Články k tématu: hamas

Příměří ve válce v Izraeli trvá, propuštění druhé skupiny rukojmích proběhlo

26.11. 10:43

Čtyřdenní příměří v Gaze, které začalo v pátek, pokračuje. Hamás nakonec v sobotu po několikahodinovém odkladu propustil dalších 13 rukojmích, jichž se zmocnil během vpádu na izraelské území v sobotu 7. října. Izrael už od teroristů dostal seznam osob, které mají být propuštěny v další fázi.

Hamás odložil propuštění rukojmích kvůli údajným potížím s humanitární pomocí

25.11. 19:25

Vojenské křídlo Hamásu oznámilo odložení druhé výměny rukojmích za palestinské vězně. Izrael podle radikálů nedodržuje podmínky dohody o čtyřdenním příměří, které začalo v pátek, protože údajně neumožňuje kamionům s humanitární pomocí se dostat na sever Pásma Gazy.

Izrael se připravuje na propuštění dalších rukojmích, které zadržuje Hamás

25.11. 12:48

Izrael dnes od teroristického hnutí Hamás dostal seznam 13 rukojmích, kteří mají být propuštěni. Mimo jiné jde o osm dětí, informují izraelská média. V pátek začalo čtyřdenní dočasné příměří.

reklama

V Izraeli začalo příměří. Armáda před ním ještě ničila Hamásu tunely

24.11. 09:01

V Pásmu Gazy začalo úderem sedmé hodiny čtyřdenní dočasné příměří mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás, informují izraelská i světová média. Klid zbraní podle dostupných informací opravdu nastal, do Pásma zároveň začala proudit humanitární pomoc.

Klid zbraní v Gaze. Izrael a Hamás se dohodli na příměří i výměně rukojmích

22.11. 09:10

Izraelská vláda schválila dohodu o dočasném příměří v Pásmu Gazy, na základě které má palestinské militantní hnutí Hamás propustit zhruba 50 rukojmích. Hamás dohodu přivítal s tím, že dojde k osvobození 150 Palestinců a přísun humanitární pomoci do Gazy.

Rýsuje se dohoda mezi Izraelem a Hamásem. Rukojmí budou vyměněni za vězně a klid zbraní

21.11. 21:26

Radikální hnutí Hamás bude v rámci rýsující se dohody propouštět rukojmí po částech. Výměnou za klid zbraní by mělo propustit zhruba 12 či 13 zajatců denně, řekl dnes pro Times of Israel izraelský vládní zdroj. Izrael propustí některé palestinské vězně, jak původně Hamás požadoval, a zavede dočasné…

Tohle není sebeobrana. Jde o očividnou agresi, kritizuje Jordánsko izraelskou válku

18.11. 12:54

Jordánský ministr zahraničí Ajman Safadi v sobotu ostře kritizoval izraelskou válku proti Hamásu v Pásmu Gazy. Na summitu Mezinárodního institutu pro strategické studie (IISS Manama Dialogue) ji označil za "ostudnou agresi" proti palestinským civilistům.

Netanjahu hájí vstup izraelské armády do nemocnice. Měli tam být rukojmí

17.11. 08:38

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu hájí vstup izraelských vojáků do nemocnice Šífa v Pásmu Gazy. Indicie podle něj hovořily o tom, že v ní Hamás zadržuje část rukojmích. Nakonec se našla pouze dvě bezvládná těla rukojmích v blízkosti zdravotnického zařízení.

V OSN prošlo usnesení o humanitárních přestávkách v Gaze

16.11. 10:57

Rada bezpečnosti OSN schválila usnesení, které požaduje "naléhavé a rozsáhlé humanitární přestávky a koridory po dostatečnou dobu" v konfliktu mezi Izraelem a radikálním islamistickým hnutím Hamás v pásmu Gazy. Cílem těchto opatření je umožnit civilistům přístup k humanitární pomoci. Jde o o první…

Rodiny rukojmích tlačí na Netanjahua, pořádají protestní pochod

15.11. 16:06

Rodiny rukojmích, kteří jsou zadržováni palestinským militantním hnutím Hamás v Pásmu Gazy, vyzvaly v úterý izraelskou vládu, aby dosáhla dohody, která zajistí propuštění jejich příbuzných ze zajetí. Uvedl to server CNN.

Hamás je ochoten propustit některá rukojmí výměnou za příměří

14.11. 15:10

Palestinské militantní hnutí Hamás v pondělí katarským vyjednavačům sdělilo, že je připraveno k propuštění 70 žen a dětí zadržovaných v Gaze, výměnou za pětidenní příměří s Izraelem. Uvedla to agentura Reuters.

Brusel vyzývá k humanitárním přestávkám v bojích v Gaze

13.11. 16:18

Evropská unie vyzývá k okamžitým humanitárním přestávkám, aby mohla být poskytnuta pomoc do palestinského Pásma Gazy. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell to dnes oznámil před jednáním ministrů zahraničí členských zemí EU v Bruselu. Zároveň odsoudil využívání nemocnic a civilistů jako lidských štítů…

Izrael zůstane v Gaze i po konci bojů. Musíme vyhrát i pro svět, řekl Netanjahu

12.11. 11:27

Izraelská armáda hodlá v Pásmu Gazy zůstat i po konci bojů, které mohou podle mediálních zpráv trvat až rok. V sobotu to řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu, který odmítá bezprostřední návrat palestinské vlády nad územím ihned po konci konfliktu. V Gaze mezitím pokračují tvrdé boje v…

Izraelská armáda je prý připravena na rok střetů v Gaze

11.11. 14:53

Izraelská armáda tvrdí, že v pátek obsadila klíčové pozice hnutí Hamás ve městě Gaza, přičemž zlikvidovala zhruba 150 teroristů. Boje uvnitř a v okolí města pokračují, napsal server Times of Israel. Podle zákulisních zpráv může operace v Pásmu Gazy trvat až rok.

Hamás podle izraelské armády přišel o kontrolu nad severem Gazy

09.11. 10:41

Podle mluvčího izraelské armády Daniela Hagariho radikální palestinské hnutí Hamás ztratilo kontrolu nad severní částí Pásma Gazy, odkud se dnes přesunulo na jih dalších 50 000 civilních obyvatel.

Izraelští vojáci dosáhli v Pásmu Gazy pobřeží Středozemního moře

06.11. 10:25

Izraelská armáda v neděli večer oznámila, že její jednotky se při pozemní operaci v pásmu Gazy dostaly na pobřeží Středozemního moře, čímž tuto palestinskou enklávu rozdělili na dvě části. Uvedl to server France24.

Erdogan chce, aby okamžitě začalo příměří mezi Izraelem a Hamásem

03.11. 17:00

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval v pátek k okamžitému příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Uvedl, že v pásmu Gazy jsou páchány zločiny proti lidskosti.

Gaza je obklíčená izraelskou armádou, boje budou pokračovat

03.11. 11:41

Izraelská armáda ve čtvrtek večer oznámila, že obklíčila město Gaza, metropoli palestinského pásma Gazy. Informoval o tom mluvčí armády Daniel Hagari. "Izraelské jednotky dokončily obklíčení města Gaza, centra aktivit teroristické organizace Hamás," uvedl Hagari. Zároveň prohlásil, že o příměří se…

Šéf Hamásu hrozí opakováním krvavého útoku na Izrael

01.11. 21:20

Představitel palestinského islamistického hnutí Hamás Ghází Hamad poskytl rozhovor libanonské televizi, v němž vyjádřil hrozbu opakování krvavého útoku na Izrael, který radikálové provedl 7. října.

Izrael se nehodlá vzdát teroristům, řekl Netanjahu na výzvy k příměří

30.10. 21:14

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes zavrhl možný klid zbraní mezi armádou a radikálním hnutím Hamás. Výzvy k příměří v Gaze, kam v pátek vstoupily izraelské pozemní jednotky, označil za výzvy k tomu, aby se Izrael vzdal teroristům.

Izrael svádí druhou válku o nezávislost, bude dlouhá, říkají politici

29.10. 09:09

Izrael bojuje druhou válku o nezávislost, řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu novinářům. Vystoupil společně s dalšími členy válečného kabinetu a potvrdil, že armáda zahájila druhou fázi konfliktu proti Hamásu. Pozemní síly už v pátek pronikly do Pásma Gazy, odkud radikálové před…

Rusové přijali delegaci Hamásu, jednalo se o propuštění rukojmích

26.10. 21:35

Ruští diplomaté ve čtvrtek jednali v Moskvě se zástupci radikálního palestinského hnutí Hamás, které je zodpovědné za stovky mrtvých Izraelců během útoku v sobotu 7. října. Mluvilo se o propuštění rukojmích, prezident Vladimir Putin se s představiteli Hamásu nesetkal.

Senát schválil usnesení, podpořil právo Izraele na sebeobranu

18.10. 19:19

Senát dnes schválil usnesení k situaci v Izraeli po teroristických útocích ze soboty 7. října, kdy teroristé z hnutí Hamás vpadli z Pásma Gazy na izraelské území, kde vraždili a brali rukojmí. Senátoři plně podpořili právo Izraele jako napadené země na sebeobranu.

V Izraeli zemřel český mladík, oznámila diplomacie

18.10. 14:37

Teroristické útoky radikálů z hnutí Hamás na Izrael mají také českou oběť, ve středu se o ní poprvé zmínilo Ministerstvo zahraničních věcí. Šlo o česko-izraelského mladíka, který byl v zemi na návštěvě přítelkyně, když teroristé během předminulého víkendu zaútočili.

Fotogalerie