kalamita

E.ON

Ve stovkách domácností na jihu Čech stále nejede proud

České Budějovice – Asi 4000 domácností na jihu Čech ještě odpoledne čekala na obnovení dodávek elektrického proudu. Večer už to bylo jen několik desítek domácností. Problémy způsobila sněhová kalamita. Kvůli ní byl také na jihočeských silnicích dnes ráno vyhlášen kalamitní stav. Ten policisté po poledni odvolali. 

Aktuálně se děje

10. července 2026 19:56

Prezident Pavel ve Varech. Jednoho člověka musel připomenout

Karlovarský filmový festival i letos potvrzuje pověst velké celospolečenské akce. Chcete důkaz? Do lázeňského města se vydal i prezident Petr Pavel, který ocenil, jak organizátoři navázali na tradici po loňské smrti legendárního herce a prezidenta festivalu Jiřího Bartošky. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

Novela stavebního zákona prošla Sněmovnou. Poslanci si od změn hodně slibují

Poslanecká sněmovna v pátek v závěrečném hlasování schválila novelu stavebního zákona. Tato klíčová legislativní změna má podle ministerstva pro místní rozvoj za cíl zásadně zrychlit a zjednodušit povolovací procesy v Česku, omezit roztříštěnost řízení, zkrátit průtahy a posílit právní jistotu stavebníků, obcí i investorů.