Články k tématu: Mamuti

Vědci definitivně zjistili, jak vymřeli mamuti? Stejný konec hrozí i lidstvu

10.02. 14:25

Mamuti byli jedněmi z posledních prehistorických savců, se kterými naši předchůdci přišli do styku. Postupně ale všichni vymřeli, a odborníci dlouho nevěděli proč. Teď se jim povedlo nalézt příčinu, a špatnou zprávou je, že se může brzy opakovat.

Proč vymřeli mamuti? Podle vědců si za to vlastně mohli sami

08.10. 11:48

Pohlceni propadlou půdou. Spláchnuti lavinou bahna. Utopeni, když se probořili tenkým ledem. To je osud, který před tisíci let potkal na Sibiři mnoho mamutů. A důvod, díky kterému vymřeli.

V Makedonii byly objeveny ostatky tvora, který žil ještě před mamuty

25.04. 09:53

Skopje - Zkamenělé pozůstatky tvora podobného slonovi, který žil před osmi miliony let, odkryli paleontologové v Makedonii.

reklama

Velká záhada rozluštěna: Vědci přišli na to, proč vyhynuli mamuti

05.03. 07:13

Londýn – Mamuti v době ledové obývali severní, střední i západní Evropu, Severní Ameriku a severní Asii. Většina mamutů vyhynula na konci poslední doby ledové. Ještě před 18 až 13 tisíci lety byli rozšířeni ve východní Sibiři, v Beringii a na Aljašce. S postupujícím odtáváním pevninského zalednění…

Posledním mamutům na Zemi měla dojít pitná voda, tvrdí vědci

02.08. 10:17

Většina mamutů vymřela před více než 10 tisíci let, na jednom odlehlém ostrově u pobřeží Aljašky žili o pět tisíc let déle. Vědci nyní dokázali určit, proč tihle mamuti vymřeli.

reklama
Fotogalerie