Články k tématu: Izrael

Izrael pohrozil Hamásu vojenskou akcí. Chce zasadit co nejtvrdší úder

14.10. 13:58

Izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman dnes pohrozil vojenskou operací palestinskému radikálnímu hnutí Hamás, které ovládá Pásmo Gazy. Informovala o tom agentura DPA. Situace na hranicích Gazy a Izraele je několik měsíců vyhrocená kvůli palestinským protestům, při kterých izraelští vojáci…

Izraelci na Západním břehu zabili Palestinku

13.10. 12:39

Izraelští osadníci na okupovaném Západním břehu Jordánu dnes zabili Palestinku. Podle agentury AP to tvrdí palestinské úřady. Izraelská policie uvedla, že případ vyšetřuje.

Izrael opět přitvrdil vůči Pásmu Gazy, Palestinci stupňují protesty

06.10. 21:47

Izrael dnes oznámil zavedení dalších restrikcí vůči palestinskému Pásmu Gazy. Ministr obrany Avigdor Lieberman toto opatření podle agentury AP zdůvodnil jako reakci na to, že hnutí Hamás, vládnoucí v pásmu, stupňuje protesty podél námořních i pozemních hranic této palestinské oblasti s Izraelem.

reklama

Nejsilnější biblický příběh není smyšlený, opravdu se stal

Aktualizovali jsme 4.10.2018, 22:48, 04.10. 16:45

Biblická kniha Exodus vypráví o odchodu Izraelitů z Egypta pod vedením Mojžíše a jejich putování pouští na cestě do Zaslíbené země. Podle odborníků ale nejde o smyšlený příběh, podle nich se totiž skutečně stal.

Izrael se s Palestinci nepáře. Musí odejít z beduínské vesnice do 1. října, bude zbourána

23.09. 14:57

Jeruzalém - Izrael dnes oznámil obyvatelům beduínské vesnice Chán al-Ahmar na okupovaném Západním břehu Jordánu, která má být zbourána, že mají své příbytky opustit do 1. října. Informovaly o tom světové agentury. Izraelský nejvyšší soud nedávno navzdory odvolání Palestinců likvidaci vesnice…

OSN s napětím očekává proslov Netanjahua. Prý bude extrémně zajímavý

23.09. 11:03

Tel Aviv - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu přednese na zasedání Valného shromáždění OSN, které začíná příští týden v úterý v New Yorku, zásadní projev. Podle nejmenovaného představitele blízkého izraelské vládě by v něm měly zaznít nové informace týkající se úhlavního nepřítele židovského…

V Pásmu Gazy se umírá ve velkém. Armáda střílí po lidech ostrými

20.09. 10:24

Gaza - Při protestech na hranicích palestinského Pásma Gazy s Izraelem zahynul v noci na dnešek další Palestinec. Podle agentury AP to oznámily místní úřady. Podle nich byl patnáctiletý chlapec zastřelen izraelskou armádou, když se účastnil protestů na jihu této enklávy ovládané radikálním hnutí…

Sýrie sestřelila rakety letící z Izraele

16.09. 09:23

Damašek - Syrská protivzdušná obrana dnes poblíž damašského letiště sestřelila několik raket, které podle syrské státní agentury SANA vypálil Izrael. Výbuchy byly slyšet i v hlavním městě. Mluvčí izraelské armády odmítla informace komentovat.

Izraelští vojáci zastřelili v Gaze tři Palestince

14.09. 22:10

Gaza - Izraelští vojáci dnes zastřelili při protestu v Pásmu Gazy u hranice s Izraelem tři Palestince, včetně dvanáctiletého chlapce, a nejméně 120 jich postřelili. S odkazem na sdělení ministerstva zdravotnictví v Gaze o tom informovala izraelský list Haarec. Při podobných protestech v Gaze od…

Haagský tribunál chce vyšetřit válečné zločiny USA, Washington hrozí odplatou

10.09. 18:11

Washington - Spojené státy zaujmou "agresivní postoj" vůči Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu, pokud bude pokračovat v přípravě na vyšetřování údajných amerických válečných zločinů v Afghánistánu. Pohrůžku, o níž informovala agentura Reuters, bude obsahovat dnešní projev bezpečnostního poradce…

Palestinský hoch provokativně mával na izraelské vojáky. Za deset vteřin byl po smrti

09.09. 19:20

Gaza - Izraelští vojáci dnes postřelili Palestince, který se snažil poničit hraniční plot mezi Pásmem Gazy a Izraelem. Muži se dostalo první pomoci, ale zranění podlehl. S odkazem na sdělení izraelské armády o tom dnes informoval izraelský list Haarec.

Paraguay změnila názor a zrušilo přesun ambasády do Jeruzaléma, Turecko jásá

07.09. 11:50

Ankara/Asunción - Turecko otevře velvyslanectví v paraguayské metropoli Asunción poté, co tamější prezident Mario Abdo Benítez zrušil rozhodnutí předchozí vlády přesunout svou ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek oznámil paraguayský ministr zahraničí…

Monica Lewinská slíbila televizi rozhovor, utekla už po první otázce +VIDEO

05.09. 10:07

Jeruzalém - Bývalá stážistka v Bílém domě Monica Lewinská odešla po první otázce z rozhovoru, který si s ní sjednala izraelská televize. Zdůvodnila to tím, že jí byla položena nepřijatelná otázka týkající se někdejšího amerického prezidenta Billa Clintona, s nímž měla koncem 90. let poměr.…

Duterte má Hitlera za šílence. Ještě nedávno se s ním srovnával

03.09. 20:06

Jeruzalém - Filipínský prezident Rodrigo Duterte, který se v minulosti přirovnával k Adolfu Hitlerovi, dnes během návštěvy izraelského památníku holokaustu Jad Vašem označil nacistického diktátora za šílence. Podle agentury AP ještě přitom před pouhými dvěma lety srovnával svou protidrogovou kampaň…

V Řecku a Itálii v létě západonilská horečka zabila už 22 lidí, infikovaní komáři jsou i v ČR

24.08. 21:33

Atény - Na západonilskou horečku, kterou přenáší komáři už letos v Řecku a Itálii zemřelo 22 lidí. Dva mrtvé ohlásilo také izraelské ministerstvo zdravotnictví, které zaznamenalo 68 případů nákazy, což je dvakrát více než minulý rok. Čtrnáct z infikovaných je ve vážném stavu.

V Tel Avivu se konala další demonstrace proti národnostnímu zákonu

12.08. 15:08

Tel Aviv - V Tel Avivu se v sobotu konala demonstrace proti novému zákonu, který definuje Izrael jako stát židovského národa. Norma vyvolala velkou nespokojenost mezi menšinami, v opozici, ale i v židovských organizacích v cizině.

Zrušte Palestincům status uprchlíků, tlačí Američané na Jordánsko

07.08. 13:29

Ammán - Poradce a zeť amerického prezidenta Jared Kushner navrhl Jordánsku, aby zrušilo uprchlický status více než dvěma milionům Palestinců. Podle izraelského tisku jde o součást tažení USA proti Agentuře OSN pro pomoc a práci ve prospěch palestinských uprchlíků na Blízkém východě (UNRWA).

Za sobotní smrtí syrského vědce Azbara je zodpovědný Mossad, tvrdí média

07.08. 13:14

Damašek/Jeruzalém - Vědeckého ředitele syrské vojenské agentury odpovídající za chemický program Azíze Azbara dala zřejmě zavraždit izraelská tajná služba Mossad. Píše to list The New York Times.

Při nepokojích v Gaze bylo zraněno 25 Palestinců

03.08. 21:06

Gaza - Pětadvacet palestinských demonstrantů bylo dnes zraněno při protestu v Pásmu Gazy u hranice s Izraelem; většinu z nich postřelili izraelští vojáci.

V Pásmu Gazy jedná vedení Hamásu, Netanjahu svolal kabinet

03.08. 16:44

Jeruzalém - Na jednání palestinského Hamásu přijeli do Pásma Gazy i jeho exiloví členové, včetně druhého nejvyššího šéfa hnutí Sáliha Arúrího. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu kvůli vývoji v Gaze svolal na neděli mimořádné zasedání vlády.

Mírový plán pro Blízký východ? Bílý dům na něm už pracuje

03.08. 15:51

Washington - Bílý dům dnes oznámil, že dává dohromady zvláštní tým pro Blízký východ a připravuje se na zveřejnění tajemstvím stále zahaleného mírového plánu pro Izrael a Palestinu.

Sýrie se vrací do stavu před začátkem občanské války, tvrdí Izrael

02.08. 15:23

Jeruzalém/Damašek - Situace v Sýrii se podle Izraele navrací do stavu, v jakém byla před občanskou válkou. S upevňováním moci syrského prezidenta Bašára Asada se má zklidnit i situace na hranici s Izraelem v oblasti Golanských výšin.

Dívka fackovala izraelského vojáka. Pro Palestince je teď hrdinkou

29.07. 12:09

Jeruzalém- Palestinská dívka Ahida Tamímíová odsouzená za napadení dvou izraelských vojáků byla dnes ráno propuštěna z vězení. Odpykala si 18 měsíců. Pro mnohé Palestince se stala hrdinkou, video z incidentu bylo hitem sociálních sítí.

Izrael kvůli potyčkám uzavřel vstup na Chrámovou horu v Jeruzalémě

27.07. 17:26

Jeruzelém - Po dnešních potyčkách mezi palestinskými věřícími a izraelskými bezpečnostními složkami byl uzavřen vstup na Chrámovou horu v jeruzalémském Starém městě.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie