Články k tématu: Izrael

V Izraeli se v lednu potvrdilo víc případů koronaviru než za celý loňský rok

27.01. 21:02

V Izraeli se letos potvrdilo víc případů koronavirové nákazy než za celý loňský rok, informoval dnes zpravodajský web The Times of Israel s odkazem na zprávu izraelského národního centra pro informování o koronaviru.

Izrael zpřístupní čtvrtou dávku vakcíny proti covidu-19 širšímu okruhu lidí

26.01. 22:00

Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu-19 bude v Izraeli nově zpřístupněna lidem mladším 60 let, kteří mají chronické zdravotní problémy, jejich pečovatelům a dalším lidem starším 18 let, u kterých je značné riziko, že budou vystaveni koronaviru. S odkazem na izraelské ministerstvo zdravotnictví o tom…

Odborníci v Izraeli doporučili očkovat čtvrtou dávkou všechny občany nad 18 let

25.01. 09:23

Panel izraelských odborníků dnes doporučil začít očkovat čtvrtou dávkou proti covidu-19 všechny dospělé Izraelce. Jedinou podmínkou je, že od aplikace třetí dávky nebo od vyléčení se z covidu-19 musí uplynout nejméně pět měsíců. Informovala o tom dnes izraelská média.

reklama

Izrael čtvrtou dávku proticovidové vakcíny zřejmě nenabídne široké veřejnosti

24.01. 21:03

Izrael zřejmě nezačne nabízet čtvrtou dávku vakcíny proti covidu-19 široké veřejnosti. Podle agentury Reuters to dnes uvedl izraelský ministr zdravotnictví Nican Horovic. V Izraeli byla čtvrtá dávka vakcíny Pfizer/BioNTech dosud zpřístupněna osobám starším 60 let a jiným rizikovým skupinám.

Čtvrtá dávka podstatně zvyšuje ochranu proti covidu, vyplývá ze studie

23.01. 20:46

Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu-19 poskytuje lidem starším 60 let třikrát vyšší ochranu před vážným průběhem nemoci než tři dávky vakcíny. Informovalo o tom dnes izraelské ministerstvo zdravotnictví. Izrael začal čtvrtou dávku vakcíny Pfizer/BioNTech nabízet osobám nad 60 let začátkem ledna.

V Izraeli se nově potvrdilo na 71.600 nákaz koronavirem, dosud nejvíc za den

19.01. 13:50

V Izraeli v úterý odhalili 71.593 nákaz koronavirem, je to nejvíce v zemi za den v této pandemii. Informoval o tom dnes podle místních médií koordinátor boje s koronavirem v Izraeli Nachman Aš. Podle něj ale může být reálný počet nakažených v zemi až třikrát vyšší.

V Izraeli má čtvrtou dávku vakcíny proti covidu-19 přes půl milionu lidí

14.01. 14:52

V Izraeli dostalo čtvrtou dávku vakcíny proti covidu-19 přes 500.000 lidí. Oznámilo to dnes tamní ministerstvo zdravotnictví.

V Izraeli přibylo za den skoro 44.000 nákaz, dosud nejvíc

12.01. 14:45

V Izraeli v minulých 24 hodinách zjistili 43.815 dalších nákaz koronavirem, což je nejvyšší číslo od začátku epidemie. Školy Izrael zavírat nechce, ale otevřelo se první dětské nemocniční oddělení pro pacienty s covidem-19. Tunisko ve snaze zpomalit šíření viru zavádí na čtrnáct dní noční zákaz…

Souzený izraelský expremiér Netanjahu se dle tisku snažil dohodnout o přiznání viny

12.01. 12:38

Izraelský expremiér Benjamin Netanjahu tajně a neúspěšně vyjednával s generálním prokurátorem o přiznání viny ve svém korupčním procesu. Napsal to dnes izraelský deník Maariv, ale Netanjahu ani úřad generálního prokurátora to nepotvrdili.

Izrael zkrátil dobu izolace pro nakažené koronavirem bez příznaků

11.01. 18:50

Izrael zkrátil z deseti na sedm dní dobu izolace pro lidi nakažené koronavirem, kteří nevykazují příznaky nemoci covid-19. Země doufá, že tato úprava pomůže udržet otevřené školy a ekonomiku v době, kdy se v zemi rychle šíří varianta omikron. Informovala o tom agentura Reuters.

V Izraeli odborníci doporučili při antigenním testování výtěr z nosu i krku

10.01. 11:50

V Izraeli odborníci doporučili, aby lidé při použití antigenních testů zjišťujících covid-19 vytřeli nejen nos, ale také krk. Zvýší se tím šance zjistit nákazu variantou omikron, řekla v rozhlasovém rozhovoru šéfka veřejných zdravotních služeb na ministerstvu zdravotnictví Sharon Alroyová Preisová.

Izrael zaznamenal dalších skoro 17.000 nakažených, opět jde o rekord

07.01. 11:48

Izrael za poslední den zaznamenal skoro 17.000 nových nákaz koronavirem, což je nejvíce od začátku pandemie. V zemi dnes zároveň s ohledem na prudké šíření varianty omikron začínají platit nová pravidla testování.

Izrael zaznamenal rekordní počet případů koronaviru za den

05.01. 13:20

Izrael za poslední den zaznamenal 11.978 případů koronaviru, což je nejvíce od začátku pandemie covidu-19. Informuje o tom zpravodajský web The Times of Israel a uvádí, že prudký nárůst je poháněn vysoce nakažlivou variantou omikron a dochází k němu navzdory cestovním omezením a karanténním…

Izrael eviduje přes 10.000 nově nakažených, což je skoro rekordní přírůstek

04.01. 12:16

V Izraeli se v pondělí potvrdilo dalších 10.644 případů nákazy koronavirem, což se blíží dosavadnímu maximu od začátku epidemie a oproti nedělní bilanci to představuje nárůst o více než 4000 infikovaných. Informuje o tom dnes zpravodajský web The Times of Israel. Ten zároveň připomíná, že Izrael…

Izrael se opět částečně otevře očkovaným turistům, uvolnění platí i pro ČR

03.01. 19:56

Izrael od neděle povolí vstup do země cizincům, kteří se prokážou certifikátem o prodělání covidu-19 nebo o očkování proti této nemoci. Opatření platí pro státy ze seznamu zemí se středním rizikem nákazy, na který v Izraeli patří i Česká republika. Blízkovýchodní stát tím částečně uvolnil zákaz…

Izrael jako první na světě umožní aplikaci čtvrté dávky vakcíny

Aktualizovali jsme 30.12.2021, 21:33, 30.12. 21:01

Izrael dnes schválil čtvrtou dávku vakcíny proti nemoci covid-19 pro osoby s oslabeným imunitním systémem. Oznámil to koordinátor boje s epidemií z ministerstva zdravotnictví Nachman Aš. Izrael se tak stal první zemí na světě, která ve světle hrozby nakažlivější koronavirové varianty omikron dala…

Izrael zkrátí interval mezi druhou a třetí dávkou vakcíny na tři měsíce

27.12. 21:37

Izraelské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo, že zkrátí interval mezi podáním druhé a třetí dávky vakcíny proti covidu-19 z pěti na tři měsíce. Informuje o tom agentura Reuters.

Australan nesmí kvůli dlužnému výživnému na děti odjet z Izraele do roku 9999

27.12. 14:22

Australan Noam Huppert má zákaz vycestovat z Izraele, dokud nedoplatí příspěvky na děti. Podle listu The Jerusalem Post má zákaz trvat tisíce let a Australan nemá právo odjet do 31. prosince roku 9999.

Izrael zdvojnásobí počet svých osadníků na Golanech, uvedl premiér

26.12. 16:48

Izrael hodlá zdvojnásobit počet osadníků na Golanských výšinách. Na schůzi vlády to dnes řekl premiér Naftali Bennett. Na tomto syrském strategickém území, jež Izrael obsadil za války v roce 1967, nyní žije asi 25.000 izraelských osadníků a 23.000 drúzů, z nichž většina se považuje za Syřany se…

V Izraeli zemřel člověk nakažený omikronem, měl ale přídatné zdravotní problémy

21.12. 19:55

Izrael dnes oznámil první případ úmrtí člověka nakaženého koronavirovou variantou omikron. Podle listu The Jerusalem Post zemřel muž ve věku kolem 60 let v pondělí v nemocnici v Beerševě na jihu země. Trpěl ale vážnými komplikujícími zdravotními problémy.

Izrael vstupuje podle premiéra Bennetta do páté vlny koronaviru

19.12. 21:05

Izraelský premiér Naftali Bennett dnes řekl na tiskové konferenci, že v Izraeli začíná pátá vlna koronaviru. Ujistil, že vláda dělá veškerá možná opatření, než se zemí rozšíří varianta omikron. Apeloval na občany, aby nechali očkovat sebe i své děti a aby ti, kdo mohou, pracovali z domova.

Experti v Izraeli zatím nedoporučili zavést čtvrtou dávku vakcíny proti covidu-19

13.12. 10:00

Izraelští zdravotničtí odborníci, kteří působí jako poradci vlády v postupu proti covidu-19, nedoporučili zavést čtvrtou dávku očkování pro běžnou populaci. Dávají přednost tomu dokončit očkování co největšího množství lidí třetí, posilovací dávkou vakcíny, informoval izraelský deník Haarec.

Izrael hlásí nejvyšší přírůstek nakažených koronavirem za šest týdnů

08.12. 12:24

V Izraeli se v úterý nákaza koronavirem potvrdila u dalších 786 lidí, což je nejvíce za posledních šest týdnů. Více než polovinu nakažených přitom podle údajů, které dnes zveřejnilo izraelské ministerstvo zdravotnictví, tvoří děti. Informuje o tom zpravodajský web The Times of Israel.

Útočník v Jeruzalémě nožem zranil mladého muže, policie útočníka zastřelila

04.12. 17:55

Palestinský útočník dnes nožem zranil mladého muže v centru Jeruzaléma, informovala agentura AFP. Útočníka policie následně zastřelila.

reklama
Fotogalerie