Články k tématu: Lední medvědi

V brněnské zoo zahynul lední medvěd Umca

18.08. 17:30

Brno - V brněnské zoologické zahradě dnes uhynul lední medvěd Umca.

Poprask na Špicberkách: Lední medvěd zaútočil na zaměstnance výletní lodi

28.07. 21:54

Oslo - Dramatické chvíle zažil zaměstnanec lodi z Německa, která se vydala na Špicberky. Napadl ho lední medvěd. Muž utrpěl vážné zranění hlavy, není ale v ohrožení života. Šelma ale doplatila na střet s medvědí hlídkou životem.

Berlínská zoo truchlí. Uhynulo další mládě ledního medvěda

02.01. 17:18

Berlín - V zoo Tierpark ve východní části Berlína dnes ani ne měsíc od narození uhynulo mládě ledního medvěda. Za poslední rok je to už druhý potomek, o kterého medvědice Tonja přišla.

reklama

Průvodce na Špicberkách vystrašil polárního medvěda, podle soudu musí zaplatit pokutu

26.08. 09:18

Oslo - Arktický průvodce, který při jedné z expedic na Špicberkách vystrašil polárního medvěda, má zaplatit pokutu 1300 eur (zhruba 34.000 Kč). Rozhodl o tom norský soud.

Smutná zpráva: Zemřela nejstarší lední medvědice v USA

16.04. 09:47

San Francisko - V zoo v San Francisku zemřela lední medvědice Uulu. Bylo jí 36 let, což z ní dělalo nejstaršího zástupce svého druhu na území Spojených států.

Nákupní zoo: Číňané zavřeli do obchodního domu ledního medvěda

11.07. 15:44

Peking - Provozovatelé nákupních center dělají všechno možné, aby přilákali více zákazníků a zvedli tržby. Občas to ovšem přehánějí. Důkazem je případ ledního medvěda, který je uvězněný ve skleněném výběhu.

Zpráva z brněnského zoo. Medvědice Cora dnes poprvé ukáže mládě veřejnosti

18.03. 08:48

Brno - Medvědice dnes poprvé ukáže návštěvníkům brněnské zoologické zahrady své huňaté mládě a po čtyřech měsících tak opět zpřístupní cestu i do pavilonu ledních medvědů. Ten vedení zoo uzavřelo po narození malého medvídka, aby měla Cora naprostý klid. Ze stresu by totiž mohla své mládě usmrtit.

reklama
Fotogalerie