Články k tématu: Izrael

V Tel Avivu se konala další demonstrace proti národnostnímu zákonu

12.08. 15:08

Tel Aviv - V Tel Avivu se v sobotu konala demonstrace proti novému zákonu, který definuje Izrael jako stát židovského národa. Norma vyvolala velkou nespokojenost mezi menšinami, v opozici, ale i v židovských organizacích v cizině.

Zrušte Palestincům status uprchlíků, tlačí Američané na Jordánsko

07.08. 13:29

Ammán - Poradce a zeť amerického prezidenta Jared Kushner navrhl Jordánsku, aby zrušilo uprchlický status více než dvěma milionům Palestinců. Podle izraelského tisku jde o součást tažení USA proti Agentuře OSN pro pomoc a práci ve prospěch palestinských uprchlíků na Blízkém východě (UNRWA).

Za sobotní smrtí syrského vědce Azbara je zodpovědný Mossad, tvrdí média

07.08. 13:14

Damašek/Jeruzalém - Vědeckého ředitele syrské vojenské agentury odpovídající za chemický program Azíze Azbara dala zřejmě zavraždit izraelská tajná služba Mossad. Píše to list The New York Times.

reklama

Při nepokojích v Gaze bylo zraněno 25 Palestinců

03.08. 21:06

Gaza - Pětadvacet palestinských demonstrantů bylo dnes zraněno při protestu v Pásmu Gazy u hranice s Izraelem; většinu z nich postřelili izraelští vojáci.

V Pásmu Gazy jedná vedení Hamásu, Netanjahu svolal kabinet

03.08. 16:44

Jeruzalém - Na jednání palestinského Hamásu přijeli do Pásma Gazy i jeho exiloví členové, včetně druhého nejvyššího šéfa hnutí Sáliha Arúrího. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu kvůli vývoji v Gaze svolal na neděli mimořádné zasedání vlády.

Mírový plán pro Blízký východ? Bílý dům na něm už pracuje

03.08. 15:51

Washington - Bílý dům dnes oznámil, že dává dohromady zvláštní tým pro Blízký východ a připravuje se na zveřejnění tajemstvím stále zahaleného mírového plánu pro Izrael a Palestinu.

Sýrie se vrací do stavu před začátkem občanské války, tvrdí Izrael

02.08. 15:23

Jeruzalém/Damašek - Situace v Sýrii se podle Izraele navrací do stavu, v jakém byla před občanskou válkou. S upevňováním moci syrského prezidenta Bašára Asada se má zklidnit i situace na hranici s Izraelem v oblasti Golanských výšin.

Dívka fackovala izraelského vojáka. Pro Palestince je teď hrdinkou

29.07. 12:09

Jeruzalém- Palestinská dívka Ahida Tamímíová odsouzená za napadení dvou izraelských vojáků byla dnes ráno propuštěna z vězení. Odpykala si 18 měsíců. Pro mnohé Palestince se stala hrdinkou, video z incidentu bylo hitem sociálních sítí.

Izrael kvůli potyčkám uzavřel vstup na Chrámovou horu v Jeruzalémě

27.07. 17:26

Jeruzelém - Po dnešních potyčkách mezi palestinskými věřícími a izraelskými bezpečnostními složkami byl uzavřen vstup na Chrámovou horu v jeruzalémském Starém městě.

Izrael kvůli raketám vystřeleným ze Sýrie aktivoval Davidův prak

23.07. 16:59

Jeruzalém - Izraelská armáda dnes kvůli raketám vystřeleným během bojů v sousední Sýrii aktivovala systém protiraketové obrany.

Izraelská armáda bombardovala vojenský objekt na západě Sýrie

22.07. 22:00

Damašek - Izraelský armáda dnes bombardovala vojenský objekt ve městě Misjáf v provincii Hamá na západě Sýrie. Nálety způsobily hmotné škody, nikdo nebyl zraněn.

Izrael plánuje otevřít hraniční přechod do Pásma Gazy

22.07. 15:48

Jeruzalém - Pokud se udrží klid na hranici palestinského Pásma Gazy a Izraele, Izrael v úterý znovu zprovozní hraniční přechod určený k přepravě zboží do Gazy.

Izrael evakuoval stovky členů Bílých přileb ze západní Sýrie do Jordánska

22.07. 12:42

Damašek - Izraelská armáda v noci na dnešek evakuovala ze Sýrie tamní záchranáře a převezla je do Jordánska. Podle izraelských sdělovacích prostředků jde o 800 členů takzvaných Bílých přileb a jejich rodiny.

Hamás prý vyjednal na obnovení příměří s Izraelem

21.07. 10:52

Gaza - Radikální palestinské hnutí Hamás se dohodlo na novém příměří s Izraelem, které má obnovit klid v Pásmu Gazy. Uvedl to dnes podle agentury Reuters mluvčí hnutí, které Pásmo Gazy ovládá.

Orbán si pochvaloval dobré vztahy Maďarska a Izraele

19.07. 19:58

Jeruzalém - Maďarský premiér Viktor Orbán se dnes v Jeruzalémě sešel s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Při té příležitosti uvedl, že blízké vztahy Izraele a Maďarska se dají vysvětlit tím, že v čele obou zemí stojí vlastenci.

Izrael přijal zákon definující zemi jako výlučně židovský stát, arabští politici se bouří

19.07. 08:42

Jeruzalém - Izraelský parlament dnes přijal kontroverzní zákon, který zemi definuje jako výlučně židovský stát. Rozhořčené reakce arabským politiků na sebe nenechaly dlouho čekat.

Izraelské rakety zasáhly vojenské pozice u syrského Halabu

16.07. 08:00

Damašek - Izraelské rakety zasáhly syrské vojenské pozice severně od letiště Najrab na předměstí Halabu, informovala syrská státní média.

Izraelská armáda vybombardovala cíle v Pásmu Gazy

14.07. 16:26

Tel Aviv - Izraelské letectvo dnes zaútočilo na desítky cílů ovládaných radikálním hnutím Hamás v palestinském Pásmu Gazy.

Izraelská armáda zastřelila na hranici Pásma Gazy 15letého demonstranta

13.07. 21:01

Gaza - Izraelští vojáci dnes u hranice mezi palestinským Pásmem Gazy a Izraelem zastřelili 15letého Palestince a 25 jeho spoluobčanů zranili.

Izraelská policie několik hodin vyslýchala premiéra Netanjahua

10.07. 20:41

Jeruzalém - Izraelská policie dnes čtyři hodiny vyslýchala tamního premiéra Benjamina Netanjahua kvůli podezření z ovlivňování médií.

Skandál v Eurovizi? Vítězná píseň izraelské zpěvačky je nejspíš plagiát

04.07. 12:12

Jeruzalém - Americké hudební vydavatelství Universal Music Group pohrozilo žalobou autorům písně Toy, s níž Izraelka Netta Barzilaiová letos vyhrála Eurovizi. Prý jde o kopii hitu Seven Nation Army z roku 2003 dua The White Stripe.

Hamás se chtěl dostat do mobilů izraelských vojáků, využil fotbalové aplikace

03.07. 22:06

Tel Aviv - Palestinské radikální hnutí Hamás, které vládne v Pásmu Gazy, se údajně pokusilo nabourat se do mobilních telefonů izraelských vojáků. Provést to mělo skrze aplikaci na sledování výsledků fotbalového mistrovství světa, tvrdí izraelská armáda.

Čeští senátoři se v Izraeli sejdou se s prezidentem i premiérem

30.06. 19:09

Praha - Čeští senátoři v čele s Milanem Štěchem (ČSSD) příští týden navštíví Izrael. Budou řešit sté výročí založení Československa a význam Tomáše Garrigua Masaryka při budování Izraele.

Izraelci zabili 13letého chlapce, u Pásma Gazy vypukly nepokoje

29.06. 21:07

Jeruzalém - Při dnešních protestech na hranici Pásma Gazy a Izraele bylo zraněno 310 lidí. Izraelci použili ostrou munici. 13letý chlapec byl těžce zraněn v blízkosti hranice u Chán Júnisu, na následky zranění zemřel v nemocnici.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie