Omýváte ovoce před rozkrojením? Vědci zjistili, co vše se může stát, když to neuděláte
Umýváte ovoce či zeleninu předtím, než je rozkrojíte? Rozhodně byste to dělat měli – a nejlépe pod tekoucí vodou, radí vědci.
Umýváte ovoce či zeleninu předtím, než je rozkrojíte? Rozhodně byste to dělat měli – a nejlépe pod tekoucí vodou, radí vědci.
Praha - Na český trh se dostala mražená zelenina s podezřením na kontaminaci bakteriemi způsobujícími listeriózu. Problém se týká kukuřice maďarského původu, která se dostala do jednodruhových mražených výrobků i různých zeleninových směsí společnosti Greenyard.
Praha - Do českých obchodů se dostala zásilka 230 kilogramů chlazené slaniny od slovenského výrobce obsahující baktérii Listeria monocytogenes. Státní veterinární správa (SVS) obdržela informaci o přítomnosti kontaminovaného výrobku na našem trhu ze Slovenska prostřednictvím systému rychlého varování RASFF. Výrobek se prodával v obchodních řetězcích Globus a Tesco. Oba řetězce již stáhly neprodané kusy z trhu. Spotřebitelé, kteří mají výrobek doma, by jej neměli konzumovat a mohou jej vrátit v místě prodeje.
13. ledna 2026 21:50
13. ledna 2026 20:28
13. ledna 2026 19:11
13. ledna 2026 17:55
13. ledna 2026 17:03
Česko se před několika měsíci dozvědělo o vážném onemocnění někdejší televizní hlasatelky Marty Skarlandtové. Lékaři u ní odhalili rakovinu. Moderátorka i kvůli tomu, o jakou nemoc se jedná, udělala zásadní rozhodnutí, kterým chce rodinu zbavit nepříjemného břemene.
Zdroj: Jiří Hrubý
Jiří Ovčáček byl jako tiskový mluvčí po dlouhá léta věrným spolupracovníkem bývalého prezidenta Miloše Zemana. Po konci jeho druhého funkčního období se i on stáhl z politiky. Nyní to ale vypadá, že by mu vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše mohla zařídit novou exponovanou funkci.