mediální agentury

Bojovník Islámského státu

IS překvapil. Zavádí odzdrojovanou žurnalistiku

Tradiční média jsou v dnešním světě pod útokem. Jsou obviňována, že píší čistou propagandu a publikují lži. Média se brání, že na rozdíl od tzv. alternativních médií pečlivě pracují se zdroji a snaží se verifikovat zprávu než ji vydají. Věrohodnost, autenticitu a pravdivost zpráv mají dosvědčovat reportéři, působící přímo v dané zemi. Tento podle některých přežitý model v dnešní post-pravdivé době si překvapivě osvojil někdo, od koho by snahu o tradiční, odzdrojovanou žurnalistiku nikdo nečekal. Islámský stát.

Aktuálně se děje

0:28

Tomu se říká pocta. V Plzni chtějí Karla Gotta poslat rovnou „do pekla“

Západočeská Plzeň chce pojmenovat prostranství po slavném rodákovi Karlu Gottovi. Není prvním městem, které s podobným nápadem přišlo. Řešilo se to také v Praze. Jak to v české metropoli bylo?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Důchodci

Zásadní změna v důchodech se nekoná. Vláda odložila jeden ze svých klíčových slibů

Vláda se rozhodla odložit jeden ze svých klíčových slibů týkajících se penzijního systému. Zastropování věku odchodu do důchodu na hranici 65 let, které mělo původně platit dříve, se nyní odsouvá až na rok 2028. Podle ministra práce a sociálních věcí Aleše Juchelky bude toto opatření součástí až druhé vlny důchodových změn, ve které se mají řešit také dřívější odchody do penze pro lidi v náročných profesích.