kostry

Vánoce

Santa Claus opravdu žil? Archeologové prý našli jeho ostatky

Revue

Oxford - Archeologové z Univerzity v Oxfordu učinili objev, který může přepsat historii. Podle vědců totiž byly nalezeny ostatky svatého Mikuláše, který byl předlohou pro postavu, která dává v anglosaském světě dětem o Vánocích dárky. Tou figurou je Santa Claus. O možném objevu informoval britský list Daily Mail.

Tato 1.8 milionů let stará lebka byla nalezena při vykopávkách v Gruzii.

Při stavbě našli lidskou kostru. Komu patří?

Domov

Brandýsek - Majitel stavební parcely u obce Brandýsek na Kladensku našel během výkopových prací na svém pozemku lidskou kostru. Podle policie jsou ostatky staré několik desítek let. Může jít o oběť trestného činu ale i bitvy, která se v okolí Brandýska odehrála na konci 2. světové války.

Aktuálně se děje

5. dubna 2026 15:36

Drama pokračuje: Charlotte Štiková není těhotná. Planý poplach, otočila Ornella

Velikonoční svátky v rodině Štikových a Koktových přinesly nečekané veřejné drama, které odstartovala Ornella Koktová. Ta na svém Instagramu zveřejnila šokující zprávu týkající se soukromí její sestry Charlotte. Podle Ornelly měla být její mladší sestra v radostném očekávání, což vyvolalo okamžitou vlnu zájmu fanoušků i médií.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy