Články k tématu: Izrael

Jaké to bude na Marsu? Skupina vědců simulovala misi v izraelské poušti Negev

Aktualizovali jsme 19.2.2018, 15:21, 19.02. 07:56

Micpe Ramon (Izrael) - Šestice vědců nedaleko obce Micpe Ramon na pouti Negev po čtyři dny testovala několik aspektů možné budoucí mise na Mars, jako je satelitní komunikace, psychologické dopady izolace nebo pátrání po známkách života v půdě.

Raketový útok z Gazy nezůstal bez odezvy. Izraelské letectvo napadlo hnutí Hamás

19.02. 08:48

Jeruzalém - Izraelské letouny dnes ráno napadly cíle hnutí Hamás v Pásmu Gazy. Jednalo se o reakci na nedělní vypálení palestinské rakety na jih Izraele.

Izraelci ostřelovalï Pásmo Gazy, Dva mladí Palestinci zemřeli

18.02. 12:34

Gaza - Izraelská armáda ostřelovala pozice radikálního hnutí Hamás, zahynuli dva lidé. Reagovala tak na útok palestinských ozbrojenců na hranicích Izraele s Pásmem Gazy, při němž v sobotu utrpěli zranění čtyři izraelští vojáci.

reklama

V Tel Avivu se demonstrovalo proti Netanjahuovi

16.02. 16:39

Tel Aviv - Až 2000 Izraelců dnes přišlo na demonstraci proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, jehož trestní stíhání doporučila tento týden policie. Vyšetřovaný Bibi je nebezpečí pro Izrael, stálo na transparentech, na nichž byl premiér označen přezdívkou.

Konec Netanjahua? Tisk už odpočítává

14.02. 13:46

Jeruzalém - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že jeho vláda je stabilní a předčasné volby se neplánují. Tisk je ovšem jiného názoru a píše, že začalo odpočítávání posledních dní Netanjahua v úřadu.

Policie prý má důkazy k obžalování Netanjahua

13.02. 20:50

Jeruzalém - Izraelská policie má důkazy, na jejichž základě doporučila prokuratuře, aby premiéra Benjamina Netanjahu obžalovala ve dvou případech korupce. S odkazem na dnešní sdělení izraelského tisku o tom informovala agentura AP.

Soud se sedmnáctiletou Palestinkou se koná za zavřenými dveřmi. Zpovídá se z napadení vojáků

13.02. 14:09

Jeruzalém - Izraelský vojenský soudce dnes nařídil, aby se proces s palestinskou dívkou konal za zavřenými dveřmi. Ahid Tamímíová (17) je obžalována z útoku na izraelského vojáka.

USA požadují věrohodné volby v Egyptě i v Libyi, prohlašuje šéf americké diplomacie

12.02. 15:59

Káhira - Americký ministr zahraničí Rex Tillerson dnes přicestoval do Káhiry. Řekl, že Spojené státy požadují uspořádání věrohodných voleb v Egyptě i v Libyi. Také ujistil, že USA podporují Egypt v boji s terorismem a nadále chtějí hrát roli v izraelsko-palestinských mírových rozhovorech.

V Sýrii zemřelo šest při útoků Izraele syrských vojáků a spojenců

11.02. 11:04

Damašek/Jeruzalém - Při sobotních izraelských náletech na Sýrii padlo nejméně šest syrských vojáků a jejich spojenců. Oznámila to dnes exilová skupina syrských ochránců lidských práv (SOHR).

Rusko je znepokojeno děním v Sýrii. Vyzývá všechny strany ke zdrženlivosti

10.02. 19:04

Moskva - Moskva je vážně znepokojena nejnovějším vývojem v Sýrii a vyzvala všechny strany ke zdrženlivosti. Jak uvedla ruská diplomacie ve svém prohlášení, je třeba se vyhnout dalšímu vyhrocení situace.

Izrael sestřelil íránský dron a přišel o stíhačku

10.02. 10:22

Damašek/Jeruzalém - Izraelský vojenský vrtulník dnes brzo ráno sestřelil íránské bezpilotní letadlo vyslané ze Sýrie nad Izrael. Letectvo pak zaútočilo na íránské cíle v Sýrii a syrská armáda kvůli tomu zaktivovala protivzdušnou obranu.

Za upálení Palestince padly v Izraeli tresty

08.02. 11:38

Jeruzalém - Nejvyšší soud v Izraeli dnes potvrdil rozsudky za vraždu Palestince, který byl upálen zaživa. Dva z Izraelců dostali u soudů nižší instance doživotí. Nejvyšší soud dnes odvolání zamítl.

Základna syrské armády u Damašku byla pod raketovým útokem Izraele

07.02. 12:56

Damašek - Izrael dnes ostřeloval pozice syrské armády u Damašku. Protivzdušná obrana podle syrské televize všechny rakety odrazila. Sýria a Izrael jsou už několik desítek let oficiálně ve válečném stavu.

Spor Izraele a Polska? Izraelský ministr školství kritizuje zákon o holocaustu

06.02. 09:02

Varšava/Jeruzalém - Polská vláda zrušila návštěvu izraelského ministra školství Naftaliho Bennetta kvůli jeho postoji k novému polskému zákonu o holokaustu. Nyní se čeká, zda kontroverzní normu podepíše prezident Andrzej Duda.

Putin dostal byt v Tel Avivu, odkázala mu ho jeho bývalá učitelka

06.02. 07:42

Tel Aviv - Ruský prezident Vladimir Putin získal byt v izraelské metropoli Tel Avivu. Odkázala mu ho jeho bývalá učitelka němčiny Mina Judickaja, informoval v pondělí server listu The Jerusalem Post. Judickaja emigrovala do Izraele v roce 1973 a s Putinem se znovu setkala v roce 2005. Poté se…

Izrael se chce zbavit 40 tisíc uprchlíků, už dostávají příkazy k deportaci

04.02. 14:04

Tel Aviv - Izrael pokračuje v realizaci plánovaných deportací zhruba 40.000 migrantů do třetích zemí. Rozhodnutí o vyhoštění mají dostat svobodní bezdětní muži, kteří chtějí prodloužit své povolení k pobytu.

Legendární agent Mossadu podpořil německou peoriimigrační AfD

04.02. 09:51

Jeruzalém/Berlín - Legendární izraelský agent Rafi Ejtan (91) překvapivě podpořil německou protiimigrační stranu Alternativa pro Německo (AfD). Ocenil její postoj k judaismu i názor na islám. Jeho výroky vyvolaly v Izraeli pobouření.

Američané navázali tajné spojenectví s Íránem? Historik a exvelvyslanec prozradil nečekané detaily

02.02. 09:54

Jako izraelský velvyslanec ve Washingtonu a pozdější člen izraelského vládního kabinetu vedl historik Michael Oren mnoho rozhovorů s arabskými diplomaty, ministry, novináři a byznysmeny. V komentáři pro server CNN pak konstatuje, že v rámci názorů na dění na Blízkém východě všichni prezentovali…

Polský zákon o holokaustu vyvolal spory. Snažíte se měnit historii, zlobí se Netanjahu

01.02. 09:28

Varšava - Polský Senát dnes schválil návrh zákona, který trestá připisování jakékoli odpovědnosti za holokaust Polákům. Návrh vyvolal diplomatickou roztržku mezi Izraelem a varšavskou konzervativní vládou koncem minulého týdne. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu jej srovnal se snahou o změnu…

Izraelští vojáci při rozhánění proteste zabili mladého Palestince

30.01. 21:09

Ramalláh - Při střetu na Západním břehu Jordánu dnes izraelští vojáci zabili mladého Palestince. Podle palestinského ministerstva zdravotnictví se zabitý mladík jmenoval Lajs abú Náím a bylo mu 16 let. 

Netanjahu přijel do Kremlu, chce varovat Putina před rozpínavostí Íránu

29.01. 15:26

Moskva - Do Kremlu dnes dorazil izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Hodlá Rusko varovat před rostoucí snahou Íránu vojensky se angažovat v Sýrii a Libanonu.

Írán v Sýrii velí 82.000 ozbrojenců, chce destabilizovat region, varuje izraelský diplomat

26.01. 20:34

Damašek - Izraelský vyslanec při OSN Danny Danon v Radě bezpečnosti OSN tento týden varoval pře Íránem. Prý ze Sýrie vytváří největší vojenskou základnu světa a jeho cílem je destabilizovat region, ohrozit Izrael a terorizovat svobodný svět. 

OSN vydala Izraeli přes 200 doporučení na lidská práva

25.01. 21:43

Ženeva - Rada OSN pro lidská práva (HRC) dnes vydala Izraeli přes 200 doporučení týkajících se lidských práv.

Sestřelení letadla s Arafatem? Izrael si to rozmyslel na poslední chvíli

25.01. 08:37

Jeruzalém - V těchto dnech vyšla kniha Ronena Bergmana zabývající se historií plánovaných likvidačních akcí Izraele. Je v ní popisována o akce Mossadu s cílem zavraždit tehdejšího vůdce Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) Jásira Arafata.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací