Kroměříž

Radek Vondráček

Další obří střet zájmů? Vondráček zastupuje nemocnici ve sporu se státem, problém v tom nevidí

Jeden z nejvyšších představitelů státu, předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), zastupuje jako advokát Kroměřížskou nemocnici ve sporu se státem. Nemocnice se soudí s Finanční správou kvůli odvodu daní. Finanční správa přitom spadá pod ministerstvo financí, které od ledna 2014 vedou představitelé hnutí ANO. Hnutí navíc prosazuje a hájí důkladnější postup finančních úřadů při výběru daní a přísnější kontroly. Vondráček popírá, že je ve střetu zájmů.

Noc - Kostel sv. Petra a Pavla na Vyšehradě

Olomoucké arcibiskupství žaluje stát kvůli Květné zahradě v Kroměříži

Domov

Olomouc - Olomoucké arcibiskupství podalo žalobu kvůli sporu o vlastnictví Květné zahrady kroměřížského zámku. Stát se sice rozhodl vydat církvi zámek a Podzámeckou zahradu, Květnou zahradu ale vydat odmítl. Její historický areál je prý provázán s novostavbami, jež podle Národního památkového ústavu (NPÚ) nelze vyčlenit, a podle zákona o restitucích tak vydány být nemohou.

Aktuálně se děje

17. března 2026 16:06

Neuvěřitelná story z Austrálie. Muž smazal email, ale o výhru v loterii nepřišel

Ten pohádkový příběh řeší celá Austrálie. U protinožců mají nového multimilionáře, který v loterii Powerball vyhrál jackpot ve výši 50 milionů dolarů. Muž přitom o výhře zprvu pochyboval. Dokonce smazal email s dobrou zprávou, protože se domníval, že jde o spam. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy