Články k tématu: Globe24.cz

Korunové dluhopisy? Sobotka o nich chce jednat s daňovou správou

21.02. 14:47

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude požadovat vysvětlení otázek kolem zdanění korunových dluhopisů po daňové správě. Novinářům dnes řekl, že odpověď, kterou dostal od ministra financí Andreje Babiše (ANO) formou dopisu, má za nedostatečnou. O schůzce s vedením daňové správy hovořit nechtěl…

Ázerbájdžánský prezident dekretem jmenoval viceprezidentkou svou ženu

21.02. 14:45

Baku - Ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev (55) dnes vydal dekret, jímž jmenoval svou manželku Mehriban (52) první viceprezidentkou země. Zemi vládne klan rodiny Alijevů tvrdou rukou přes čtvrt století: ovládá všechny mocenské páky, parlament, soudy i média.

Opozice zuří: ČSSD lidem říká, aby nepracovali, protože jinak budou víc platit, varuje TOP 09

21.02. 14:14

Praha - Pravicová opozice odmítá návrhy ČSSD na zavedení daňové progrese, které dnes sociální demokracie představila. S kritikou svého koaličního partnera ale přišla i KDU-ČSL.

Soud rozhodl: Čaniga z Likérky Drak si má odsedět 11,5 roku

21.02. 14:12

Zlín - Krajský soud ve Zlíně dnes uložil majiteli Likérky Drak z Chvalčova na Kroměřížsku Pavlu Čanigovi za krácení daně ve prospěch organizované zločinecké skupiny 11,5 roku vězení. Bývalý jednatel distribuční firmy Verdana Robert Sedlařík by měl podle rozsudku strávit ve vězení deset let. Tresty…

V Česku a dalších zemích Evropy byl naměřen radioaktivní jod 131 v ovzduší

21.02. 14:10

Paříž/Praha - Měřicí stanice v sedmi evropských státech zjistily v ovzduší nepatrné množství radioaktivního izotopu jodu 131. Jedná se o Norsko, Finsko, Polsko, Německo Španělsko, Francii a Česko.

Náhrada za Mládka? Kandidáta mám, Hrad to snad nebude komplikovat, doufá Sobotka

21.02. 14:06

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nepředpokládá, že prezident Miloš Zeman bude komplikovat změnu na postu ministra průmyslu a obchodu. Jméno nástupce Jana Mládka (ČSSD) oznámí až prezidentovi, zopakoval dnes v Lidovém domě. Zdůraznil, že za složení vlády je odpovědný premiér a prezident má…

Řetězec Lidl o 25 procent zvýší nástupní mzdu zaměstnanců

21.02. 14:04

Praha - Diskontní řetězec Lidl zvýší od 1. března nástupní mzdu zaměstnanců v obchodech o 25 procent, ta tak dosáhne 23.333 korun při čtyřicetihodinovém úvazku. Průměrná mzda prodavačů a pokladních bude při stejném úvazku 24.897 Kč. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Arcibiskup Duka varuje před muslimy: Nekontrolovaná migrace přináší problémy

21.02. 13:29

Bratislava - Nekontrolovaná migrace může mít podle pražského arcibiskupa Dominika Duky negativní dopad na společnost; varováním v této souvislosti je vývoj v západoevropských zemích. Duka to dnes řekl v Bratislavě na konferenci o náboženství a migraci. Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský…

Odborník kritizuje daňové návrhy ČSSD. Vymýšleli je politici, ale ekonomové pláčou

21.02. 13:25

Praha – Sociální demokraté navrhují ve svém volebním programu zavést čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob. Sazba by rostla s výší výdělků. Do hrubého měsíčního příjmu 30.000 korun by daň měla být 12 procent, naopak u výdělků nad 50.000 korun měsíčně by daň měla být 32 procent.…

Le Penová zrušila schůzku s muftím, odmítla se zahalit. Věděla o tom předem, nechápou úředníci

21.02. 12:58

Paříž/Bejrút - Šéfka krajně pravicové Národní fronty (NF) Marine Le Penová, která dnes končí návštěvu Libanonu, zrušila schůzku s tamním velkým muftím. Odmítla si totiž zakrýt hlavu.

Českým firmám stouply tržby, v letech 2011 až 2015 to bylo téměř o čtvrtinu

21.02. 12:57

Praha - České společnosti, které pravidelně zveřejňují své účetní závěrky, zaznamenaly v letech 2011 až 2015 celkový nárůst tržeb o 23 procent a zvýšení čistého zisku o 38 procent. Nejvyšší nárůst tržeb měly firmy ze sektoru kulturní, zábavní a rekreační činnosti.

Český trh se šperky v roce 2016 znovu vzrostl

21.02. 12:55

Praha - Puncovní úřad dnes zveřejnil výroční zprávu za rok 2016. Vyplývá z ní, že český trh se zlatými šperky loni opět mírně vzrostl. Stoupl i počet stříbrných šperků opatřených puncem.

Ústavní soud smetl ze stolu stížnost muže, který autem srazil policistku. Jeho trest platí

21.02. 12:54

Brno - Josef Novák, jenž si odpyká 16,5 roku za zabití policistky autem, neuspěl se stížností k Ústavnímu soudu.

Na soud v Pákistánu zaútočili sebevražední atentátníci. Zemřelo nejméně 5 lidí

21.02. 12:52

Islámábád - Na soudní budovu ve městě Čarsada v severozápadním Pákistánu dnes zaútočila skupina sebevražedných atentátníků. Zahynulo nejméně pět lidí a 19 dalších utrpělo zranění.

ČSSD představuje volební program: Navrhuje zdanění zaměstnanců i firem podle výše příjmů

21.02. 12:35

Praha - ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavést čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob. Sazba by rostla s výší výdělků. Do hrubého měsíčního příjmu 30.000 korun by daň měla být 12 procent, naopak u výdělků nad 50.000 korun měsíčně by daň měla být 32 procent. Progresivní zdanění…

Londýnská policie zadržela pět chlapců, měli v plánu přidat se k teroristům

21.02. 11:51

Londýn - V Londýně bylo zadrženo pět mladíků, kteří se podle policie chtěli v zahraničí připojit k islamistům. Úřady přesně neuvedly, k jaké teroristické organizaci měli chlapci namířeno.

Problémy se sněhem: Rychlé tání zvedá hladiny řek a potoků

21.02. 11:19

Varnsdorf - Na řece Mandavě v severočeském Varnsdorfu platí druhý stupeň povodňové aktivity. Hladina v 08:40 dosahovala 98 centimetrů, stav pohotovosti se tu vyhlašuje při 90 centimetrech. Zvýšená hladina říčky potíže zatím nezpůsobila.

Ruský tisk jásá: Opustí Slovensko Evropskou unii?

21.02. 11:14

Bratislava/Moskva - Rusko hledá jakoukoliv záminku, kterou by mohlo upozornit na stav, v jakém se nachází Evropská unie. Naposledy tamní tisk napsal o slovenských záměrech vystoupit z Unie, ačkoliv nejsou tak úplně pravdivé.

Poprask v Belgii: Teroristé nejsou hrozbou? Cely pro radikály zejí prázdnotou

21.02. 11:09

Brusel - Belgie má k dispozici, stejně jako řada dalších zemí světa, speciální vězeňské cely určené pro teroristy. Ve skutečnosti se do nich ale dostane jen minimum radikálů odsouzených za terorismus. Podle úřadů jednoduše není třeba deradikalizovat všechny teroristy.

Předpověď počasí na noc a středu 22. února

21.02. 10:11

Praha - V čerstvém západním proudění bude přes střední Evropu postupovat další frontální systém z Atlantiku, informuje chmi.cz.

Podnapilá žena napadla skupinu zahalených muslimek. Padala hodně vulgární slova + VIDEO

21.02. 09:58

Wellington – Protimuslimské nálady nebují pouze v Evropě nebo USA. Dokazuje to video, které se na internetu objevilo před několika dny. To zachycuje silně podnapilou ženu, která velůice vulgárně uráží skupinu muslimek v hidžábech.

Rusko mělo prsty v pokusu o převrat v naší zemi.Můžeme to dokázat, udeřil prokurátor

21.02. 09:56

Podgorica – Už v listopadu loňského roku se objevily zprávy, že se ruští nacionalisté plánovali během říjnových voleb vpadnout do černohorského parlamentu, zabít premiéra Mila Djukanoviče a uvést k moci proruskou koalici. Tamní prokurátor teď zveřejnil nové informace o případu.

Policie chce v kauze korupce v liberecké nemocnici obžalovat Nečesaného i jeho ženu

21.02. 09:55

Liberec - Jak dnes uvedl Český rozhlas, v případu údajné korupce kolem ředitele liberecké nemocnice Luďka Nečesaného navrhla policie obžalovat Nečesaného, jeho manželku a jednu osobu ze zdravotnické firmy, která měla poskytnout úplatek.

Trump doběhl své oponenty? Zaregistorval si tisíce internetových domén

21.02. 09:53

Washington - Donald Trump, který se 20. ledna stal prezidentem USA, odhalil sílu internetu už v devadesátých letech a od té doby si zaregistroval přes 3600 domén. Myslel i na ty negativní.

reklama
Fotogalerie