéf úřadu maďarské vlády János Lázár na to dnes reagoval slovy, že Budapešť nepodpoří žádnou akci proti Varšavě.

KLDR zaútočí na Evropu už příští rok, varuje elitní britský špion

16.11. 15:14

Pchjongjang - Režim Kim Čong-Una sice nedávno ujišťoval Evropu, že jejich rakety míří úplně jiným způsobem a kontinent je tak v bezpečí, pokud se nebude vměšovat do konfliktu KLDR a USA. Přímo tak odmítl režim tvrzení šéfa NATO Jense Stoltenberga, který varoval starý kontinent před severokorejským…

Němci mají Merkelové plné zuby? Popularita kancléřky dál klesá

Aktualizovali jsme 15.11.2017, 22:04, 15.11. 08:38

Berlín - Podpora německé kancléřky Angely Merkelové a její konzervativní strany padá. Odhalily to výsledky ankety deníku Bild.

Migrantů do Evropy přichází méně, problémem jsou pomalé návraty neúspěšných žadatelů

15.11. 20:38

Brusel - Evropský komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos dnes informoval, že krizový režim v souvislosti s migrační krizí v Evropské unii postupně končí. Počty nelegálních přechodů na hlavních migračních trasách do EU podle Evropské komise v roce 2017 klesly o 63 procent. Přesto to ale prý…

Kvůli rezistenci na antibiotika zemře v zemích EU ročně 25.000 lidí

15.11. 20:22

Praha – Ročně jen v zemích Evropské unie na následky infekce způsobené bakteriemi odolnými vůči antibiotikům zemře 25 tisíc lidí. Antibiotika, která byla dříve na konkrétní bakteriální infekce účinná, jsou dnes účinná méně nebo vůbec. Bakterie se proti nim staly odolnými. Lékaři jsou proto nuceni…

EK zatím kvůli uprchlickým kvótám Česko k soudu neposlala

15.11. 20:19

Brusel - Kvůli českému odmítání přebírat žadatele o azyl z Itálie a Řecka podle jednorázového systému kvót se zatím Evropská komise na soud Evropské unie neobrátila. Program, předpokládající původně přerozdělení až 120.000 osob, skončil po dvou letech letos v září. 

EK si stěžuje na Varšavu, polští ministři prý nemají zájem o osobní jednání

15.11. 16:36

Štrasburk - Místopředseda Evropské komise (EK) Frans Timmermans si dnes postěžoval na dialog s Varšavou. Podle něj EK od července několikrát vyzvala polské ministry k osobnímu jednání o stavu právního státu v Polsku, ale bez úspěchu.

Europarlament má nové místopředsedy. Vedle Teličky usedne i romská poslankyně

15.11. 16:05

Štrasburk - Evropský parlament (EP) si dnes zvolil dva nové místopředsedy. Jedním z nich je Lívia Járókaová z maďarské vládní strany Fidesz. Je první osobou romského původu, která v EP získala takto významnou funkci. Druhým novým místopředsedou se stal Ital Fabio Massimo Castaldo.

EU vyhlásilo válku podvodným e-shopům

14.11. 16:04

Štrasburk - Evropský parlament dnes schválil novou legislativu, jejímž cílem je zvýšit ochranu spotřebitelů před podvody při nákupech přes internet. Norma vstoupí v platnost za dva roky. Nová pravidla více zapojí do hry spotřebitelské organizace, které mají informace od spotřebitelů z první ruky,…

EU je křesťanský klub, který muslimské Turecko nikdy nepřijme, tvrdí spisovatelka

Aktualizovali jsme 13.11.2017, 22:17, 13.11. 19:18

Praha - Turecko se nikdy nestane členem Evropské unie, protože má jiné náboženství. Myslí si to turecká spisovatelka Ayşe Kulinová, která se v těchto dnech účastní Festivalu spisovatelů Praha a která ve svých románech přibližuje sociální i politické problémy současného Turecka.

FARC už není na seznamu teroristických organizací EU

13.11. 21:30

Brusel - Bývalá kolumbijská povstalecká skupina Revoluční ozbrojené síly Kolumbie (FARC) už není na seznamu teroristických organizací Evropské unie.

Zaorálek chce navýšit prostředky na odhalování ruských dezinformací

13.11. 20:56

Brusel - Česká republika chce navýšit prostředky i počet lidí, kteří se na evropské úrovni zabývají strategickou komunikací, především směrem k východu. V Bruselu to dnes novinářům řekl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Evropská komise dnes oznámila vznik expertní skupiny a začátek veřejné…

Přistěhovalci posílají z EU do rodných zemí miliardy eur

13.11. 20:55

Lucemburk - Přistěhovalci posílají ze zemí Evropské unie a v jejím rámci do vlasti každoročně desítky miliard eur. Uvádí to německá agentura DPA s odkazem na evropský statistický úřad Eurostat.

Evropa se bojí brexitu bez dohody. Tlačí na Mayovou, aby vše pečlivě promyslela

13.11. 16:57

Londýn - Zástupci evropských Svazů průmyslu a zaměstnavatelů, včetně Svazu průmyslu a dopravy České republiky (SPČR) dnes jednali s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Varovali před brexitem, aniž by byla uzavřena obchodní dohoda.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací