Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie v porodnici v Litoměřicích: Čtyři resuscitace novorozenců za jediný den, dvě děti zemřely

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Depositphotos

Nemocnice v Litoměřicích je v centru pozornosti kvůli sérii nešťastných událostí, které prověřuje policie. Během pouhých 24 hodin musel zdravotnický personál Centra porodní asistence čtyřikrát zasahovat u resuscitace novorozenců. 

Dvě z dětí zemřely a vážné ohrožení života postihlo i jednu z matek. Přes veškerou tragédii se redakci CNN Prima NEWS ozvaly bývalé pacientky, které nemocnici podpořily s tím, že neštěstí mohlo být výsledkem náhody nebo individuálního pochybení.

V souvislosti s vyšetřováním byla dočasně zproštěna služby sloužící lékařka a také vedoucí Centra porodní asistence, Petr Holba, který je přitom v tuzemsku považován za špičkového odborníka.

Holba vyjádřil v oficiálním prohlášení, že je „celý tým hluboce otřesen“ a rodinám zemřelých dětí vzkázal upřímnou soustrast. Psychologové upozorňují na důležitost péče o rodičky. Psycholožka Eva Kneblová zdůraznila, že ženy musí dostat dostatečný prostor pro prožití traumatu a následně by měly být poučeny o možnostech rozloučení se s dítětem.

Nemocnice se nyní snaží důkladně prověřit správnost všech provedených postupů a objasnit okolnosti. Za tímto účelem si nechala vypracovat odborný posudek od znaleckého ústavu. Zatímco přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava hovořil o nešťastné souhře událostí, dřívější pacientky Litoměřice chválí.

Místní kriminalisté zahájili výslechy svědků a zajišťování důkazů. Advokátka Zuzana Candigliota podotkla, že podobné případy častěji končí v civilních řízeních. Pokud by se prokázalo, že došlo k pochybení personálu, mohly by poškozené rodiny žádat odškodnění. 

Témata:  Ústecký kraj nemocnice děti

Související

Aktuálně se děje

26. prosince 2025 19:03

Babiš přerušil vánoční klid. Pochlubil se, že si volal s Trumpem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se v pátek pochlubil, že mu během Vánoc zavolal americký prezident Donald Trump. Hovor se podle předsedy české vlády připravoval několik dní. Oba politici řešili válku na Ukrajině či současnou situaci v Evropě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy