Články k tématu: mi6

Princ William pracoval v tajných službách

07.04. 03:19

Britský princ William v posledních třech týdnech pracoval po boku agentů v britských bezpečnostních a zpravodajských službách MI5, MI6 a GCHQ. Oznámil to dnes Kensingtonský palác.

MI6 nabírá agentky, spustila reklamu cílenou na ženy

29.05. 08:44

Londýn - Britská rozvědka MI6 spustila svou první televizní reklamu. Zaměřená je na ženy a jejím cílem je rozbít machistický obrázek této tajné služby, píšou britská média. MI6 v reklamě naznačuje, že stojí o kandidátky s takzvanými měkkými dovednostmi, například emoční inteligencí a kreativitou.

Zvrat v kauze Skripal? Agent byl před šesti lety v Praze

13.05. 17:20

Praha/Londýn - Dvojitý agent Sergej Skripal, který se stal letos v březnu v Británii terčem útoku látkou typu novičok, byl v roce 2012 tajně v Praze. V Británii se navíc minimálně jednou setkal se zástupci českých bezpečnostních složek. Uvedl to dnes na svém webu týdeník Respekt. Jeho zdroje se…

reklama

Útoky neskončily, Německo teroristy neuhlídá, burcuje agent

22.12. 22:25

Londýn/Berlín - Bývalý šéf elitní britské zpravodajské služby MI6 Robert Barrnett varuje, že je nereálné, aby německé tajné služby dokázaly sledovat všechny rizikové osoby napojené na radikální islámské organizace. Takových je v Německu údajně až sedm tisíc.

Hrozba terorismu je větší než kdy dřív? Šéf MI6 vydal zásadní varování

08.12. 20:02

Londýn - Šéf britské tajné služby MI6 Alex Younger varuje, že Velká Británie čelí hrozbě terorismu tak velké, jako nikdy předtím. Největší nebezpečí podle něj představuje radikální Islámský stát.

reklama
Fotogalerie