Články k tématu: Izrael

Izraelci počítají ještě s několika týdny bojů na jihu Gazy, řekl Netanjahu Bidenovi

dnes 10:28

Izraelská vojenská operace proti teroristům z hnutí Hamás ve městě Chán Júnis na jihu Pásma Gazy bude pokračovat nejméně tři týdny, řekl to izraelský premiér Benjamin Netanjahu americkému prezidentovi Joe Bidenovi. Následně by se intenzita bojů mohla snížit.

Izraelská armáda přepokládá, že v Gaze potrvají boje do konce ledna

včera 09:54

Izraelská armáda potřebuje přibližně další dva měsíce na dokončení probíhající pozemní ofenzivy ve městě Chán Júnis na jihu Pásma Gazy a ukončení první fáze války proti teroristickému hnutí Hamás, které konflikt rozpoutalo říjnovým útokem na izraelském území.

Izrael chce zaplavit tunely pod Gazou vodou z moře

05.12. 12:32

Izrael má na severu Pásma Gazy připravenou soustavu velkých čerpadel, pomocí kterých by mohl zaplavit mořskou vodou rozsáhlou síť podzemních tunelů využívaných militantním hnutím Hamás. Zatím však není jasné, zda Izrael k tomu skutečně přistoupí. Uvedl to server Wall Street Journal.

reklama

Izraelci pokračují v pozemní operaci, přes noc podnikli asi 200 úderů

04.12. 12:46

Izraelská armáda přes noc podnikla údery proti zhruba dvěma stovkám cílů v Pásmu Gazy, zatímco po předchozím příměří pokračuje pozemní invaze. Do útoků se zapojilo letectvo i námořnictvo.

Útoky Izraele v Pásmu Gazy si vyžádaly přes 15 000 mrtvých a 40 000 zraněných

03.12. 15:52

Izraelské útoky v Pásmu Gazy si vyžádaly více než 15 000 mrtvých a dalších více než 40 000 lidí bylo zraněno. Dnes to uvedlo Hamásem kontrolované ministerstvo zdravotnictví.

Macron varoval, že izraelský cíl zlikvidovat Hamás může skončit desetiletou válkou

03.12. 09:08

Francouzský prezident Emmanuel Macron v sobotu varoval, že izraelský cíl zlikvidovat palestinskou militantní organizaci Hamás může skončit desetiletou válkou.

Šance na mír v Pásmu Gazy po humanitárním příměří je ztracena, řekl Erdogan

02.12. 19:35

Šance na mír v Pásmu Gazy po humanitárním příměří je prozatím ztracena z důvodu nekompromisního přístupu Izraele. V sobotu to uvedl turecký prezident prezident Recep Tayyip Erdogan. Izrael ale tvrdí, že příměří jako první porušil Hamás.

Izrael obnovil útoky proti Pásmu Gazy, umírají stovky lidí

02.12. 12:53

V Pásmu Gazy zahynulo nejméně 240 osob poté, co Izrael obnovil bojové operace v enklávě. Dalších 650 osob utrpělo zranění během stovek vzdušných útoků a ostřelování dělostřelectvem a námořními silami, uvedla palestinská vláda. Izraelské síly se zaměřily zejména na město Chán Júnis, kde byly zničeny…

Erdogan nazval izraelského premiéra Netanjahua řezníkem z Gazy

29.11. 17:42

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu nazval izraelského premiéra Benjamina Netanjahua "řezníkem z Gazy" a obvinil ho z vyvolání antisemitismu po celém světě. Uvedl to server France24.

Izrael se musí podle Erdogana zpovídat z válečných zločinů v Gaze

29.11. 10:56

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v úterý mluvil s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem. Tomu řekl, že Izrael se musí zodpovídat z údajných válečných zločinů v Pásmu Gazy před mezinárodním soudem. Informovala o tom agentura Anadolu.

Izraelská armáda oznámila propuštění dalších rukojmích ze zajetí

28.11. 21:37

Izraelská armáda (IDF) v úterý večer oznámila, že Hamás předal zástupcům Červeného kříže dalších dvanáct rukojmích, které se rozhodl propustit v rámci dohody o pokračujícím příměří. Jde o dvanáct izraelských občanů a dva cizince.

Hamás připouští další prodloužení příměří s Izraelem

28.11. 09:19

Prodloužení příměří mezi Izraelem a Hamásem v Gaze o dva dny, k němuž došlo v pondělí, může být jen začátek. Hamás je ochoten prodloužit současný klid zbraní, v tuto chvíli až o čtyři dny.

Příměří v Gaze se možná prodlouží o dva dny

27.11. 18:30

Izrael obdržel seznam posledních 11 rukojmích, kteří mají být dnes propuštěni po 52 dnech ve zajetí teroristů v pásmu Gazy, informuje s odkazem na hebrejská média server Times of Israel.

Hamás propustil jednu z rukojmí ve vážném stavu

27.11. 10:12

Jedna z dosud propuštěných rukojmích, které držel Hamás v zajetí po útoku na Izrael ze soboty 7. října, bojuje o život. Jde o čtyřiaosmdesátiletou ženu. Tel Aviv v pondělí obdržel další seznam osob, které hodlají teroristé propustit. Pondělí je posledním dnem domluveného čtyřdenního příměří.

Hamás propustil další rukojmí, do Pásma Gazy zavítal Netanjahu

26.11. 19:16

Izraelská armáda v neděli večer oznámila, že podle informací od Červeného kříže propustilo teroristické hnutí Hamás dalších 17 osob ze zajetí. Podle IDF jde o 14 izraelských občanů a tři cizince. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes navštívil izraelské vojáky nasazené v Pásmu Gazy.

Příměří ve válce v Izraeli trvá, propuštění druhé skupiny rukojmích proběhlo

26.11. 10:43

Čtyřdenní příměří v Gaze, které začalo v pátek, pokračuje. Hamás nakonec v sobotu po několikahodinovém odkladu propustil dalších 13 rukojmích, jichž se zmocnil během vpádu na izraelské území v sobotu 7. října. Izrael už od teroristů dostal seznam osob, které mají být propuštěny v další fázi.

Hamás odložil propuštění rukojmích kvůli údajným potížím s humanitární pomocí

25.11. 19:25

Vojenské křídlo Hamásu oznámilo odložení druhé výměny rukojmích za palestinské vězně. Izrael podle radikálů nedodržuje podmínky dohody o čtyřdenním příměří, které začalo v pátek, protože údajně neumožňuje kamionům s humanitární pomocí se dostat na sever Pásma Gazy.

Izrael se připravuje na propuštění dalších rukojmích, které zadržuje Hamás

25.11. 12:48

Izrael dnes od teroristického hnutí Hamás dostal seznam 13 rukojmích, kteří mají být propuštěni. Mimo jiné jde o osm dětí, informují izraelská média. V pátek začalo čtyřdenní dočasné příměří.

V Izraeli začalo příměří. Armáda před ním ještě ničila Hamásu tunely

24.11. 09:01

V Pásmu Gazy začalo úderem sedmé hodiny čtyřdenní dočasné příměří mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás, informují izraelská i světová média. Klid zbraní podle dostupných informací opravdu nastal, do Pásma zároveň začala proudit humanitární pomoc.

Klid zbraní v Gaze. Izrael a Hamás se dohodli na příměří i výměně rukojmích

22.11. 09:10

Izraelská vláda schválila dohodu o dočasném příměří v Pásmu Gazy, na základě které má palestinské militantní hnutí Hamás propustit zhruba 50 rukojmích. Hamás dohodu přivítal s tím, že dojde k osvobození 150 Palestinců a přísun humanitární pomoci do Gazy.

Rýsuje se dohoda mezi Izraelem a Hamásem. Rukojmí budou vyměněni za vězně a klid zbraní

21.11. 21:26

Radikální hnutí Hamás bude v rámci rýsující se dohody propouštět rukojmí po částech. Výměnou za klid zbraní by mělo propustit zhruba 12 či 13 zajatců denně, řekl dnes pro Times of Israel izraelský vládní zdroj. Izrael propustí některé palestinské vězně, jak původně Hamás požadoval, a zavede dočasné…

Válka v Izraeli se může stát globální, upozornil prezident Pavel

21.11. 12:55

Konflikt na Blízkém východě má enormní potenciál stát se globální záležitostí, zejména vzhledem k tomu, jak začíná polarizovat svět, prohlásil prezident Petr Pavel na velitelském shromáždění. Ukrajinská protiofenziva se podle Pavla nevyvíjí podle očekávání Ukrajinců, přičemž podpora Západu byla…

Izrael se s Hamásem údajně dohodl na dočasném příměří. USA to popřely

19.11. 12:44

Podle informací serveru Washington Post došlo k dočasné dohodě mezi Izraelem a Hamásem o zastavení bojů a propuštění desítek rukojmích. Boje mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím by měly být přerušeny minimálně na pět dní, a postupně by mělo být propuštěno 50 nebo více rukojmích. Bílý dům…

Izrael evakuuje největší nemocnici v Gaze

18.11. 14:23

Nemocnici Al-Shifa v Gaze v sobotu pěšky opustily stovky lidí. Potvrdil to přímo z místa novinář AFP. Ředitel nemocnice předtím uvedl, že izraelská armáda nařídila evakuaci nemocnice.

Fotogalerie